poniedziałek, 14 października 2019 napisz DONOS@

Szpitalowi potrzebne są pieniądze...

Foto: Szpitalowi potrzebne są pieniądze...
cz wt, 26 czerwca 2007 08:53

Strajk lekarzy kosztował już łomżyński szpital około 3,5 mln zł. Sytuacja finansowa placówki pogarsza się. Aby zapewnić pieniądze na bieżące wydatki dyrektor szpitala chce zaciągnąć kredyt. Szpitalowi potrzebny jest co najmniej 1 mln zł. Na jego wzięcie musi jednak zgodzić się samorząd województwa podlaskiego, który pełni funkcję organu prowadzącego szpitala. Jak podkreśla Marian Jaszewski – dyrektor szpitala – odpowiedni wniosek o zgodę na zaciągnięcie kredytu został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Laryngologia pracuje

cz pon, 25 czerwca 2007 09:02

Pięć zabiegów planowych zostanie wykonanych dziś na oddziale laryngologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To na tym oddziale jako pierwsi, lekarze przerwali trwający już od ponad miesiąca strajk. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor szpitala obsada lekarska na laryngologii nie jest pełna, ale pozwala na funkcjonowanie oddziału.

Dyrektor szpitala zawieszając oddziały mógł popełnić przestępstwo - twierdzą strajkujący lekarze

cz pt, 22 czerwca 2007 18:03

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Łomży miało wpłynąć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora łomżyńskiego szpitala. Zawiadomienie wysłał Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, który twierdzi, ze decyzja o zawieszeniu funkcjonowania oddziałów okulistyki i laryngologii stwarza zagrożenie zdrowotne dla mieszkańców Łomży i okolic, „ponieważ całkowicie pozbawia chorych dostępu do świadczeń medycznych z zakresu okulistyki i laryngologii w godzinach popołudniowych i nocnych”.

Laryngolodzy ze szpitala w Łomży wracają do pracy

cz pt, 22 czerwca 2007 09:11

Strajkujący lekarze oddziału laryngologicznego zdecydowali się wrócić do pracy – twierdzi dyrektor szpitala Marian Jaszewski. W poniedziałek ponownie oddział ma zacząć przyjmować pacjentów. - Są ludzie myślący, wiedzą jaka jest kondycja finansowa szpitala i wiedzą czym to grozi. Oni przystępują do pracy, ale w dalszym ciągu popierają żądania pracowników ochrony zdrowia dotyczące reformy i podwyżek – mówi Marian Jaszewski. Dyrektor zapowiada, że jeśli inni strajkujący lekarze nie będą chcieli wrócić do pracy i podpisać umów kontraktowych, w przyszłym tygodniu zostanie rozpisany otwarty konkurs ofert dla lekarzy.

Nie jesteśmy terrorystami - lekarze napisali list do biskupa

cz pon, 11 czerwca 2007 15:32

Nie jesteśmy terrorystami – tak piszą w liście otwartym do biskupa łomżyńskiego strajkujący lekarze z łomżyńskiego szpitala. To ich reakcja na słowa bp. Stanisława Stefanka wypowiedziane pod adresem lekarzy na zakończenie procesji Bożego Ciała. Biskup strajki nazwał „znęcaniem się nad zakładnikami na oczach władcy” i powiedział, że to „klasyka terrorystycznej metody”.

Niech dyrektor nas nie zmusza do pracy... bo szpital upadnie

Foto: Niech dyrektor nas nie zmusza do pracy... bo sz...
cz pon, 11 czerwca 2007 06:27

„Lepiej niech pan dyrektor nie zmusza nas żebyśmy zaczęli pracować, bo(...) może to przyspieszyć koniec szpitala...” - tak dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy z łomżyńskiego szpitala, komentując wypowiedź dyrektora szpitala Mariana Jaszewskiego, że od 2 lipca lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia będą musieli wrócić do pracy. Dziś rozpoczął się czwarty tydzień strajku lekarzy ze szpitala w Łomży. Od 21 maja szpital pracują jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Nie są natomiast wykonywane planowe zabiegi i operacje, zamknięte są pracownie diagnostyczne i poradnie specjalistyczne... i nikt nie wie jak długo to może jeszcze potrwać.

Nie traktujcie pacjentów jak zakładników! - wołał biskup Stefanek w Łomży

cz cz, 07 czerwca 2007 14:18

Dzisiejsze strajki – to klasyka terrorystycznej metody – powiedział na zakończenie procesji Bożego Ciała biskup Stanisław Stefanek. - Znęcanie się nad zakładnikami na oczach władcy traktuje się jako element wymuszenia na władcy określonych gestów. Coś nam się tu pomyliło! - podnosił głos biskup. Pasterz łomżyński przewodniczył dzisiejszym uroczystościom Bożego Ciała w katedrze. Wzięło w nich udział kilka tysięcy wiernych, którzy po Mszy Świętej przeszli w procesji ulicami Łomży.

Lekarze złożyli wypowiedzenia

Foto: Lekarze złożyli wypowiedzenia
cz śr, 06 czerwca 2007 09:32

Blisko 70% lekarzy łomżyńskiego szpitala złożyło wypowiedzenia z pracy. To kolejny element protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Od ponad dwóch tygodni w łomżyńskim szpitalu trwa strajk ostrodyżurowy, ale jak dotychczas nie przyniósł on oczekiwanych przez protestujących rezultatów. W ramach zaostrzenia protestu 112 ze 170 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu w Łomży chce odejść z pracy. Lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy nie przerywają strajku.

Strajk lekarzy: pacjenci bezpieczni, szpital traci...

cz pon, 04 czerwca 2007 10:59

Trzeci tydzień strajku rozpoczynają lekarze z łomżyńskiego szpitala. Akcja strajkowa zorganizowana został przez tutejszych oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy rozpoczęła się 21 maja. Tymczasem przeciągający się strajk pogarsza sytuację finansową szpitala. Jak mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski placówka codziennie traci ok. 100 tys zł.

Oświadczenie ZKS OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

Foto: Oświadczenie ZKS OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim...
cz pon, 28 maja 2007 15:39

Od tygodnia trwa akcja strajkowa lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, która jest częścią strajku ogólnopolskiego. Jest rzeczą niepokojącą ,że od początku naszego protestu rządzący państwem nie próbowali szukać kompromisowych rozwiązań, natomiast wypowiedzi polityków pełne były i są retoryki zaczerpniętej z okresu komunistycznego, na przemian zapewniano społeczeństwo, że nic poważnego się nie dzieje, protest ma mały zasięg i jest zupełnie nieuzasadniony, a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów pozostaje nienaruszone. Nie zapomniano też o publicznych groźbach w stosunku do strajkujących, których celem była próba zastraszenia środowiska i ograniczenie zasięgu protestu.

Lekarze odeszli od łóżek, teraz chcą odejść ze szpitala

cz pon, 28 maja 2007 09:52

Rozpoczyna sie drugi tydzien strajku lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od ubiegłego poniedziałku szpital pracuje jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Jak zapowiada dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkującego tutejszych lekarzy na razie technicznie nic się nie zmienia, przy czym lekarze przymierzają się do składania masowych wypowiedzeń z pracy.

Strajk lekarzy

Foto: Strajk lekarzy
cz śr, 23 maja 2007 06:14

Strajk będzie trwał dopóki, dopóty nie będzie porozumienia na szczeblu centralnym – mówią lekarze z łomżyńskiego szpitala, którzy podobnie jak ich koledzy z około 200. placówek w całym kraju organizują protest. Szpital za wyjątkiem oddziału ratunkowego, stacji dializ, pododdział onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i sali porodowej pracuje jak na ostrym dyżurze.

Lekarze ciągle strajkują

cz wt, 22 maja 2007 12:41

Wtorek jest drugim dniem strajku lekarzy z łomżyńskiego szpitala. Strajk jest prowadzony w ramach protestu, organizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL). Lekarze z Łomży, tak jak i ich koledzy w ponad 200 szpitalach w kraju, chcą podwyżek. Szpital za wyjątkiem oddziału ratunkowego, stacji dializ, pododdział onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i sali porodowej pracuje jak na ostrym dyżurze.

Strajk ciągły lekarzy

cz nie, 20 maja 2007 21:21

Wszyscy lekarze, którzy mogli, przystąpili do strajku. Od rana szpital w Łomży pracuje jak na ostrym dyżurze.Wstrzymano pracę na wiekszości szpitalnych ddziałów i w pracowniach diagnostycznych. Zamknięte są poradnie specjalistyczne, nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Udzielana jest jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów. Tak będzie do... skutku, czyli do czasu gdy rząd podejmie realne romzowy ze strajkującymi lekarzami.

Od poniedziałku w szpitalu strajk ciągły

cz śr, 16 maja 2007 20:07

Strajkowali przez dwie godziny w miniony czwartek. Strajkowali przez cały dzień we wtorek. W najbliższy poniedziałek lekarze z łomżyńskiego szpitala mają rozpocząć strajk ciągły. Jak podkreśla dr Leszek Kołakowski, przewodniczący Zakładowego Komitetu Strajkowego OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży „jeszcze nigdy solidarność lekarska nie była tu tak wielka. Strajkować gotowa jest zdecydowana większość lekarzy pracujących w szpitalu.” Strajk w łomżyńskim szpitalu w tej chwili mogą zatrzymać tylko władze krajowe Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, jeśli strona rządowa wreszcie podejmie z nimi rzeczowe rozmowy.

Lekarze strajkują, szpital stoi

Foto: Lekarze strajkują, szpital stoi
cz wt, 15 maja 2007 11:43

Niewykonywane planowe zabiegi operacyjne, nieczynne poradnie specjalistyczne, wstrzymana praca we wszystkich oddziałach szpitalnych i pracowniach diagnostycznych – tak dziś jest w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Około 100 lekarzy łomżyńskiego szpitala strajkuje. Do strajku przyłączyli się także lekarze ze szpitala w Grajewie. Medycy z Łomży, Grajewa - podobnie jak ich koledzy w kraju - domagają się podwyżek płac.

Oświadczenie strajkujących lekarzy

Foto: Oświadczenie strajkujących lekarzy
cz pon, 14 maja 2007 12:39

Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży informuje, że na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży w dniu 15/05/2007 odbędzie się strajk jednodniowy. Strajk będzie miał formę ostrego dyżuru. W związku z powyższym wydarzeniem w tym dniu wstrzymana zostanie praca we wszystkich oddziałach szpitalnych i pracowniach diagnostycznych (RTG, USG, Pracownia endoskopowa) Nie będą też wykonywane planowe zabiegi operacyjne. Nieczynne będą również poradnie specjalistyczne. W okresie strajku jednodniowego udzielana będzie jedynie pomoc w nagłych zachorowaniach oraz w sytuacji zagrożenia życia pacjentów.

Strajk... na razie tylko ostrzegawczy

Foto: Strajk... na razie tylko ostrzegawczy
cz cz, 10 maja 2007 11:54

Przez dwie godziny od 11.00 do 13:00 w łomżyńskim szpitalu trwał strajk ostrzegawczy lekarzy. Łomżyński szpital był jednym z dwóch w województwie podlaskim w których przeprowadzono takie akcje. Przez dwie godziny nie były wykonywane planowane zabiegi w oddziałach zabiegowych, specjalistyczne zabiegi w pracowniach diagnostycznych, a także przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Lekarze w tym czasie ograniczyli się do działań ratujących życie ludzi...

Strajk w szpitalu

cz śr, 09 maja 2007 06:43

Lekarze łomżyńskiego szpitala szykują się do strajku ostrzegawczego. Ma on odbyć się w czwartek w godzinach od 11 do 13. W związku z tym przez dwie godziny nie będą wykonywane planowane zabiegi w oddziałach zabiegowych, specjalistyczne zabiegi w pracowniach diagnostycznych, a także wstrzymane zostaną przyjęcia w poradniach specjalistycznych.

Wojewódzki konsultant ds. uzdrowisk z Łomży

Foto: Wojewódzki konsultant ds. uzdrowisk z Łomży
cz śr, 18 kwietnia 2007 20:30

Joanna Eliasz-Kosińska z Łomży została powołana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w zakresie balneoklimatologii i medycyny fizykalnej czyli lecznictwa uzdrowiskowego. W tej chwili na terenie województwa podlaskiego są dwa uzdrowiska w Augustowie i Supraślu, ale jak twierdzi nowy konsultant wojewódzki jej głównym celem będzie działanie zmierzające do otwarcia drzwi województwa na szukanie źródeł naturalnych, które mogą być wykorzystane w lecznictwie uzdrowiskowym.

« · «« · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę