Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 163

Październik miesiącem zmian

Nowy prokurator, nowy naczelnik, nowy dyrektor, a innego już nie ma... Tak wielu zmian personalnych jak w ostatnich dniach w Łomży nie było przez kilka ostatnich lat. Dziś zmieniany jest prokurator okręgowy, we wtorek wymieniono naczelnika skarbówki, a w poniedziałek dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u stał się wiceprezesem w Warszawie. To jednak nie koniec tygodnia...

Nowy na urzędzie... wojewódzkim
Zaczęło się w ubiegły piątek. Wówczas rozstrzygnięto konkurs na nowego dyrektora łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przez ostatnie pięć lat - tym co pozostało administracyjnie z województwa łomżyńskiego – kierowała osoba pełniąca obowiązki dyrektora. Teraz ma przyjść wreszcie pełnowartościowy dyrektor. Ogłoszony konkurs wygrał łomżanin Romuald Kozłowski. Jak podkreśla rzecznik prasowy wojewody, Adam Dębski, nowy dyrektor w budynku przy ul. Nowej 2 ma pojawić się w październiku.

Od dyrektora do wiceprezesa
Romuald Kozłowski to nie jedyny nowy dyrektor, który zawita w biurowcu przy Nowej. Nieoczekiwanie zmienia się także dyrektor urzędującej tu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Grzegorz Jakuć, dotychczasowy dyrektor, od poniedziałku pełni obowiązki zastępcy prezesa centrali ARiMR w Warszawie. Jakuć jest teraz odpowiedzialny za pion IACS, czyli Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli oraz Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt.
W biurze prasowym centrali Agencji nie wyjaśniają kto, kiedy i w jaki sposób zajmie zwolniony przez Jakucia fotel w Łomży. Jedyne co mówią, to to, że nie można być jednocześnie wiceprezesem i dyrektorem w tej samej firmie. Pikanterii dodaje fakt, że od kilku tygodni Agencja poszukuje kandydata na fotel wicedyrektora ARiMR w Łomży. Także o tych poszukiwaniach biuro prasowe nie chce rozmawiać, twierdząc, że gdy już wicedyrektora wybiorą, to poinformują. Dodajmy, że Grzegorz Jakuć łomżyńskim ARiMR-em kierował od marca. Wówczas został dyrektorem, mimo że w konkursie ogłoszonym na to stanowisko wcale nie startował.

Fiskus pod nowym przewodem
Znacznie szybciej zmiany wprowadzono w Urzędzie Skarbowym. Tu na fotelu naczelnika z dnia na dzień Edwarda Matejkowskiego zastąpił Tadeusz Zysik. Co prawda nowy naczelnik póki co jest jeszcze p.o. ale nie jest nowicjuszem... Przez ostatnie lata pracował w łomżyńskiej delegaturze Urzędu Kontroli Skarbowej. Oficjalnych przyczyn odwołania byłego naczelnika nie podano. Jak podkreśla Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, minister finansów może zmieniać naczelników i z tej możliwości skorzystał.

Nowy prokurator okręgowy w Łomży
Kolejna zmiana następuje dziś w czwartek. Ją zapowiedziano już wcześniej. „W stan spoczynku”, czyli na emeryturę przechodzi Krystyna Michalczyk-Kondratowicz. Przez ostatnie lata kierowała ona Prokuraturą Okręgową, czyli m.in.: nadzorowała pracę prokuratorów z terenu byłego województwa łomżyńskiego. Dziś oficjalnie pani prokurator miała być pożegnana, a jej miejsce miał zająć nowy Prokurator Okręgowy. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami (ten numer Gazety Bezcennej składaliśmy przed oficjalnym objęciem urzędu) zastąpić ma ją dotychczasowy zastępca prokuratora apelacyjnego w Białymstoku Henryk Żochowski.
Ostateczna decyzja należy do prokuratora generalnego (czyli ministra sprawiedliwości), ale właśnie Żochowskiego na Prokuratora Okręgowego w Łomży pozytywnie rekomendowało zgromadzenie prokuratorów apelacji.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę