Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Co to jest psychoterapia online i czy warto z niej korzystać?

Wielu osobom psychoterapia kojarzy się z koniecznością odbycia wizyty w gabinecie, co z różnych powodów może nie do końca odpowiadać pacjentom. Czasami chodzi o brak czasu na dojazdy do specjalisty, a czasami o brak komfortu w obcym gabinecie. Z myślą o takich osobach powstała psychoterapia przez Internet. Daje ona możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy każdemu i to niezależnie od jego miejsca zamieszkania.

  1. Na czym polega psychoterapia online?
  2. Czy terapia online jest skuteczna?
  3. Jaką psychoterapię online warto wybrać?

Psychoterapeuta online jest często wybierany również przez osoby, które mają trudności z nawiązywaniem kontaktów. Możliwość rozpoczęcia leczenia bez konieczności opuszczania własnego domu zdecydowanie poprawia komfort pacjentów, a przy okazji pozwala im zaoszczędzić czas oraz pieniądze, które normalnie musieliby przeznaczyć na dojazdy. Jeżeli zainteresowała cię nowoczesna terapia psychologiczna online, poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji.

Na czym polega psychoterapia online?

Dzięki możliwości skorzystania z pomocy psychoterapeuty online coraz więcej osób potrzebujących profesjonalnej pomocy zaczyna wyciągać po nią ręce. Podobnie jak podczas standardowej psychoterapii specjalista zadaje pacjentowi wiele pytań, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieistotne. Są one jednak starannie przemyślane, a na podstawie udzielanych odpowiedzi psychoterapeuta może planować dalsze kroki terapii.

Czy terapia online jest skuteczna?

Porady psychologiczne online są tak samo skuteczne, jak te, które można otrzymać podczas spotkania na żywo. Jedyna różnica dotyczy tak naprawdę formy rozmowy, ponieważ w terapii online specjalista oraz pacjent korzystają z prostego w obsłudze komunikatora. Zdaniem niektórych specjalistów taka konsultacja psychologiczna może okazać się skuteczniejsza, ponieważ pacjent jest bardziej zrelaksowany i może swobodnie odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania. Psychoterapia online cena wynosi około 150 PLN, więc warto samemu sprawdzić, co przyniesie taka konsultacja. Certyfikowany psychoterapeuta z pewnością pomoże w wielu problemach, a efekty będą widoczne już po kilku sesjach.

Jaką psychoterapię online warto wybrać?

Skoro już wiesz, na czym polega psychoterapia online, warto jeszcze wspomnieć o wyborze sprawdzonych usług psychologa online. Chociaż terapia w formie online rzeczywiście może okazać się bardzo skuteczna, to kluczowe znaczenie ma to, aby od samego początku współpracować z najlepszych psychoterapeutą online. Wielu pacjentów chwali sobie usługi opisane w zakładce psychoterapia online. Warto więc sprawdzić, czy wybrana psychoterapia osób dorosłych ocena jest na wysokim poziomie.

Pomoc psychologiczna online - Psycholog Online

Adres firmy:
Lubelska 13a, 35-241 Rzeszów

Telefon:
+48 505 635 355

Strona WWW:
https://psychologonline-24.pl/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę