środa, 18 września 2019 napisz DONOS@

Oskarżeni o milionowe straty

cz śr, 10 sierpnia 2005 09:27

O spowodowanie sięgających kilkunastu milionów strat oskarża prokuratura byłe kierownictwo spółki telekomunikacyjnej Szeptel. Dziś ta spółka ta nazywa się MNI, a poza nazwą zmieniły się także jej władze. Łomżyńska Prokuratura Okręgowa od kilku miesięcy prowadziła postępowanie wyjaśniające rzekome nadużycia w tej firmie w latach 2001 - 2002. W ostatnich dniach do sądu trafiły dwa akty oskarżenia przeciwko byłym władzom spółki. Straty z obu łącznie wynoszą ponad 15 mln zł.

Pepees po restrukturyzacji

cz pt, 05 sierpnia 2005 18:11

Wzrost zysku w II kwartale odnotował Pepees. To zasługa m.in. redukcji kosztów i rozwiązania rezerw. Sprzedaż Pepeesu w II kw. wyniosła 18,6 mln zł. To o 6% mniej niż rok temu. Natomiast już zysk z działalności operacyjnej był o 271% wyższy niż rok temu i wyniósł 1,3 mln zł.

PKO BP pożyczy Łomży na inwestycje

cz cz, 04 sierpnia 2005 18:15

Bank PKO BP wygrał miejski przetarg dotyczący zaciągnięcia kredytu inwestycyjnego. W sumie Łomża ma pożyczyć ponad 11 i pół miliona złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na realizację inwestycji w tym także tych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Zaletą inwestycji realizowanych w ramach ZPORR jest to że po wykonaniu miasto dostanie zwrot 75% kwoty którą wydało na ich przeprowadzenie.

Bezrobocie symbolicznie spada

cz cz, 04 sierpnia 2005 16:27

O mniej niż 0,1 proc. spadło w lipcu bezrobocie w regionie. Przez cały ubiegły miesiąc o 10 osób zmniejszyła się liczba zarejestrowanych w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Teraz jest ich ponad 7 200. Pracownicy PUP-u argumentują, że śladowy spadek liczby bezrobotnych jest wynikiem zwiększonego napływu nowych bezrobotnych i istotnego zmniejszającą się ilość ofert pracy zgłaszanych przez lokalnych pracodawców. Na ponad pół tysiąca nowy bezrobotnych ofert pracy zgłoszono tylko 142, przy czym niemal połowa dotyczyła pracy subsydiowanej.

Pensje w Pepees – ciągle bez porozumienia

cz pon, 01 sierpnia 2005 17:10

Od ponad dwóch miesięcy Zarząd PEPEES S.A. i działające w firmie związki zawodowe negocjują nowy Zakładowy układ zbiorowy pracy. Na razie bezskutecznie. Ten obowiązujący dotychczas wygasa z ostatnim dniem sierpnia. Zdaniem związkowców jest mało prawdopodobne aby do tego czasu udało się wynegocjować nowy. Jak naliczane pensje dostaną pracownicy spółki we wrześniu – to pytanie pozostaje otwarte.

PEPEES sprzedaje stare punktów skupu ziemniaków

cz nie, 24 lipca 2005 22:58

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES wystawiło na sprzedaż kolejne 9 danych punktów skupu ziemniaków. Oferta dotyczy zakup prawa wieczystego użytkowania do nieruchomości wraz z infrastrukturą m.in. w Jedanczewie, Kolnie, Łomży i Wiźnie. Największa ze sprzedawanych działek ma ponad 30 tys m.kw., a najmniejsza nieco ponad 5 tys. m.

Eksperci za Łomżą

cz pt, 22 lipca 2005 08:06

Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego Łomży i przyległych gmin - przygotowany przez władze Łomży II etap tych prac został najwyżej oceniony przez ekspertów wydających merytoryczną ocenę wniosków złożonych w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. W sumie w trakcie II rundy naboru projektów do Działania 1.2 ZPORR-u „Infrastruktura ochrony środowiska” wpłynęło 21 projektów o wartości ponad 150 mln. zł. Łączna kwota dofinansowania jaką chcą otrzymań beneficjanci przeszło trzy razy przewyższa dostępną pulę środków przeznaczonych na to działanie.

Euro dla przedsiębiorców z Phare 2003

cz pt, 15 lipca 2005 08:12

1 mln 333 tys euro mogą otrzymać przedsiębiorcy z województwa podlaskiego na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Wsparcia MSP - Przedsiębiorczość w Polsce Phare 2003. Właśnie ogłoszono warunki przyjmowania wniosków o dotacje. W województwie podlaskim przyjmuje je Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Minimalna kwota wsparcia o jaką można się ubiegać to 2 tys, a maksymalna 50 tys euro - przy czym nie może to być więcej niż połowa wartości inwestycji.

ZPORR nie dla nas...

cz wt, 05 lipca 2005 23:40

Zarząd województwa podlaskiego podzielił wczoraj ostatnie 53 miliony ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na rozwój transportu regionalnego. Niestety tym razem pieniądze nie trafią do Łomży, ani na jakąkolwiek inną inwestycję w byłym łomżyńskim. Lwią część ZPORR-u dostał bowiem Białystok. Reszta wystarczyła tylko na przebudowę 5,5 km drogi wojewódzkiej w okolicach Raczek pod Augustowem.

Nasi na liście „Home&Market”

Foto: Nasi na liście „Home&Market&#...
cz wt, 05 lipca 2005 16:23

Na 50 pozycji wśród 400 największych przedsiębiorstw produkcyjnych magazynu „Home&Market” znalazła się Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa. Firma wyprzedziła m.in. Polmos Białystok.

„Baranowski” już nie Baranowskiego

Foto: „Baranowski” już nie Barano...
cz nie, 03 lipca 2005 22:53

Waldemar Baranowski sprzedał Kompleks Gastronomiczno-Hotelarski „Baranowski” w Piątnicy. Do transakcji doszło w ubiegłym tygodniu. O fakcie sprzedaży kompleksu poinformował sam były już właściciel Waldemar Baranowski w piątek wieczorem podczas „pożegnalnej” kolacji po koncercie „O sole mio!” - w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża - odbywającym się na tyłach hotelu „Baranowski”.

Łomżyński ratusz przyjazny przedsiębiorcom...

Foto: Łomżyński ratusz przyjazny przedsiębiorcom...
cz wt, 28 czerwca 2005 17:52

- tak przynajmniej uznał Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński. We wtorek wręczył Prezydentowi Łomży Jerzemu Brzezińskiemu tytuły „Podlaski Urząd Przyjazny Przedsiębiorcom” Celem Programu było „podniesienie jakości pracy urzędów i urzędników w kontaktach z szeroko rozumianym klientem administracji publicznej oraz podejmowanie i upowszechnianie inicjatyw na rzecz pobudzania lokalnej przedsiębiorczości.”

Prezes Mlekovity autorytetem dla menedżerów

cz pon, 27 czerwca 2005 11:57

Dariusz Sapińki, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA uznany został za najbardziej szanowanego szefa firm produkcyjnych w Polsce. Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone i opublikowane przez miesięcznik „BusinessWeek”. Co istotne – taką opinię wystawili prezesowi MLEKOVITY przedstawiciele biznesu – szefowie firm z sektora msp.

Zmiany Rady Nadzorczej PEPEES

cz pt, 24 czerwca 2005 23:41

Tadeusz Tomaszewski nie jest już członkiem Rady Nadzorczej PEPEES. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. w piątek dokonało zmiany Rady Nadzorczej spółki. Jedynym łomżaninem który pozostał we władzach tej największej spółki produkcyjnej w mieście jest Andrzej Kiełczewski.

3.700.000 zł za „Skład Łomża”

Foto: 3.700.000 zł za „Skład Łomża”
cz cz, 23 czerwca 2005 22:54

Trzy miliony siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych - na tyle Agencja Mienia Wojskowego wyceniła działkę i budynki po jednostce wojskowej 3090 w Łomży. Jednostka popularnie zwana „Skład Łomża” została zlikwidowana równo rok temu. Pozostała po niej ponad dwu i pół hektarowa zabudowana nieruchomość w centrum miasta, którą AMW niebawem wystawi na przetarg.

Łaciate równe Wyborczej

Foto: Łaciate równe Wyborczej
cz wt, 21 czerwca 2005 17:32

Marka „Łaciate” z SM w Grajewie jest jedną z najlepszych w Polsce. Potwierdza to dziennik „Puls Biznesu” lokując ją w „Złotej Dziesiątce” marek. Plebiscyt miał na celu usystematyzowanie siły tkwiącej w markach. Oceniali je eksperci i czytelnicy PB. Ci pierwsi „Łaciate” sklasyfikowali na 6 pozycji exe equo z Gazetą Wyborczą.

ZPORR-e wsparcie dla dróg

cz wt, 21 czerwca 2005 14:12

Kolejne inwestycje w Łomży i regionie mają szanse na wsparcie funduszami unijnymi. Regionalny Komitet Sterujący zarekomendował Zarządowi Województwa Podlaskiego listę projektów ubiegających się o wsparcie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Ma modernizację i rozbudowa regionalnego układu transportowego byłe województwo łomżyńskie miałoby dostać ponad 41 mln zł.

Mlekpol w Klubie Eksportera

cz nie, 19 czerwca 2005 23:32

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa została się w gronie 32 największych polskich eksporterów. Firma została uhonorowana też specjalnym medalem „Klubu Eksportera”. Mlekpol to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej w kraju. Ponad 30% produkcji eksportuje głównie do krajów Unii Europejskiej. Na zagraniczny rynek trafiają sery, mleko w proszku, masła i serwatka w proszku.

Unijne dyrektywy: Kurpiowskie laleczki tylko z Łomży

Foto: Unijne dyrektywy: Kurpiowskie laleczki tylko z ...
cz pon, 13 czerwca 2005 14:15

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przyznający prawo do kurpiowskich laleczek firmie Brok Strzelec. WSA w Warszawie ma jeszcze raz rozstrzygnąć, czy krakowski browar może oznaczać piwo parą w stroju kurpiowskim Jak pisze „Rzeczpospolita” tym razem sąd musi jednak wziąć pod uwagę dyrektywy europejskie. Jedna z nich mówi, że „za nieważne uznaje się znaki towarowe, które mogą wprowadzać w błąd m.in. co do pochodzenia towarów”, a zdaniem przedstawicieli Browaru Łomża tak się stało w tym wypadku - Kurpie nie leżą w Krakowie.

Mleko i alkohol najcenniejsze

cz cz, 09 czerwca 2005 10:31

Pięć marek z podlaskiego znalazło się na rankingowych listach najcenniejszych i najsilniejszych polskich marek. Ranking przeprowadziła firma doradcza „Ernst & Young” i dziennika Rzeczpospolita. Z województwa podlaskiego do grona najcenniejszych i najsilniejszych załapały się trzy marki wyrobów mleczarskich i dwie alkoholowych.

« · «« · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę