Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Martyna Krawczyńska show

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Podczas Mistrzostw Polski LZS Martyna Krawczyńska zdobyła dwa złote medale ustanawiając jednocześnie rekordy życiowe. Piotr Dąbrowski zajął drugą lokatę także ustanawiając rekord życiowy.

Bardzo dobrze w miniony weekend, podczas  Mistrzostw Polski LZS, zaprezentowali się zawodnicy KS Prefbet-Sonarol. Klasą samą dla siebie była Martyna Krawczyńska, która zdobyła dwa złote medale ustanawiając jednocześnie dwa rekordy życiowe. Co więcej w obu mistrzowskich biegach zawodniczka prowadziła od startu do mety mając bardzo dużą przewagę nad rywalkami. W sobotnim biegu na 2000 metrów z przeszkodami uzyskała najlepszy w tym roku wynik w Polsce w kategorii U20 (6:43,58 sek.), a drugą Reginę Piechowską (Talex Borzytuchom) wyprzedziła aż o ponad 10 sekund (6:53,88 sek). Drugiego dnia zawodów Martyna po raz kolejny ciężar prowadzenia przyjęła na siebie co przyniosło rekord życiowy i zdecydowane zwycięstwo z czasem 2:09,98 sek., a drugą na mecie  Katarzynę Nowakowską (AML Słupsk) wyprzedziła o 4.49 sek. (2:14,47 sek.). 

- Dopisała pogoda co od razu wpłynęło na wyniki, szkoda tylko, że w przypadku Martyny nie było wyrównanej rywalizacji co by na pewno jeszcze bardziej wpłynęło na lepszy wynik. Szczególnie rezultat z przeszkód jest wielkiego kalibru bo na obecną chwilę wśród juniorek w Europie jest to czwarty czas! Zarówno Krawczyńska jak i Dąbrowski są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży – mówi trener Andrzej Korytkowski

Bardzo dobrze wypadł Piotr Dąbrowski, który na 400 metrów zajął drugą lokatę z trzecim rezultatem (47,71 sek.) i rekordem życiowym w kategorii juniorów w Polsce. W tym samym biegu czwarta lokatę wywalczył wracający po kontuzji Bartosz Jurak (49,84 sek.), a junior młodszy Bartosz Rogiński poprawił rekord życiowy aż o 1,4sek. (51,59 sek.) co pozwoliło zająć 10 miejsce. Również na 400 metrów, ale wśród juniorek ósma była Julia Wawrzynkiewicz (59,82 sek.). Niezłe wyniki osiągnęli też sprinterzy i oszczepnik w kategorii juniorów młodszych. Wspomniany wcześniej Bartosz Rogiński pobiegł rekord życiowy na 200 metrów (23.00 -10 miejsce). Na tym samym dystansie szósta była Irina Bobrovska(26.11) a Hanna Yakuhno dobiegła 14ta (26,86 sek.). Na 100 metrów Irina Bobrovska w finale wywalczyła szósta lokatę (12,44 sek.) a w eliminacjach pobiła rekord życiowy 12,42 sek. Dawid Wołyniec w rzucie oszczepem osiągnął rezultat 48,65m co pozwoliło zając szóstą lokatą.

 

Foto: Martyna Krawczyńska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Martyna Krawczyńska
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę