wtorek, 25 czerwca 2019 napisz DONOS@

Nowe, wyższe podatki od stycznia w Łomży?

cz nie, 07 listopada 2004 22:40

W środę radni będą debatować nad prezydenckimi propozycjami podatków lokalnych na 2005r. Zgodnie z przygotowanymi przez ratusz projektami uchwał w sprawie ustalenia stawek podatków od nieruchomości, środków transportowych i posiadania psów na 2005 rok nowe stawkami są wyższe niż te obowiązujące w tym roku. Najwyższy wzrost dotyczy stawek podatku od nieruchomości płacony od każdego mkw. powierzchni gruntów „pozostałych” czyli tych nie związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Prezydent Jerzy Brzeziński chce aby stawka podatku w tym wypadku wzrosła o 67%.

Pfleiderer Grajewo ma już pół miliarda przychodów

cz śr, 03 listopada 2004 08:51

Do końca września przychody produkującego płyty wiórowe grajewskiego zakładu Pfleiderer sięgnęły niemal pół miliarda złotych. W tym samym czasie zysk netto przedsiębiorstwa wyniósł już ponad 66 milionów złotych. To o 1/3 więcej niż wynosił po trzech kwartałach ubiegłego roku. Pfleiderer Grajewo jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein w kraju.

Nowa fabryka Grajewa w Grajewie

cz wt, 02 listopada 2004 10:53

Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. podjął decyzję w sprawie budowy w Grajewie nowego zakładu produkującego płyty MDF/HDF. Wartość inwestycji 100 mln EUR. Nowa Fabryka Grajewa ma zatrudniać ok. 200 pracowników.

100 tysięcy ton ziemniaków skupił PEPEES

Foto: 100 tysięcy ton ziemniaków skupił PEPEES
cz cz, 28 października 2004 11:04

To już 2/3 tegorocznego limitu. Największy w północno-wschodniej Polsce zakład przetwórstwa ziemniaka surowiec skupuje od dwóch miesięcy. Ziemniaki do Łomży przywożą rolnicy z miejscowości odległych od zakładu nawet powyżej stu kilometrów, ale tylko ci z którymi PEPEES wcześniej podpisał umowy kontraktacyjne.

Rekordowe zyski Szeptela

cz cz, 28 października 2004 06:40

Wywodząca się z Szepietowa spółka telekomunikacyjna Szeptel SA po trzech kwartałach roku zanotowała rekordowe wręcz przychody. W tym roku do jej kasy wpłynęło już ponad 22 miliony złotych, to o niemal 9 milionów więcej niż było tam po trzech kwartałach roku ubiegłego. Zysk netto spółki dziś wynosi już 3,5 mln złotych, a przed rokiem Szeptel notował niemal 7,5 milioną stratę.

Kup pan zabytek

Foto: Kup pan zabytek
cz so, 23 października 2004 22:51

Już po raz drugi Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłasza przetarg na sprzedaż zabytkowych nieruchomości przy ulicy Nowgrodzkiej 157 w Łomży. Pod młotek idzie dawna rzeźnia wraz z budynkami towarzyszącymi – m.in. budynkiem administracyjnym, w którym do niedawana siedzibę swą miał Wojewódzki Konserwator Zabytków, a także działka na której budynki się znajdują. W sumie za całość ROK chce niespełna pół miliona złotych.

Wod- kan zrealizowany na 70 procent

Foto: Wod- kan zrealizowany na 70 procent
cz so, 23 października 2004 17:28

Realizacja największego z podejmowanych dotychczas w Łomży projektów współfinansowanych z funduszy europejskich opóźnia się. System wodno-kanalizacyjny Łomży i przyległych gmin zgodnie z przyjętym harmonogramem ma być rozliczony do lutego przyszłego roku. Oznacz, że wszelkie roboty budowlane powinny zakończyć się jesienią tego roku. Tymczasem, opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac na niektórych inwestycjach – np. Szosie Zambrowskiej wynosi kilka tygodni. Władze miasta przyznają, że tak jest, ale twierdzą że zdążą na czas.

Browar Łomża stracił w I półroczu 0,63 mln zł

cz cz, 21 października 2004 08:37

Strata netto Browaru Łomża w pierwszym półroczu wyniosła 0,63 mln zł. Przychody browaru sięgają 64,5 mln zł.

Szetpel z usługami w Niemczech

cz śr, 20 października 2004 23:18

Szeptel S.A. zawarł kolejną umowę tym razem z austriacką firmą VASCON Telekomunikationsdienstleistungs GmbH Wien, dotyczącą wprowadzenia usług dodanych szepietowskiej spółki na rynek niemiecki. Będzie to czwarty kraj, po Czechach, Słowacji i Austrii, gdzie Szeptel uruchomi usługi dodane dla abonentów sieci telekomunikacyjnych.

Import nieznacznie zmalał

cz śr, 20 października 2004 20:05

Po czterech miesiącach wzrostu zmalał import używanych samochodów do Łomży. Nieznaczny spadek przywożonych aut zaobserwowano w Urzędzie Celnym i w wydziałach komunikacji miasta i starostwa. Czyżby zatem rynek się zapchał? - Zdaniem celników od maja do dziś mieszkańcy regionu Łomży i okolicy przywieźli z zachodu niemal 4 tys. używanych samochodów. Większość z nich to samochody tanie - warte 200 euro.

Czy w centrum Łomży powstanie duży hipermarket?

cz wt, 19 października 2004 23:19

Niebawem ponownie rozgorzeje dyskusja o tym czy w centrum miasta powinno się wybudować duży, o powierzchni około ośmiu - dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, market. Prezydent Łomży zdecydował o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. W tym miejscu od kilku lat jedna z większych firm developerskich chce wybudować największe w regionie centrum handlowe.

Ile inwestują samorządy - ranking Wspólnoty

cz pt, 15 października 2004 16:38

Łomża na 41 miejscu wśród 47 miast na prawach powiatu, powiat łomżyński na 45 miejscu wśród powiatów ziemskich, a Przytuły na 31 miejscu wśród gmin wiejskich – pismo samorządowców 'Wspólnota” po raz kolejny opublikowało Ranking inwestycyjny samorządów. Tym razem dotyczy on lat 2001-2003. To ile samorządy przeznaczyły w tym czasie na inwestycje podsumował prof. Paweł Swianiewicz z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Mlekovita inwestuje

cz cz, 14 października 2004 10:09

Mlekovita, druga pod względem wielkości skupu mleka spółdzielnia mleczarska w kraju, w lutym 2005 r. zakończy budowę hali produkcyjnej wraz z magazynem o pow. 8,6 tys. m kw. za 12 mln zł. Hala znajduje się na terenie przylegającym do zakładu w Wysokiem Mazowieckiem, będą w niej wytwarzane m.in. produkty o przedłużonym okresie przydatności do spożycia.

Korektę składamy na formularzu VAT-UEK!

mm wt, 12 października 2004 12:19

Raz jeszcze o używanych samochodach

mm wt, 12 października 2004 09:43

Izba Skarbowa w Białymstoku przypomina, że według ustawy o podatku od towarów i usług używany środek transportu np. samochód osobowy to taki, który przejechał więcej niż 6 000 km a jednocześnie od momentu dopuszczenia go do użytku upłynęło więcej niż 6 miesięcy. Osoby chcące zarejestrować taki samochód w Polsce powinny zgłosić się do swojego urzędu skarbowego i złożyć wypełniony formularz VAT-24.

MŚP wykorzystały szansę

cz pon, 11 października 2004 12:08

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zakończyła rozliczanie umów dotacji zawartych w ramach programu Fundusz Dotacji Inwestycyjnych Phare 2000 Spójność Społeczno-Gospodarcza (SSG). Jego wdrożenie przyczyniło się do realizacji w województwie podlaskim inwestycji o łącznej wartości ponad 18,4 miliona Euro. Szansa jaką otrzymało województwo podlaskie w postaci programu Phare 2000 została wykorzystana. Uzyskane efekty pozwolą na zwiększenie potencjału regionalnych firm z sektora MŚP.

Pfleiderer Grajewo zarabia coraz więcej

cz so, 02 października 2004 19:06

Niemal dwukrotnie, z około 25,6 miliona złotych w pierwszym półroczu 2003 do ponad 47,2 mln zł w analogiczny okresie 2004 roku wzrósł zysk Pfleiderer Grajewo. Dawny Zakład Płyt Wiórowych w Grajewie produkuje i sprzedaje coraz więcej. Przez pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku przychody ze sprzedaży produktów Grajewa wyniosły niemal 320 milionów złotych.

Komunikat w sprawie fałszywych wezwań

mm śr, 29 września 2004 17:02

W naszym województwie, w czterech urzędach skarbowych zjawili się dziś podatnicy z takimi wezwaniami (patrz foto). Sytuacja taka miała miejsce w Mońkach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Siemiatyczach. Z relacji tych podatników wynika, że przesyłek zawierających takie wezwanie było znacznie więcej. Dlatego, chcemy przestrzec przed wpłacaniem pieniędzy na podane w tym piśmie konto i zależy nam na dotarciu z tą informacją do jak najszerszego kręgu Państwa odbiorców, którzy mogą stać się ewentualnymi ofiarami oszustwa.

Złoty medal POLAGRA dla Milko z Grajewa

Foto: Złoty medal POLAGRA dla Milko z Grajewa
cz pon, 27 września 2004 16:06

Jogurt pitny MILKO truskawkowy produkowany przez SM MLEKPOL z Grajewa otrzymał złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2004 w kategorii wyroby spożywcze. "Milko" jest najnowszą marką grajewskiej spółdzielni, wprowadzoną na rynek w październiku 2003

Coraz więcej pieniędzy, coraz więcej poręczeń

cz pon, 27 września 2004 15:24

Działający także w Łomży Podlaski Fundusz Poręczeniowy jest jednym z trzech największych w Polsce. Ilość udzielanych przez niego poręczeń rośnie z roku na rok. Fundusz pożyczkowy działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego został dokapitalizowany i obecnie jego kapitał przekracza kwotę miliona złotych.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę