Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 maja 2020 napisz DONOS@

Nie daj się błędom! – część 2

mm pt, 27 stycznia 2006 09:35

W ramach kontynuacji zapowiedzianego wcześniej cyklu dziś przesyłam Państwu drugą część listy najczęściej popełnianych w zeznaniach PIT błędów. Dziś kontynuacja opisu błędów o charakterze merytorycznym. W kolejnych częściach – błędy formalne.

Nie daj się błędom! – część 1

mm śr, 25 stycznia 2006 13:21

Urzędy skarbowe co roku, podczas kampanii rozliczania PIT, pełne są osób, które przychodzą tam tylko po to, żeby zapytać o jakąś bardzo prostą rzecz lub dlatego, że zostały wezwane ponieważ w ich deklaracjach coś było nie tak. Przeważająca liczba tych “wezwanych” to podatnicy uczciwi, którzy nie poradzili sobie z wypełnieniem formularzy podatkowych. W czasie wizyty okazuje się jednak, że powody wezwania do urzędu były błahe. A to brak podpisu na formularzu, a to z kolei brak zaznaczenia w jakim celu składamy deklarację.

Euro do wzięcia...

cz wt, 24 stycznia 2006 17:34

Jak właściciele małych firm mogą pozyskać dotację unijną będzie można się dowiedzieć we wtorek 31 stycznia w Piątnicy. Specjalne seminarium poświęcone dotacjom dla mikroprzedsiębiorstw w ramach ZPORR 3.4 organizuje Podlaskie Centrum Euro Info działające przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Seminarium jest bezpłatne, ale o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

To jest księgowa...

Foto: To jest księgowa...
cz wt, 24 stycznia 2006 09:35

Wiesława Załuska główna księgowa w Przedsiębiorstwie Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A. zajęła trzecie miejsce w warszawskich półfinałach konkursu “Księgowy Roku 2005”. W całym kraju o tytuł najlepszego wśród rachmistrzów rywalizowało 6 tys księgowych, dyrektorów finansowych oraz biegłych rewidentów. Łomżanka znalazła się w ścisłym gronie 18 najlepszych księgowych w kraju...

Zespół rozwoju „niedorozwoju”

cz wt, 17 stycznia 2006 18:02

W resorcie rozwoju regionalnego powołano zespół roboczy ds. przygotowania programu rozwoju Polski wschodniej. Poza województwem podlaskim objęte nim będą także województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko- mazurskie. Program przewidziany jest do końca 2020 roku. Zgodnie z nowym budżetem Unii Europejskiej „ściana wschodnia” w latach 2007 – 2013 ma otrzymać 882 mln euro, a do tego – zgodnie z planami - dorzucą się też rząd i samorządy. „Nie chcę dziś podawać jaka to byłaby kwota, ale myślę, że będzie to wielokrotność 882 mln euro” - mówił wiceminister rozwoju regionalnego Władysław Ortyl.

Ocierają się o 100 zł

Foto: Ocierają się o 100 zł
cz pon, 16 stycznia 2006 16:48

Akcje łomżyńskiego Pepees-u gwałtownie zyskują na wartości. W poniedziałek podczas notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych otarły się one już o 100 zł za sztukę – zabrakło jedynie 10 groszy. To niemalże rekord wszech czasów. Drożej akcje łomżyńskiej spółki wyceniane były tylko na sesjach 22 i 23 maja 1997 roku. Wówczas Pepees wchodził na giełdę.

Pepees chce podzielić akcje

cz cz, 12 stycznia 2006 21:44

Zarząd Pepeesu chce przeprowadzić podział akcji spółki w stosunku 1 na 6. Informacja o tzw. splicie znalazła się w projektach uchwał na najbliższe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Ma ono odbyć się 16 lutego.

Mniej wniosków o dotacje, ale lepszej jakości

cz śr, 11 stycznia 2006 12:49

29 grudnia 2005r. minął kolejny termin składania wniosków w ramach Programu SPOWKP działanie 2.3. Na ten termin do Podlaskiej Regionalnej Instytucji Finansującej wpłynęły 133 wnioski o dofinansowanie. W porównaniu do poprzednich terminów jest to liczba o połowę mniejsza.

Układ w Pepeesie

cz śr, 11 stycznia 2006 09:03

We wtorek przed wieczorem przedstawiciele związków zawodowych i zarząd Pepeesu podpisali nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Poprzedni układ zarząd firmy wypowiedział w maju ubiegłego roku. Jak podkreśla prezes Pepeesu Franciszek Droździel nowy jest o wiele bardziej dostosowany do możliwości firmy. Rocznie koszty jego realizacji szacuje się na około 250 tys zł., czyli mniej więcej połowę tego co w przypadku starego układu.

Jednostkę kupił Bałdyga

Foto: Jednostkę kupił Bałdyga
cz pt, 06 stycznia 2006 14:41

Józef i Barabara Bałdyga za kwotę 3 mln 790 tys zł. kupili teren po łomżyńskiej jednostce wojskowej. Dziś Agencja Mienia Wojskowego oddział w Olsztynie, oficjalnie potwierdziła nazwisko nabywcy terenu i podała cenę za jaką sprzedano nieruchomość. Państwo Bałdyga są właścicielami Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „JBB” w Łysych.

PIH skontrolował warsztaty instalujące LPG

cz cz, 05 stycznia 2006 16:15

Nieprawidłowości w kartach gwarancyjnych i brak cenników usług - takie uchybienia znaleźli kontrolerzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku, którzy w ostatnim czasie kontrolowali zakłady instalujące w samochodach instalacje LPG. W sumie przeprowadzono 9 kontroli, w tym także w Łomży i Konarzycach.

EBOR „ubezpiecza” Grajewo

Foto: EBOR „ubezpiecza” Grajewo
cz wt, 03 stycznia 2006 09:01

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzielił rosyjskiej spółce należącej do Pfleiderer Grajewo 35 mln euro kredytu i zdecydował się także kupić nowe udziały w Pfleiderer OOO za maksymalnie 7 mln euro. „To swoista polisa od ryzyka politycznego, która towarzyszy inwestycjom na Wschodzie” – pisze dziś Gazeta Giełdy Parkiet.

Bezrobotnych więcej niż w listopadzie, ale mniej niż przed rokiem

cz wt, 03 stycznia 2006 08:41

Na koniec 2005 roku w Łomży zarejestrowanych było 7679 bezrobotnych. Ponad połowa z nich to kobiety, a co trzeci z bezrobotnych jest mieszkańcem wsi z terenu 9 gmin tworzących powiat łomżyński. Jak podkreśla Danuta Jarota zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży co prawda bezrobotnych na koniec grudnia było więcej niż miesiąc wcześniej, ale w stosunku do ubiegłego roku ich liczba znacznie spadła. W stosunku do grudnia 2004 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 450 osób, natomiast w stosunku do listopada 2005 roku w grudniu liczba zwiększyła się o 243 osoby.

Mlekovita przejmuje OSM Chojnice

cz pon, 02 stycznia 2006 22:43

Od 1 marca Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Chojnicach w województwie pomorskim wejdzie w skład Grupy Kapitałowej „Mlekovita”. Obecnie grupę tworzy siedem zakładów. Poza tym rodzimym w Wysokiem Mazowieckiem także zakłady w Mrągowie, Kowalewie Pomorskim, Chrzanowie, Kluczborku i Zakopanem. Mlekovita to największa mleczarska grupa kapitałowa w Polsce. Przerabia dziennie 10 proc. krajowej produkcji mleka, a 40 proc. produkowanych przez nią wyrobów trafia na eksport.

Jednostka sprzedana

Foto: Jednostka sprzedana
cz cz, 29 grudnia 2005 17:36

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała tereny po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei legionów w Łomży. Za ponad 2,5 ha ziemi w raz z 20 różnego rodzaju budynkami wylicytowano kwotę niemal 4 mln zł. Szczęśliwym nabywcą – według nieoficjalnych informacji – jest właściciel zakładów mięsnych w Łysych.

Pierwszy raz odliczamy Internet

mm wt, 27 grudnia 2005 11:15

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2005 rok po raz pierwszy będziemy mogli skorzystać z ulgi na Internet. Warto wiedzieć jak zgodnie z prawem z niej skorzystać

Sejmik dokapitalizuje ŁFPK?

cz śr, 21 grudnia 2005 09:05

O dokapitalizowaniu kwotą 35 tys złotych Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych będzie dziś debatował Sejmik Województwa Podlaskiego. Zwiększenie kapitału jest koniecznym warunkiem dalszego rozwoju Funduszu Poręczeń Kredytowych podkreśla Sławomir Szulc prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży przy której działa Fundusz. Dziś kapitał ten wynosi 715 tys zł. Gdy będzie o 35 tys zł wyższy Agencja będzie mogła się starać o pozyskanie 3 mln złotych z funduszy unijnych.

Fargotex Fair Play

Foto: Fargotex Fair Play
cz wt, 20 grudnia 2005 23:13

Łomżyńska firma Fargotex otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2005. Program Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizuje Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a głównym jego celem jest promocja zasad zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, etyki i kultury przedsiębiorczości.

Podlaskie... „E” klasa

cz pon, 19 grudnia 2005 22:28

Województwo podlaskie znalazło się na samym końcu rankingu atrakcyjności inwestycyjnej polskich województw. Specjalny raport na ten temat opracował Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IbnGR). Klasa „A” czyli najatrakcyjniejsze województwa to śląskie, mazowieckie i małopolskie. Później są jeszcze klasy „B”, „C”, „D” i ...„E”.

Prezes Mlekovity Businessmenem Roku 2005

cz pt, 16 grudnia 2005 10:22

Dariusz Sapiński Prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA został tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Klubu Biznesu w kategorii Businessmen Roku 2005. Jak uzasadnili organizatorzy, otrzymał ją „za zbudowanie potęgi Mlekovity - największej mleczarskiej grupy kapitałowej i wybitny wkład w rozwój polskiego mleczarstwa”.

« · «« · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę