Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

„Return” najlepszym klubem tenisowym w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Tomasz Poreda

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym, po raz jedenasty z rzędu, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim. W kraju w ostatnim roku awansował aż o 41 miejsc.

W najnowszym rankingu Polskiego Związku Tenisa za 2022 rok łomżyński „Return” znalazł się na 66 miejscu wśród klubów tenisowych w kraju. Po raz kolejny okazał się najlepszy w województwie podlaskim. 

- Sukces klubu to oczywiście zasługa trenerów i instruktorów Tomasza Waldzińskiego, Aleksandry Durzyńskiej, Marysi Rusieckiej, Oli Wawrzyniak. Przy tej okazji chciałbym podziękować im, a także osobom ściśle związanym i na co dzień współpracującym z Returnem, dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego oraz sponsorom - mówi Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża.

Klub tenisowy Return powstał w Łomży w kwietniu 2004 roku. Od tego czasu rozwija się i uczy elitarnej gry, w której reprezentanci Polski odnoszą w ostatnim czasie triumfy.  W zestawieniu PZT łomżyński klub zdobył 126 punktów. Składają się na to rezultaty zawodników osiągnięte w turniejach krajowych i międzynarodowych, tenis na wózkach i szkolenie dzieci czyli Tenis 10. Liczy się także ilość licencjonowanych trenerów pracujących w klubie. W Returnie obecnie pracuje 3 takich szkoleniowców i po jednym instruktorze i animatorze tenisa. Najlepiej w zestawieniu wypadł BKT Advantage Bielsko-Biała, który zgromadził aż 3628 punktów. 

Trener Tomasz Waldziński wśród sukcesów minionego roku wskazuje  wielokrotne podium na turniejach wojewódzkich i krajowych Anieli Galińskiej, ćwierćfinał Mistrzostw Polski Wiktora Kosowskiego, półfinał Mistrzostw Polski w Kinder Joy of moving drużyny Returnu Tenis 10.

Warto dodać, że w kategorii „Trener” za 2022 rok Laur Sportowy otrzymał Tomasz Waldziński.

We współpracy z klubem i ANSŁ w III Liceum powstała także klasa o profilu Promocji i Profilaktyki Zdrowia z autorskim programem WF z elementami tenisa.

- Nasi trenerzy propagują także tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży, Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie Pani Dyrektor za zgodą władz miasta wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa - Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych - działająca przy klubie sekcja tenisa na wózkach - dodaje Tomasz Poreda.

Prezes zapowiada, przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa, zorganizowanie trzech kursów szkoleniowych: animatora, instruktora i trenera szkolenia podstawowego w tenisie, a ideą jest podniesienie jakości merytorycznej zajęć tenisa w Łomży.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę