Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 lutego 2023 napisz DONOS@

Malwina Szewczyk Mistrzynią i Wicemistrzynią Europy Niesłyszących Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Główne zdjęcie
Malwina Szewczyk

Malwina Szewczyk zdobyła złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Niesłyszących ICCD w Drużynowych Szachach Szybkich oraz Indywidualnych Szachach Błyskawicznych. To kolejny sukces uczennicy łomżyńskiego „Ekonomika”.

Malwina Szewczyk i Zuzanna Łukasik
Malwina Szewczyk i Zuzanna Łukasik

Mistrzostwa rozgrywane były w dniach od 28. marca do 2. kwietnia 2022 roku w hiszpańskiej Kordobie. Malwina złoty medal Mistrzostw Europy Kobiet w Szachach Szybkich (tempo po 15 min + 15 s na ruch) zdobyła razem ze swoją koleżanką klubową Zuzią Łukasik. Natomiast w szachach błyskawicznych (Blitz – tempo 3 min + 2 s na ruch) Malwina zajęła drugi stopień podium. Uczennica łomżyńskiego Ekonomika wyprzedziła reprezentantki m.in. Ukrainy, Węgier, Kazachstanu, Litwy czy Polski.

To nie pierwszy sukces duży sukces Malwiny. Nastolatka na co dzień trenująca w Akademii Szachowej Sobocińscy ma już na swoim koncie medal Olimpijski, z Mistrzostw Świata czy Europy. Łomżynianka należy także do kadry narodowej niesłyszących w szachach i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. 

Obecnie Malwina przygotowuje się pod okiem dziadka Sławomira Sobocińskiego do planowanych we wrześniu w Warszawie Mistrzostw Świata Niesłyszących w szachach.

Malwina Szewczy i Zuzanna Łukasik.JPG
Malwina Szewczyk i Zuzanna Łukasik

 

(materiał nadesłany)

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę