poniedziałek, 23 września 2019 napisz DONOS@

Mniejszy zysk Grajewa

cz śr, 04 maja 2005 21:06

Spółka Pfleiderer Grajewo SA miała w pierwszym kwartale br. zaledwie 19,06 mln zł zysku netto. To 6 mln zł mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przez pierwsze trzy miesiące 2005 roku spółka w sumie sprzedała produktów za ponad 230 mln zł.

Rok w UE: Łomża pozyskała najwięcej pieniędzy, Zambrów ani złotówki

cz wt, 03 maja 2005 23:26

20,8 mln zł pozyskał w pierwszym roku członkostwa Polski w UE samorząd miejskiej gminy Łomża. To najlepszy wynik wśród podlaskich samorządów. Oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od Łomży Zambrów jako jedyny powiat w województwie nie zdobył ani jednej "strukturalnej" złotówki i plasuje się na szarym końcu regionalnego "wyścigu" po pieniądze z UE

Fiskus czeka na... pieniądze

cz wt, 26 kwietnia 2005 17:30

Dłużej otwarte Urzędy Skarbowe i dodatkowy dzień na składanie PIT-ów tak fiskus zachęca do rozliczenia się z podatku najbogatszych. Powszechnie wiadomym jest, że to właśnie ci, którzy muszą do już odprowadzonego podatku jeszcze co nieco dopłacić najdłużej odwlekają ten „przykry” moment. Zwlekać można jeszcze tylko kilka dni, ale i tak rozliczyć się trzeba... najpóźniej w poniedziałek 2 maja.

Fargotex do Ambasadora

cz pon, 25 kwietnia 2005 14:05

Na 19 firm tylko jedna z Łomży - Fargotex – zakwalifikowana została do półfinału tegorocznej edycji konkursu Ambasador Biznesu. Konkurs od siedmiu lat organizuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. O tym która z 66 zgłoszonych do konkursu firm znalazła się w gronie półfinalistów decydowały dane finansowe przedstawione przez kandydatów w ankietach.

List gończy za Gierowskim

cz pt, 22 kwietnia 2005 09:02

Prokuratura w Lublinie wydała wczoraj list gończy za Hubertem Gierowskim, znanym akcjonariuszem giełdowym – m.in. głównym udziałowcem łomżyńskiego PEPEES-u. Lubelska prokuratura zarzuca mu udział w milionowych oszustwach podatkowych – których miał się dopuścić przy przejmowaniu lubelskiego browaru jeszcze w 1999 roku. Prokuratorzy zarzuty Gierowskiemu chcieli postawić już jesienią zeszłego roku, jednak ten nie stawiał się na wezwania. Z tego powodu w czwartek wydano za nim list gończy.

Rewizyjna za absolutorium, ale...

cz pon, 18 kwietnia 2005 16:28

Trzema głosami za, przy braku głosów przeciwnych i trzech głosach wstrzymujących się Komisja Rewizyjna Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Łomży za 2004 rok. Jednocześnie Komisja odcięła się w imieniu Rady od odpowiedzialności „za jakość” i „za niewykonanie” wszystkich planowanych na miniony rok inwestycji. Członkowie Komisji poskarżyli się także iż przez brak współpracy Prezydenta z Radą jej członkowie „są negatywnie postrzegani wśród mieszkańców.”

Serek wiejski powrócił na półki hipermarketów Carrefour

Foto: Serek wiejski powrócił na półki hipermarketów C...
cz pt, 15 kwietnia 2005 08:55

Od dwóch – trzech dni klienci jednej z największych francuskich sieci handlowych w Polsce hipermarketów Cerefour i supermarketów Champion mogą ponownie kupować produkty Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. W marcu z tych hipermarketów wycofano piątnickie m.in. serki wiejskiej bo mleczarnia nie chciała zaakceptować narzuconych przez sieć opłat. Swoiste embargo trwało jednak krótko – po tygodniu przedstawiciele sieci handlowej Carrefour zaproponowali powrót do negocjacji, a w kwietniu zawarto porozumienie - mówi Jacek Lewicki dyrektor sprzedaży OSM Piątnica.

BGK dokapitalizowany łomżyńskim PEPEES-em

cz cz, 14 kwietnia 2005 21:56

Pakiet ponad 10% akcji łomżyńskiego PEPEES, które do tej pory posiadał Skarb Państwa, został przekazany od Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. W ten sposób BGK w miejsce Skarbu Państwa stał się drugim głównym udziałowcem spółki. Więcej akcji PEPEES-u ma tylko Józef Gierowski.

W marcu spadło bezrobocie

cz wt, 12 kwietnia 2005 19:18

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca wyniosła 8.534 osoby, to o 99 mniej niż było miesiąc wcześniej. Stopa bezrobocia na koniec tego miesiąca wyniosła 19,1%, przy czym dla samego miasta Łomży była o dwa i pół procent wyższa w osiągnęła 21,5%.

Browar Łomża zarobił w zeszłym roku 47 tys. zł

cz so, 09 kwietnia 2005 21:59

Wychodzący na prostą Browar Łomża zarobił w ubiegłym roku 47 tys. zł - wynika z informacji opublikowanych w raporcie rocznym giełdowego Pepeesu, który jest wyłącznym udziałowcem spółki. Sprzedaż browaru przekroczyła poziom 127 mln zł.

Na złożenie zeznania za 2004 rok mamy jeszcze miesiąc!

mm pt, 01 kwietnia 2005 16:39

Dokładnie miesiąc na złożenie swojego zeznania PIT mają wszyscy ci, którzy jeszcze tego nie zrobili. W województwie podlaskim wśród osób prowadzących działalność gospodarczą zrobił to jedynie co trzeci podatnik. W przypadku osób zobowiązanych do złożenia zeznania PIT-38 jest jeszcze gorzej, bo złożył je jedynie co piąty zobowiązany. Lepiej jest natomiast wśród podatników nieprowadzących działalności gospodarczej - PIT-37 złożyło dwóch na trzech zobowiązanych podatników

Niewykorzystane moce Pepeesu

cz śr, 30 marca 2005 20:32

Łomżyński Pepees, produkujący m.in. skrobię ziemniaczaną, czeka na jak najszybsze przyznanie limitów produkcji. W zeszłym rok część skrobiowa spółki przyniosła około 75 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o ok. 8% mniej niż w 2003 r. - Spadek wynika przede wszystkim z tego, że w zeszłym roku, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, zaczęły nas obowiązywać limity na produkcję skrobi - mówi Franciszek Droździel, prezes Pepeesu. W 2003 r. firma wyprodukowała 42 tys. ton skrobi, a w 2004 r. już tylko 34,7 tys. ton. Na niekorzyść Pepeesu działał też spadek kursu dolara i euro, w których firma rozlicza eksport skrobi. Za granicę łomżyńska firma wysyła jedną czwartą produkcji.

Firmy inwestują

cz śr, 30 marca 2005 09:30

Z najnowszego opracowania Urzędu Statystycznego w Białymstoku wynika, że działające w województwie podlaskim firmy w 2004 roku na inwestycje przeznaczyły ponad 820 mln zł. To o ponad 26% więcej niż rok wcześniej. Inwestują przede wszystkim firmy prywatne. Ponad 2/3 tej kwoty pochodzi właśnie od nich. Z danych statystycznych wynika także, że znacznie – o około ¼ wzrosły nakłady na budynki i lokale jak i nakłady inwestycyjne.

Fiskus dla niewidomych

cz wt, 29 marca 2005 16:48

Łomżyński Urząd Skarbowy po raz pierwszy w historii i jako pierwszy w regionie będzie doradzał osobom niewidomym i słabo widzącym jak rozliczyć się z podatku. Specjalny dyżur dla osób niedowidzących zorganizowano we współpracy z tutejszym kołem terenowym Polskiego Związku Niewidomych. Odbędzie się on w środę 30 marca w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja.

Nareszcie na plusie

Foto: Nareszcie na plusie
cz pt, 25 marca 2005 22:11

„2004 rok zamknęliśmy rekordową wielkością sprzedaży. Po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy granicę pół miliona hektolitrów i ostatecznie nasz browar opuściło w minionym roku 541197 hl piwa. Z dynamiką sprzedaży 118% jesteśmy niekwestionowanym liderem wzrostu branży. Żadna inna firma nie osiągnęła dwucyfrowej dynamiki” - tak 2004 roku podsumował Andrzej Rutkowski Prezes Zarządu Browaru Łomża.

PEPEES kontraktuje

cz śr, 23 marca 2005 23:20

150 tysięcy ton ziemniaków zamierza skupić w tym roku łomżyński PEPEES. Już od miesiąca trwa kontraktowanie ziemniaków skrobiowych na rok gospodarczy 2005 – 2006. Zakład zdecydował się na podpisywanie umów z rolnikami, chociaż dopiero w maju będą znane limity produkcyjne. Umowy są podpisywane z plantatorami, którzy dostarczali ziemniaki w ubiegłych latach, a wielkość kontraktu zależy od poprzednich dostaw.

Jednostka na sprzedaż

Foto: Jednostka na sprzedaż
cz śr, 23 marca 2005 21:25

Olsztyński oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawił na sprzedaż bazę po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei legionów w Łomży. Do sprzedania jest ponad dwa i pół hektara ziemi z 17 różnymi budynkami i 3 wiatami. Główna zaleta nieruchomości jest jej położenie w centrum Łomży.

Szeptel jeszcze tańszy

cz wt, 22 marca 2005 21:51

Zarząd MNI S.A. - dawnej Szeptel – zapowiedział uruchomienie jeszcze tańszych połączeń lokalnych. Wywodząca się z Szepietowa spółka telekomunikacyjna chce konkurować m.in. z Tele2 przede wszystkim ceną. Nowa oferta na połączenia lokalne będzie niższa od istniejących na rynku o minimum 20% - zapowiedział zarząd MNI w komunikacie. Tańsze rozmowy miałyby wejść od połowy maja.

Więcej na poręczenia

cz wt, 22 marca 2005 15:44

O 6 mln zł zwiększył się kapitał Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego działającego przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. O dokapitalizowanie Fundusz wystąpił trzy lata temu składając wniosek do PARP-u w ramach programu Phare 2002. Środki zostały przyznane teraz i obecnie PFP dysponuje kapitałem w wysokości 16 mln zł.

Serek wiejski ofiarą “półkowego”

Foto: Serek wiejski ofiarą “półkowego&#...
cz wt, 22 marca 2005 09:15

Z sieci hipermarketów Carrefour wycofano produkty Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica, producenta popularnego Serka Wiejskiego. Mleczarnia nie chciała zaakceptować narzuconych przez sieć opłat. "Warunki, jakie nam postawiono, były nie do przyjęcia. Koszty, jakie musielibyśmy ponieść, znacznie przewyższały zyski, a na taką współpracę nas po prostu nie stać" - mówi Jacek Lewicki, szef działu sprzedaży OSM Piątnica.

« · «« · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę