Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Salon Pod Gontem

Grzegorz Gwizdon pt, 18 listopada 2005 17:10

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza

Grzegorz Gwizdon cz, 10 listopada 2005 16:18

SALON POD GONTEM

Foto: SALON POD GONTEM
Grzegorz Gwizdon cz, 20 października 2005 17:25

Spotkanie szesnaste 28.10. 2005 r. godzina 18 Spotkanie Jazzowe z udziałem Jana Suchodoły, Bohdana Szczepańskiego, Marka Żemka Zapraszamy stałych bywalców i przyjaciół Muzeum do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

TERESA ADAMOWSKA - Malarstwo

Grzegorz Gwizdon wt, 04 października 2005 15:36

XV SALON POD GONTEM

Foto: XV SALON POD GONTEM
Grzegorz Gwizdon nie, 25 września 2005 13:20

Muzeum Północno-Mazowieckiezaprasza na XV Salon Pod Gontem "Wokół homeopatii" 30 wrzesień godzina 18 Gosciem Salonu będzie Krzysztof Czarnecki Spotkanie w dworze z Brzózek w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

Artur Krajewski - “Kobieta” - malarstwo

Foto: Artur Krajewski - “Kobieta”...
Grzegorz Gwizdon wt, 13 września 2005 15:22

Do obejrzenia wystawy malarstwa pt. “Kobieta” zaprasza od 16 września do 6 października 2005 roku Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Będzie prezentowany najnowszy cykl malarski autorstwa Artura Krajewskiego, absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta uzyskał dyplom w pracowni prof. Daniela Szczechury z zakresu filmu animowanego. Otrzymał także wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki.

Czarci pazur i dzwon- wystawa poplenerowa

Foto: Czarci pazur i dzwon- wystawa poplenerowa
Grzegorz Gwizdon wt, 16 sierpnia 2005 15:15

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają od 18 sierpnia 2005 roku do obejrzenia wystawy poplenerowej w salach galerii przy ul.Długiej 13 w Łomży. Prezentowany jest plon trzeciej edycji pleneru zorganizowanego przez Stowarzyszenie “Stopka”. Tegoroczne spotkanie artystów pod przewodnictwem profesora Andrzeja Strumiłły odbyło się w Domu Pracy Twórczej nad jeziorem Wigry, w czerwcu 2005 roku.

NIEDZIELA ŚW.ROCHA

Foto: NIEDZIELA ŚW.ROCHA
Grzegorz Gwizdon nie, 31 lipca 2005 11:42

"Fundacja na Wsi" w Warszawie Muzeum Północno Mazowieckie w Łomży Skansen Kurpiowski im.A.Chętnika w Nowogrodzie zapraszają do

Skansenu Kurpiowskiego
w Nowogrodzie
14 sierpnia 2005 r. w godz. 10 -18

Anita Flejter - malarstwo

Foto: Anita Flejter - malarstwo
Grzegorz Gwizdon pon, 18 lipca 2005 15:26

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w dniu 20 lipca 2005 roku o godz. 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Anity Flejter.

Autorka urodziła się w Łomży. Po ukończeniu łomżyńskiego Liceum Plastycznego rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2004 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. W swojej pasji twórczej nie ogranicza się do wyuczonej dziedziny. Uprawia malarstwo, fotografię, grafikę i rysunek."

30 LAT PLASTYKI ŁOMŻYŃSKIEJ

Foto: 30 LAT PLASTYKI ŁOMŻYŃSKIEJ
Grzegorz Gwizdon pon, 13 czerwca 2005 17:31

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza od 15 czerwca 2005 roku na wystawę środowiskową „30 lat plastyki łomżyńskiej”. Swoje prace prezentuje tu 21 artystów. Są wśród nich twórcy osiadli w Łomży od 30 lat oraz ci, którzy ukończyli studia plastyczne zaledwie 2 lata temu.

Powroty do przeszłości

Grzegorz Gwizdon pon, 06 czerwca 2005 13:46

Muzeum Północno Mazowieckie w Łomży
zaprasza na
„Powroty do przeszłości – dzień w średniowieczu”.

Impreza odbędzie się na dziedzińcu przy Muzeum,
ul. Krzywe koło 1,
11 czerwca 2005 roku
w godzinach 11:00 – 17:00.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

DYREKTOR MUZEUM PÓŁNOCNO-MAZOWIECKIEGO W ŁOMZY ZAPRASZA

Foto: DYREKTOR MUZEUM PÓŁNOCNO-MAZOWIECKIEGO W ŁOMZY ...
Grzegorz Gwizdon pon, 30 maja 2005 16:02

DO SKANSENU KURPIOWSKIEGO
W NOWOGRODZIE
5 CZERWCA 2005 R.
OD 10- 18

“Spotkania z polską turystyką- Mazowsze”

Foto: “Spotkania z polską turystyką- Mazows...
Grzegorz Gwizdon pt, 27 maja 2005 14:16

22 maja 2005 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbyła się impreza promująca walory krajobrazowe i turystyczne oraz tradycje kulturalne Mazowsza. W spotkaniu przedstawicieli biur turystycznych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów pieczywa i twórców ludowych uczestniczyli pracownicy Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Dzień Muzealnika

Foto: Dzień Muzealnika
Grzegorz Gwizdon pt, 27 maja 2005 14:08

W dniu 20 maja b.r. w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyło się spotkanie, trzecie z kolei, muzealników województwa podlaskiego. Pretekst ku temu był jak najbardziej oczywisty – Międzynarodowy Dzień Muzeów, czyli popularny Dzień Muzealnika. Jak co roku było to jednocześnie podsumowanie naszej działalności i nagrodzenie najważniejszych osiągnięć w zakresie organizacji wystaw i publikacji wydawnictw.

ANDRZEJ STRUMIŁŁO - CITY malarstwo, rzeźba, fotografia

Foto: ANDRZEJ STRUMIŁŁO - CITY malarstwo, rzeźba, fot...
Grzegorz Gwizdon wt, 17 maja 2005 15:38

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza od 19 maja do 10 czerwca 2005 roku na wystawę malarstwa, fotografii i rzeźby Andrzeja Strumiłły zatytułowaną “City”.Organizację ekspozycji wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Andrzej Strumiłło jest wybitnym artystą plastykiem od wielu lat zamieszkałym na Suwalszczyźnie. Urodził się w 1928 roku w Wilnie, po wojnie ukończył PWSSP w Łodzi oraz ASP w Krakowie, z wykształcenia jest artystą malarzem i grafikiem, ale zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: fotografią, rysunkiem, ilustracją książkową, wystawiennictwem, scenografią, pisze książki o przyrodzie i kulturze, wydaje wiersze. Jego twórczość malarska bogata jest w tematy inspirowane Starym i Nowym Testamentem oraz kulturą i religią wielu krajów. Jest artystą o niezwykłej wyobraźni, w którego pracach pojawiają się różnorodne wątki: od poetycko-metaforycznych po abstrakcje, a wszystkie nasycone są głębokim przesłaniem egzystencjalnym.

BURSZTYNOWY KIEREC 2005

Foto: BURSZTYNOWY KIEREC 2005
Grzegorz Gwizdon wt, 17 maja 2005 11:52

14 maja 2005 roku w Hotelu "Zbyszko" w Nowogrodzie odbyła się uroczystość wręczenie nagród " Bursztynowego Kierca" za rok 2005. Jest to nagroda przyznawana przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w celu uhonorowania osób i firm szczególnie zasłużonych dla naszej instytucji, ich długoletniej, często bezinteresownej pomocy oraz wkładu w rozwój, działalność i popularyzację Muzeum. Laureatami tegorocznej, dziesiątej edycji zostali: Wanda i Tadeusz Wałkuscy - właściciele Firmy PHU “Imperial” z Łomży, Marek Maliszewski i Zbigniew Gryglik - właściciele Firmy Speed s.c. z Łomży oraz Zbigniew Karwowski - Prezes Przedsiębiorstwa "Zbyszko" w Nowogrodzie.

XIV SALON POD GONTEM

Foto: XIV SALON POD GONTEM
Grzegorz Gwizdon pon, 16 maja 2005 12:42

Spotkanie czternaste 20 maja godzina 19 Recital Beaty Antoniuk pt."Kamyki" akompaniament: Bohdan Szczepański i Jan Suchodoła Zapraszamy stałych bywalców i przyjaciół Muzeum do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

LEPIONE TOCZONE

Foto: LEPIONE TOCZONE
Grzegorz Gwizdon pt, 29 kwietnia 2005 16:07

Ponad 350 eksponatów, daje możliwość prześledzenia zmian w kształcie i zdobnictwie naczyń użytkowych, stosowania nowych technologii (od lepienia do toczenia, pokrywania powierzchni polewą, zmian w sposobie wypalania).Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza od 30 kwietnia do 31 sierpnia 2005 roku do zwiedzania wystawy “Lepione toczone”, która pozwoli poznać dzieje garncarstwa na naszym terenie na przestrzeni wieków, od III tys. p.n.e po wiek XX.

Galeria plenerowa

Foto: Galeria plenerowa
Grzegorz Gwizdon wt, 26 kwietnia 2005 16:19

Zaczynają na wiosnę i do jesieni praktycznie w każdą niedzielę spotykają się, tworzą i jednocześnie prezentują swoje prace gościom Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Obraz jakby dobrze znany z innych miejsc w Polsce / Kraków, Sopot, Kazimierz nad Wisłą / u nas wydaje się być czymś nowym i zaskakującym. Czy przetrwa i zyska aprobatę zwiedzających? Warto może sprawdzić to osobiście, wybierając się już w najbliższą niedzielę do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.
Twórcy GALERII PLENEROWEJ serdecznie zapraszają.

Powroty do przeszłości

Foto: Powroty do przeszłości
Grzegorz Gwizdon pon, 25 kwietnia 2005 16:34

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza na cykl lekcji-warsztatów muzealnych, których mottem jest „Chcąc wiedzieć, dokąd zmierzamy, musimy najpierw poznać naszą drogę, zobaczyć, skąd przychodzimy.” (archeolog P. Bahn). Cykl przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdorazowe spotkanie składa się z dwóch części. W pierwszej archeolog opowiada o życiu w dawnych wiekach, prezentuje oryginalne zabytki pochodzące z wykopalisk, w części drugiej, praktycznej (temat wybiera nauczyciel), młodzież ma możliwość m.in. samodzielnego wykonywania ozdób wzorowanych na zabytkach archeologicznych, poznania pradziejowych technik tkackich czy garncarskich. Czas trwania zajęć - godzina lekcyjna.

« · «« · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę