Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ćwierćwiecze Mlekpol-u

cz pon, 19 września 2005 22:28

W miniony weekend „Mlekpol” uroczyście świętował jubileusz 25-lecia powstania. Podczas uroczystej Mszy św. w Grajewie Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek poświecił sztandar SM Mlekpol. Później uroczystości jubileuszowe przeniosły się do Filharmonii Białostockiej, gdzie ponad 100 osób – pracowników, rolników oraz osób współpracujących ze spółdzielnią odznaczonych zostało Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami zasługi nadanymi przez Prezydenta RP.

Mleczarnie są Trendy

cz cz, 15 września 2005 06:37

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokim Mazowieckim na drugim, a SM Mlekopol z Grajewa na trzecim miejscu – to klasyfikacja największych i najlepszych mleczarni w kraju według dwutygodnika Agro Trendy. Zwycięzcą konkursu została spółka Danone z Warszawy, a na drugie miejscu ex aequo z Mlekovitą uplasowała się OSM w Kole. W rankingu uczestniczyły 54 przedsiębiorstwa, reprezentując niemal połowę krajowej branży mleczarskiej.

Minimalny spadek bezrobocia w sierpniu

cz pon, 12 września 2005 21:28

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2005 roku wyniosła 7.202 osoby, w tym w mieście Łomża 4.405 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 2.797 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 3 osoby.

PEPEES dalej rośnie

cz pon, 12 września 2005 16:54

Niemal 10 % zyskały na wartości akcje łomżyńskiego PEPEES-u podczas poniedziałkowej (12.09.2005) sesji Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Na zakończenie notowań za jedną akcję spółki płacono 48,70 zł, a w trakcie sesji momentami cena dochodziła nawet do 50 zł. PEPEES w poniedziałek był jedną z czerech spółek, które tego dnia zarobiły najwięcej.

Mleczarze o produkcji i łączeniu się...

Foto: Mleczarze o produkcji i łączeniu się...
cz pon, 12 września 2005 11:21

Utrzymuje się korzystna tendencja wzrostowa w eksporcie produktów mleczarskich. Wprawdzie ceny mleka i jego przetworów spadły od ubiegłego roku, ale są stabilne. Jednak nadal w eksporcie dominują półprodukty do dalszego przerobu, a produkty finalne w znacznej mierze sprzedawane są na rynkach zagranicznych pod marką sieci handlowych. O eksporcie produktów mlecznych, ogólnej kondycji tej branży oraz szykujących się zmianach w prawie spółdzielczym – dotyczącym również wielu polskich mleczarni, dyskutowano w Augustowie podczas Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia”.

Hipermarket w Łomży za 45 mln

Foto: Hipermarket w Łomży za 45 mln
cz pt, 09 września 2005 20:18

Echo Investment podpisał umowę z „real” na budowę hipermarketu w Łomży. Umowa dotyczy budowy a także oddania go do korzystania spółce „real” na okres 15 lat. Za łomżynski hipermarket „real” ma zapłacić - równowartość w złotych polskich - 11 mln 322 tys. euro netto. Na dzień zawarcia umowy jest to kwota 45 mln 854 tys. złotych.

Biznesmeni i radni o rozwoju gospodarczym

cz wt, 06 września 2005 23:29

O lokalnych podatkach, promocji miasta, ulgach dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, a także zasadach przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu rozmawiali przedstawiciele łomżyńskich przedsiębiorców z przedstawicielami władz Łomży. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Forum Gospodarczym Łomży przedstawili swoje oczekiwania i propozycje dotyczące rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Przedstawili także analizę porównawczą warunków rozwoju przedsiębiorczości w Łomży i 15 miastach północno-wschodniej Polski, z której wynikało, że łomżyńscy biznesmeni mają trudniej niż ich koledzy w większości z nich.

Lokalne filary gospodarki

cz cz, 01 września 2005 09:00

Siedem firm z terenu byłego województwa łomżyńskiego ubiega się o tytuł „Filary Gospodarki” To ogólnopolska inicjatywa realizowana po raz drugi przez dziennik gospodarczy „Puls Biznesu” wspólnie z Coface Intercredit Poland oraz z dwutygodnikiem „BusinessWeek”. Głównym celem jest stworzenie rankingu firm - liderów regionalnego biznesu. „Filary Polskiej Gospodarki” to przedsiębiorstwa, które zajmują wiodącą pozycję w gospodarce poszczególnych regionów i są dumą ich mieszkańców.

Zwalczają bezrobocie...

cz pon, 29 sierpnia 2005 23:04

Ponad 450-ciu bezrobotnych z Łomży i okolicy uczestniczy w dwóch programach prowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, a współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Debiut na rynku pracy” to projekt skierowany do młodych bezrobotnych, a „Aktywne wejście na rynek pracy” ma zapobiegać marginalizacji społecznej osób długotrwale bezrobotnych.

Pepees ostro w górę

cz cz, 25 sierpnia 2005 18:52

O niemal 25% zdrożały akcje łomżyńskiego Pepees-u podczas sierpniowych sesji Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Dziś jedna akcja jedynej spółki z Łomży notowanej na Giełdzie kosztuje ponad 43 złote. Na początku miesiąca cena ta wynosiła 35,20 zł.

WEJSCIE W RYNEK – aktywizacja przedsiębiorczości na terenie NTS III

mm wt, 23 sierpnia 2005 22:58

Program współfinansowany przez Unię Europejską, który ma na celu aktywizację osób chcących założyć własną działalność.

Oskarżeni o milionowe straty

cz śr, 10 sierpnia 2005 09:27

O spowodowanie sięgających kilkunastu milionów strat oskarża prokuratura byłe kierownictwo spółki telekomunikacyjnej Szeptel. Dziś ta spółka ta nazywa się MNI, a poza nazwą zmieniły się także jej władze. Łomżyńska Prokuratura Okręgowa od kilku miesięcy prowadziła postępowanie wyjaśniające rzekome nadużycia w tej firmie w latach 2001 - 2002. W ostatnich dniach do sądu trafiły dwa akty oskarżenia przeciwko byłym władzom spółki. Straty z obu łącznie wynoszą ponad 15 mln zł.

Pepees po restrukturyzacji

cz pt, 05 sierpnia 2005 18:11

Wzrost zysku w II kwartale odnotował Pepees. To zasługa m.in. redukcji kosztów i rozwiązania rezerw. Sprzedaż Pepeesu w II kw. wyniosła 18,6 mln zł. To o 6% mniej niż rok temu. Natomiast już zysk z działalności operacyjnej był o 271% wyższy niż rok temu i wyniósł 1,3 mln zł.

PKO BP pożyczy Łomży na inwestycje

cz cz, 04 sierpnia 2005 18:15

Bank PKO BP wygrał miejski przetarg dotyczący zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego. W sumie Łomża ma pożyczyć ponad 11 i pół miliona złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na realizację inwestycji w tym także tych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Zaletą inwestycji realizowanych w ramach ZPORR jest to że po wykonaniu miasto dostanie zwrot 75% kwoty którą wydało na ich przeprowadzenie.

Bezrobocie symbolicznie spada

cz cz, 04 sierpnia 2005 16:27

O mniej niż 0,1 proc. spadło w lipcu bezrobocie w regionie. Przez cały ubiegły miesiąc o 10 osób zmniejszyła się liczba zarejestrowanych w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Teraz jest ich ponad 7 200. Pracownicy PUP-u argumentują, że śladowy spadek liczby bezrobotnych jest wynikiem zwiększonego napływu nowych bezrobotnych i istotnego zmniejszającą się ilość ofert pracy zgłaszanych przez lokalnych pracodawców. Na ponad pół tysiąca nowy bezrobotnych ofert pracy zgłoszono tylko 142, przy czym niemal połowa dotyczyła pracy subsydiowanej.

Pensje w Pepees – ciągle bez porozumienia

cz pon, 01 sierpnia 2005 17:10

Od ponad dwóch miesięcy Zarząd PEPEES S.A. i działające w firmie związki zawodowe negocjują nowy Zakładowy układ zbiorowy pracy. Na razie bezskutecznie. Ten obowiązujący dotychczas wygasa z ostatnim dniem sierpnia. Zdaniem związkowców jest mało prawdopodobne aby do tego czasu udało się wynegocjować nowy. Jak naliczane pensje dostaną pracownicy spółki we wrześniu – to pytanie pozostaje otwarte.

PEPEES sprzedaje stare punktów skupu ziemniaków

cz nie, 24 lipca 2005 22:58

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES wystawiło na sprzedaż kolejne 9 danych punktów skupu ziemniaków. Oferta dotyczy zakup prawa wieczystego użytkowania do nieruchomości wraz z infrastrukturą m.in. w Jedanczewie, Kolnie, Łomży i Wiźnie. Największa ze sprzedawanych działek ma ponad 30 tys m.kw., a najmniejsza nieco ponad 5 tys. m.

Eksperci za Łomżą

cz pt, 22 lipca 2005 08:06

Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego Łomży i przyległych gmin - przygotowany przez władze Łomży II etap tych prac został najwyżej oceniony przez ekspertów wydających merytoryczną ocenę wniosków złożonych w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. W sumie w trakcie II rundy naboru projektów do Działania 1.2 ZPORR-u „Infrastruktura ochrony środowiska” wpłynęło 21 projektów o wartości ponad 150 mln. zł. Łączna kwota dofinansowania jaką chcą otrzymań beneficjanci przeszło trzy razy przewyższa dostępną pulę środków przeznaczonych na to działanie.

Euro dla przedsiębiorców z Phare 2003

cz pt, 15 lipca 2005 08:12

1 mln 333 tys euro mogą otrzymać przedsiębiorcy z województwa podlaskiego na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Wsparcia MSP - Przedsiębiorczość w Polsce Phare 2003. Właśnie ogłoszono warunki przyjmowania wniosków o dotacje. W województwie podlaskim przyjmuje je Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Minimalna kwota wsparcia o jaką można się ubiegać to 2 tys, a maksymalna 50 tys euro - przy czym nie może to być więcej niż połowa wartości inwestycji.

ZPORR nie dla nas...

cz wt, 05 lipca 2005 23:40

Zarząd województwa podlaskiego podzielił wczoraj ostatnie 53 miliony ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na rozwój transportu regionalnego. Niestety tym razem pieniądze nie trafią do Łomży, ani na jakąkolwiek inną inwestycję w byłym łomżyńskim. Lwią część ZPORR-u dostał bowiem Białystok. Reszta wystarczyła tylko na przebudowę 5,5 km drogi wojewódzkiej w okolicach Raczek pod Augustowem.

« · «« · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę