Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Polskie przeboje na dobry początek

Wieczorny koncert pt. „Mieć w miłości kraj ojczysty” był swoistym preludium do oficjalnie rozpoczynającego się w niedzielę XI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W foyer łomżyńskiego Ratusza polskiej muzyki w wykonaniu Jacka Szymańskiego (tenor), Andrzeja Nanowskiego (fortepian), Dariusza Wójcika (bas) i gości specjalnych - Anny Sawickiej (wiolonczela) i Rafała Songana (baryton) - wysłuchało ponad dwieście osób.

Ponad półtoragodzinny koncert składał się wyłącznie z muzyki polskiej. Artyści z Trójmiasta wykonali arie operowe, pieśni i muzykę instrumentalną najlepszych polskich kompozytorów m.in.: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Ignacego Paderewskiego.
Zgromadzona w Ratuszu publiczność – byli m.in. prezydenci J. Brzeziński i K,. Choiński z małżonkami, Starostwa W. Kubrak, poseł Józef Mioduszewski z małżonką - żywo reagowała na prezentowane „przeboje” polskiej muzyki klasycznej. Największe oklaski zebrał jednak nieoczekiwany przez publiczność, specjalny gość koncertu - Rafał Songan, który na zakończenie zaśpiewał arię Miecznika, że "Strasznego Dworu" Stanisława Moniuszki, z której to zaczerpnięto słowa tytułowe tego koncertu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę