czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS Browar Łomża remisuje ze Śląskiem Wrocław

Mimo, że liga wystartowała już kilka tygodni temu nasz ŁKS dopiero dziś rozegrał pierwsze spotkanie. W przełożonym terminie ŁKS Browar Łomża na wyjeździe bezbramkowo zremisował z Śląskiem Wrocław 0 : 0. Wszyscy denerwowaliśmy się o ŁKS, jak dziś wygląda ta drużyna, czy ma wolę walki.

Na początku spotkania  widać było tremę piłkarzy ŁKS. Debiutowali w II lidze. Pomimo to w 5 minucie Mariusz Marczak mógł zdobyć bramkę. Cała pierwsza połowa to wyrównany pojedynek ze wskazaniem na ŁKS. Na zakończenie w 44 minucie Rafał Bałecki minął obrońcę, bramkarza i  podawał ... To była 100% sytuacja, niestety niewykorzystana. W pierwszej połowie Śląsk nie stworzył wielu sytuacji, a ŁKS stworzył 3 sytuacje, z których mogły paść bramki.

Po przerwie obraz gry zaczął się zmieniać. Śląsk częściej atakował, piłkarzom ŁKS-u zaczęło brakować sił . Optycznie Śląsk przeważał, ale niewiele z tej przewagi wynikało. Wiele stałych fragmentów gry w wykonaniu Śląska, ale Kamil Ulman  spisywał się dobrze.  Mimo doliczonych 3 min ŁKS Browar Łomża wywozi z Wrocławia remis, który jest niewątpliwym sukcesem, gdy weźmiemy pod uwagę, kłopoty klubu, mecz wyjazdowy i renomowanego przeciwnika. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale wynik cieszy.

Po meczu trener gospodarzy chwalił postawę naszych piłkarzy.

Zadowolony trener ŁKS Browar Łomża Czesław Jakołcewicz powiedział: po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 2 : 0. Za sytuację z 44 minuty Rafał powinien  zrehabilitować się w następnym spotkaniu. Trener nie chciał oceniać indywidualnie zawodników, ale chwalił cały zespół za grę obronną. Mówił: od bramkarza poprzez linie obrony, pomocy aż do napastników zawodnicy spisali się dobrze. Stwierdził: jeszcze niejednemu zespołowi z ligi zabierzemy punkty.

Składy:

Śląsk: Radosław Janukiewicz – Rafał Naskręt, Andrzej Ignasiak, Jarosław Solarz (90 Konrad Hajdamowicz), Rodrigo (60 Tomasz Szewczuk), Dariusz Sztylka, Grzegorz Wan, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Tomasz Kosztowniak, Marek Kowal (72 Arkadiusz Chrobot).

Łomża: Kamil Ulman – Zbigniew Kowalski, Krzysztof Janicki, Paweł Galiński, Piotr Petasz, Paweł Strózik, Tomasz Łuba (61 Maciej Lesisz), Mariusz Marczak, Łukasz Adamski, Paweł Głowacki, Rafał Bałecki (81 Piotr Gawlik).

żółte kartki: Wan – Janicki.

źródło: Radio Białystok, 90minut.pl, własne