Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 25 stycznia 2022 napisz DONOS@

Droga gotowa, ale jeszcze nią nie pojedziemy

Główne zdjęcie
Obwodnica Stawisk

Firma Strabag, wykonawca odcinka S61 pomiędzy węzłem Kolno a obwodnicą Stawisk, 2. sierpnia zgłosiła gotowość do odbiorów. Udostępnienie kierowcom będzie możliwe po zakończeniu kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Białymstoku. Kiedy, na razie nie wiadomo.

Ruch pojazdów na drodze możliwy będzie po potwierdzeniu przez WINB.

„Przed zgłoszeniem gotowości odcinka do sprawdzenia przez WINB inwestycje są kontrolowane przez GDDKiA i nasze laboratoria oraz Inżyniera kontraktu i laboratoria działające na jego rzecz – informuje GDDKiA. WINB nie wyda pozytywnej oceny inwestycji, jeśli nie zostały ukończone wszystkie elementy służące bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz ochronie środowiska. Kontrola wykonywana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest jedną z ostatnich kontroli, które umożliwiają oddanie drogi do ruchu.

GDDKiA przypomina, że przed udostępnieniem do ruchu wykonywany jest także audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzany przez niezależnych od Oddziału GDDKiA audytorów. Dopiero po pozytywnej decyzji umożliwiającej użytkowanie drogi, możliwe będzie otwarcie odcinka od węzła Kolno (koło Kisielnicy do Stawisk). 

Odcinek Stawiski – Szczuczyn został oddany do użytkowania na zasadzie czasowej organizacji ruchu, o czym już pisaliśmy. 

GDDKiA informuje, że wraz z oddaniem odcinka od węzła Kolno do Stawisk na kolejnym odcinku, od Stawisk do obwodnicy Szczuczyna, zniknie ograniczenie prędkości do 70 km/h i kierowcy będą mogli w ekspresowym tempie pokonać łącznie ok. 44 km S61.

Czekamy.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę