Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 05 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Łaciate równe Wyborczej

Foto: Łaciate równe Wyborczej
cz wt, 21 czerwca 2005 17:32

Marka „Łaciate” z SM w Grajewie jest jedną z najlepszych w Polsce. Potwierdza to dziennik „Puls Biznesu” lokując ją w „Złotej Dziesiątce” marek. Plebiscyt miał na celu usystematyzowanie siły tkwiącej w markach. Oceniali je eksperci i czytelnicy PB. Ci pierwsi „Łaciate” sklasyfikowali na 6 pozycji exe equo z Gazetą Wyborczą.

ZPORR-e wsparcie dla dróg

cz wt, 21 czerwca 2005 14:12

Kolejne inwestycje w Łomży i regionie mają szanse na wsparcie funduszami unijnymi. Regionalny Komitet Sterujący zarekomendował Zarządowi Województwa Podlaskiego listę projektów ubiegających się o wsparcie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Ma modernizację i rozbudowa regionalnego układu transportowego byłe województwo łomżyńskie miałoby dostać ponad 41 mln zł.

Mlekpol w Klubie Eksportera

cz nie, 19 czerwca 2005 23:32

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa została się w gronie 32 największych polskich eksporterów. Firma została uhonorowana też specjalnym medalem „Klubu Eksportera”. Mlekpol to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej w kraju. Ponad 30% produkcji eksportuje głównie do krajów Unii Europejskiej. Na zagraniczny rynek trafiają sery, mleko w proszku, masła i serwatka w proszku.

Unijne dyrektywy: Kurpiowskie laleczki tylko z Łomży

Foto: Unijne dyrektywy: Kurpiowskie laleczki tylko z ...
cz pon, 13 czerwca 2005 14:15

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przyznający prawo do kurpiowskich laleczek firmie Brok Strzelec. WSA w Warszawie ma jeszcze raz rozstrzygnąć, czy krakowski browar może oznaczać piwo parą w stroju kurpiowskim Jak pisze „Rzeczpospolita” tym razem sąd musi jednak wziąć pod uwagę dyrektywy europejskie. Jedna z nich mówi, że „za nieważne uznaje się znaki towarowe, które mogą wprowadzać w błąd m.in. co do pochodzenia towarów”, a zdaniem przedstawicieli Browaru Łomża tak się stało w tym wypadku - Kurpie nie leżą w Krakowie.

Mleko i alkohol najcenniejsze

cz cz, 09 czerwca 2005 10:31

Pięć marek z podlaskiego znalazło się na rankingowych listach najcenniejszych i najsilniejszych polskich marek. Ranking przeprowadziła firma doradcza „Ernst & Young” i dziennika Rzeczpospolita. Z województwa podlaskiego do grona najcenniejszych i najsilniejszych załapały się trzy marki wyrobów mleczarskich i dwie alkoholowych.

„Łaciate” w gronie najcenniejszych marek

cz śr, 08 czerwca 2005 11:55

„Łaciate” – marka produktów Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa znalazła się na liście najcenniejszych i najsilniejszych polskich marek. Ranking po raz drugi przeprowadził dziennik „Rzeczpospolita” oraz firma doradcza „Ernst & Young”. Wczoraj firmy, których marki uznano za najwartościowsze otrzymały statuetki MARQA.

Bezrobotnych w Łomży coraz mniej

cz wt, 07 czerwca 2005 10:57

Maj był kolejnym miesiącem w którym spadło bezrobocie w Łomży i najbliższej okolicy. Stopa bezrobocia na koniec tego miesiąca wyniosła 17,6%, przy czym w samym mieście Łomża wskaźnik ten po raz pierwszy od kilku lat spadł poniżej 20%. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Mieczysław Bieniek – to nieoficjalny wskaźnik wyliczony przez PUP, ale także liczbowo bezrobotnych w Łomży mamy dziś mniej więcej tyle samo co w 1998 roku, czyli przed wprowadzeniem wielkich reform – choćby tej administracyjnej.

Grajewo: Miliony złotych na dywidendę

cz pon, 06 czerwca 2005 22:14

Niemal 85 milionów złotych na dywidendy chce przeznaczyć Zarząd Pfleiderer Grajewo. Pieniądze to niemal cały ubiegłoroczny zysk tej fabryki płyt wiórowych. Dywidenda na jedną akcję ma wynieść 13,66 zł. Pozostałe 58 tys. zł ma zostać przeznaczone na zwiększenie kapitału zapasowego.

Zarejestruj umowę żeby dalej odliczać VAT

mm pon, 06 czerwca 2005 18:20

Tylko do 15 czerwca mają czas podatnicy, którzy użytkują samochody na podstawie umów najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze i odliczają podatek naliczony, na zarejestrowanie w urzędzie skarbowym takiej umowy i uchronienie się tym samym przed utratą prawa do odliczenia

Prefbet jeszcze bliżej...

Foto: Prefbet jeszcze bliżej...
cz nie, 05 czerwca 2005 23:08

Śniadowski producent bloczków budowlanych z betonu komórkowego oferuje coraz szerszą pomoc tym, którzy chcą wybudować własny dom. Prefbet, który od kilkudziesięciu lat dostarcza bloczki budowlane, a od 10 lat prowadzi własne Centrum Obsługi Budownictwa w Łomży, w którym sprzedaje wszystko co do budowy jest potrzebne, teraz jeszcze bardziej poszerza swoją ofertę. Prefbet Śniadowo chce budować domy szybko, solidnie i tanio – bo z 7% Vat-em. Jak podkreśla prezes Jerzy Michalak – "zyskiem podzielimy się z inwestorem".

Rzeka mleka... w Mlekpolu

cz śr, 01 czerwca 2005 14:07

W grajewskim Mlekpolu padł kolejny rekord skupu mleka. 29 maja tego roku spółdzielnia skupiła i przerobiła w czasie jednego dnia aż 3 mln litrów mleka. To największy skup w historii polskiego mleczarstwa.

Środki na technologie informatyczne dla przedsiębiorstw

cz pon, 30 maja 2005 15:42

Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw to program w ramach Phare 2002, z którego o środki finansowe mogą ubiegać się podlaskie małe i średni firmy. Do rozdysponowania pozostało ponad 144 tys. EURO. Wnioski przyjmuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku do 6 czerwca 2005 r.

Fiskus zwrócił 104 miliony złotych i... ciągle oddaje

cz śr, 25 maja 2005 17:06

Dokładnie tyle wyniosły zwroty nadpłaconego podatku dochodowego za 2004 roku, które wypłacił do tej pory fiskus w całym województwie podlaskim. Dodać wypada, że kwota ta jeszcze znacznie wzrośnie - pieniądze oddano dopiero bowiem 60% podatników którym się one należą. Z danym Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że fiskus musiał zwracać pieniądze 3/4 podatników. Rekordzista dostanie ponad 620 tys zł.

W PEPEES-ie bez układu

Foto: W PEPEES-ie bez układu
cz wt, 24 maja 2005 22:24

Zarząd PEPEES S.A. wypowiedział Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy zawarty z działającymi w spółce organizacjami związków zawodowych. Układ dotyczy szczegółowych warunków świadczenia pracy. To w nim zagwarantowane są m.in. wypłaty premii jubileuszowych dla pracowników PEPEES-u, czy zasady płacy za pracę w niedziele i święta. Z opublikowanego komunikatu wynika, że Zarząd spółki szacuje, iż w wypowiedzenie ZUZP przyniesie oszczędności sięgające 490. tys. zł w skali roku.

Pracodawcy poszukiwani

cz wt, 24 maja 2005 16:28

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży poszukuje pracodawców, którzy byliby gotowi zatrudnić bezrobotnych w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Łomżyński PUP realizuje dwa projekty ze środków EFS. Do absolwentów są staże w ramach programu „Debiut na rynku pracy”, a dla osób długotrwale bezrobotnych prace interwencyjne z projektu o nazwie „Aktywne wejście na rynek pracy ”. W sumie w obu prace ma otrzymać 450 osób.

Ostrołęcko - łomżyńskie zmagania biznesmenów i samorządowców

Foto: Ostrołęcko - łomżyńskie zmagania biznesmenów i ...
cz pon, 23 maja 2005 15:18

Przez dwa dni – sobotę i niedzielę - w Ostrołęce odbywały się „Prezentacje Gospodarcze Ostrołęka-Łomża 2005”. To już VI edycja ostrołęckich targów, tyle tylko że po raz pierwszy ich współorganizatorem byli także samorządowcy z Łomży i Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Był drugi, teraz trzeci

cz pon, 23 maja 2005 14:19

Po raz drugi z rzędu Fargotex z Łomży znalazł się w gronie laureatów konkursu Ambasador Biznesu. Tym razem importer tkanin meblowych zajął III miejsce – rok wcześniej był drugi. Ambasadora Biznesu od siedmiu lat przyznaje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Byli prezesi odznaczeni

Foto: Byli prezesi odznaczeni
cz pt, 20 maja 2005 16:03

Trzech byłych prezesów Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej zostało odznaczonych Krzyżami Zasługi. Krzyże dostali Mirosław Purzeczko, Waldemar Baranowski i Piotr Grabani. Ten pierwszy otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, ci pozostali po srebrnym.

Kredyty dla.... wszystkich

Foto: Kredyty dla.... wszystkich
cz cz, 19 maja 2005 17:41

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży uroczyście otworzył pierwszy w Łomży oddział Provident Polska. To firma która zajmuje się udzielaniem krótkoterminowych, ale niestety oprocentowanych, pożyczek gotówkowych w domu klienta. Jak informuje biuro prasowe Providenta „w nowym oddziale pracę znalazło 95 osób: 10 pracowników oraz 85 przedstawicieli.”

Mniej bezrobotnych

cz pt, 13 maja 2005 20:45

O 360 osób zmniejszyła się w kwietniu liczba łomżyńskich bezrobotnych. Jak informuje tutejszy PUP w minionym miesiącu pracę podjęło 482 osoby bezrobotnych, tj. o 251 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 61 więcej niż w analogicznym okresie 2004 roku. Zmniejszenie poziomu bezrobocia wynika przede wszystkim z rozpoczęcia prac w budownictwie i rolnictwie, w tym również prac sezonowych.

« · «« · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę