Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kto dostanie 4 tysiące złotych pensji na rękę?

25 przedsiębiorstw, firm i instytucji państwowych przygotowało stoiska na Targi Pracy, od 2014 r. organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży dla mieszkańców miasta i powiatu. Chętni absolwenci ze szkół średnich i uczelni i dorośli, również bezrobotni, od przedstawicieli i rekruterów dowiadywali się o warunkach pracy i płacy, składali curriculum vitae i ankiety personalne. - Byli tu pracodawcy, którzy wywiązują się z umów względem pracowników, zarówno z Funduszu Pracy, jak Krajowego Funduszu Szkoleniowego – podsumowuje Elżbieta Olejniczak, dyrektor PUP w Łomży.

Wydarzenie odbywało się w sali konferencyjnej i hallu Starostwa Łomżyńskiego, gdzie rozstawiono rzędami stoły, ekspozycje wystawców, bannery. Było kolorowo, gwarno, dość tłoczno. Na stoiskach leżały ulotki, foldery, długopisy firmowe i gadżety. Goście lubiący słodycze mogli poczęstować się krówką. Przy stolikach panowała sympatyczna i życzliwa atmosfera. I rzeczowa, co równie ważne. 

Za mundurem panny sznurem i panowie
Służby mundurowe prowadzą permanentną rekrutację kandydatów obu płci do służby, zapewniając stabilną pracę i godziwą płacę. Zakład Karny w Przytułach Starych przyjął ponad 1000 skazanych, lecz że będzie się rozbudowywać na przyjęcie w sumie ok. 1300, potrzeba więcej kadry: strażników działu ochrony i pracowników działów: administracji, finansów i służby zdrowia. W lutym mieli do dyspozycji 47 miejsc pracy, w marcu – 39, a w kwietniu mają  2 - dla strażnika i wychowawcy. Aby zarabiać obiecane w tytule 4 tysiące na rękę, należy zakwalifikować się na 3-miesięczne szkolenie i wytrwać 2 lata w służbie przygotowawczej, żeby zarabiać 4 700 zł netto, awansować i bogacić się z uczciwej pracy.

W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży na kandydatki i kandydatów czeka teraz 9 etatów, np. w dziale patrolowym i śledczym. Najpierw należy zdać sprawdzian wiedzy ogólnej o działalności Policji i test sprawnościowy: bieganie, brzuszki, rzut piłka lekarską, przeskoki, fikołki. Aspirant Karolina Borawska informuje, że w czasie 6 miesięcy szkolenia w szkołach w: Szczytnie lub Legionowie, rekrutowani otrzymują 3 786 zł netto, zaś później na start w służbie 4 720 zł netto. Zanim prawie 5 tys. zł będzie na koncie, trzeba mieć wykształcenie średnie, być obywatelem Polski i niekaranym.

Podporucznik Maciej Sadziński z Wojskowego Centrum Rekrutacji jest zadowolony wielce, że na Targach Pracy 10 osób złożyło deklaracje wstąpienia do Wojska Polskiego. Żołnierze podczas miesięcznego szkolenia podstawowego i 11-miesięcznego specjalistycznego (w praktyce po 2 – 3 miesiącach przechodzą do służby zawodowej w WP) otrzymują 4 960 zł brutto. Zarabiają faktycznie więcej, dzięki dodatkom: mieszkaniowy, 13-tka, mundurowy, wczasy pod jabłonią, bo to w sumie daje miesięcznie ok. 5 tysięcy zł netto. W kwietniu WCR prowadzi rekrutację na czerwiec.

Zarobki polskie, niemieckie czy angielskie?
Grupa Impel z Wrocławia z oddziałem w Białymstoku świadczy w Łomży usługi sprzątania. Dzięki temu jest czysto w jednostce wojskowej przy Alei Legionów i Sądzie Rejonowym przy ul. Polowej. Szukają pracowników na umowę o pracę i na część etatu przy utrzymaniu czystości w budynkach i na zewnątrz, również przy koszeniu trawy, proponując na początek podstawę z najniższej krajowej. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma aż 4 etaty dla chętnych od zaraz: kierownik napraw, elektromechanik, kierowczyni / kierowca, księgowa. Być może, do grona 6 pań za kółkiem dołączy następna z gościń TP. Kierowca na umowę zlecenie może liczyć na 31 zł 50 gr brutto / godz., mając 168 godzin w miesiącu, a to zależy od stopnia obłożenia linii, okresu w roku,  przejść na emeryturę.

Spółka Wilrobi, założona przez Polaka i Holendra, poszukuje ludzi do obsługi maszyn do obróbki płyty meblowej, z której powstaną meble niemowlęce, dziecięce, młodzieżowe, głównie na eksport, a zarobki do negocjacji z właścicielami spółki. Z kolei PM24 Care EU zachęca do pracy w Polsce i za granicą opiekunki osób starszych, w tym pielęgniarki - pensja za granicą to 4-krotne albo wyższe   przebicie, w porównaniu z mini zarobkami w Ojczyźnie. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP kieruje ofertę do osób do 18. roku życia, we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych Łomży. DW Domel to dystrybutor okien, drzwi i bram garażowych. Poszukują: magazynierów, przedstawicieli handlowych w kraju, pracowników biura, informatyków. O zarobkach zadecyduje szefowa Elżbieta Zabielska, kierując biznesem od ok. 20 lat. „Rubin” to królestwo Jolanty Dąbrowskiej, prowadzącej McDonalds's, jeszcze w remoncie do okolic czerwca. Będą potrzebni pracownicy restauracji przy produkcji posiłków i do kontaktów z klientami, przyjmujący i realizujący zamówienia. Kandydatki i kandydaci mogą spodziewać się stawki 20 zł 80 gr na umowę o pracę w systemie zmianowym 1/4 i 1/2 z dopełnieniem godzin. PKS Nova zatrudni 2 kierowców, 2 mechaników w Łomży ze stawką na etacie 18 zł/godz., zależnie od liczby godzin jezdnych, oraz w gotowości na kurs po 9 zł/godz.

Wynagrodzenia do negocjacji z szefostwem
Spółka akcyjna Pepees pod wodzą Wojciecha Faszczewskiego proponuje ok. 100 osobom w czasie kampanii ziemniaczanej pracę sezonową we wrześniu, październiku i listopadzie. Nie ograniczają w rekrutacji wieku ani płci. Ponadto przyjmują po kilka osób rocznie: absolwentów techników i szkół branżowych (też na praktyki, staże) z kierunków: mechanika, elektryka, energetyka, ciepłownictwo, automatyka, mechatronika, biotechnologia, technologia żywności. Specjalista do spraw HR Jolanta Rutkowska mówi: absolwenci na początek mają najniższą krajową; z doświadczeniem - negocjują.

Wynagrodzenia od 2 600 zł brutto przy 3/4 etatu może spodziewać się pracownik szwalni, szyjący maszynowo pościel i mający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym (01-U, 02-P). Wystarczy zgłosić się i odbyć szkolenie w Zakładzie Aktywności Zawodowej Argenta w Łomży.

Stoisko IT Card wyróżniło się mnogością gadżetów, kolorystyką bannerów i optymistyczną energią 3 przedstawicielek firmy z Warszawy, zatrudniającej ok. 400 osób i mającej w Łomży call center do obsługi klientów w dziedzinie finansów i bankowości. Panie oferowały 4 etaty na aktualne wakaty, wymagające wysokiej kultury osobistej, komunikatywności i doświadczenia w relacjach z ludźmi. Wysokość wynagrodzenia do negocjacji z kierownictwem, premie: miesięczne i roczna, prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie – to system zachęt IT Card. O wynagrodzeniu w Edpolu można rozmawiać z księgową, gdy ktoś jest technologiem żywności - trzeba dwóch, zechce być jednym z 3 nowych pracowników produkcji, pracownikiem gospodarczym. Edpol kojarzył się od dekad z przyprawami, ale aktualnie z powodzeniem produkuje dania z warzywami, zupy i sosy.

Bezpośrednie kontakty i aktywizacja środowisk
ZUS to stabilna firma państwowa, gwarantująca 3 etaty za najniższą krajową w Białymstoku. WUP podlaski ma oddział terenowy w Łomży i pośredniczy w sieci EURES, w kwestii powrotu z prac za granicą: PUP Łomża rejestruje pracowników, ale WUP przyznaje zasiłek transferowy bezrobotnym.

- Targi Pracy niosą wiele pozytywów, bo umożliwiają bezpośrednie kontakty między kandydatami do podjęcia pracy a pracodawcami – ocenia dyrektor Elżbieta Olejniczak. - Wydarzenie patronatem honorowym objął starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski. Spotkanie aktywizowało środowisko absolwentów szkół i uczelni, jak i dorosłych mieszkańców Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

IV Targi Pracy to szansa na staże i karierę po studiach

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę