Lekkoatleci w formie

Młodzi zawodnicy KS PREFBET-SONAROL zajęli drugie miejsce w biegach przełajowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Natomiast Piotr Łobodziński, dzięki sprawnej logistyce, jednego dnia wziął udział w dwóch biegach oddalonych od siebie o ponad 350 km.

W rozgrywanych w Białymstoku Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, w których udział wzięło piętnaście klubów z podlaskiego i lubelskiego, drugie miejsce zajęła drużyna  Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. Najlepiej w zawodach z naszych zawodników zaprezentowały się dziewczęta, Lena Bączek (tr. Łukasz Lidacki), która zajęła miejsce drugie na dystansie 1500 metrów oraz Oliwia Binaszek (tr. Justyna Korytkowska) zajmując trzeci, najniższy stopnień podium w biegu na 2500 metrów.

Drużynowo zwyciężył Znicz Biłgoraj (12 pkt.) przed PREFBET – SONAROL (10pkt.) i Podlasiem Białystok (9 pkt.), na 13 miejscu sklasyfikowany został LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża (1 pkt.).

Dość niebywałego wyczynu dokonał Piotr Łobodziński. Kluczem tu okazała się logistyka, która jak widać i w sporcie ma dość duże znaczenie. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL  o godzinie 12.30 zajął czwarte miejsce w finałowym City Trail Gold w Warszawie z cyklu ogólnopolskich biegów przełajowych. Cztery godziny później Łobodziński stanął na starcie biegu na schodach we Wrocławskim biurowcu Sky Tower. Są to zawody Mistrzostw Polski, a trasa liczy 49 pięter. Pomimo „porannego” zmęczenia zawodnik PREFBET-SONAROL pewnie wygrywa z czasem 5:18, dokładając do swojej bogatej kolekcji kolejny medal MP.

"Największym wyzwaniem było zdążenie na start we Wrocławiu. Po biegu w Warszawie potruchtałem 5 min. do samochodu i dzida na S8 do stolicy Dolnego Śląska. Na szczęście korków na trasie nie było, więc komfortowo pół godziny przed startem odebrałem numer i mogłem zrobić jeszcze krótką rozgrzewkę" - komentował.

Natomiast Mateusz Niemczyk na Pomorzu zajął trzecie miejsce w Biegu Szpęgawskim na dystansie 5km. W biegu wzięło udział 570 osób a nasz zawodnik uzyskał czas 14.47min.

Źródło: KS PREFBET-SONAROL