wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@

KS PREFBET-SONAROL podsumował tydzień startów

Kolejni zawodnicy uzyskali minima na Mistrzostwa Polski, inni wygrywali biegi w zawodach po Polsce, i 12 medali zdobyli reprezentanci na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego – chwali się prezes Andrzej Korytkowski.

Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, kolejne dwie osoby uzyskały minima na Mistrzostwa Polski. Podczas Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej w biegu na 400m Igor Duchnowski zajął drugą lokatę (49.30), Bartosz Jurak był trzeci (49,68) a Piotr Dąbrowski czwarty (50.14). Pierwszych dwóch sprinterów uzyskało minima na Mistrzostwa Polski Juniorów i dołączyło do Dąbrowskiego, który takie minimum uzyskał przed tygodniem. Na tych samych zawodach swoje konkurencje wygrywali: Beata Trzonkowska (dysk-50.04 metrów) i Dawid Likwiarz (800-1:55,21 sek.). Trzecie miejsca zajęli był Paweł Dąbrowski (100-11.20 sek.) i Karolina Dzwonkowska (2000prz.-7:39.64), a tuż za podium przybiegła Wiktoria Grabowska (800-2:20.00 r.życ).

W Warszawskim Biegu Monte Cassino zwyciężyła  Monika Nawrat. Bieg rozegrano koło Centrum Olimpijskiego i miał na celu upamiętnienie jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Zawody odbyły się na dystansie 5km, a udział wzięło w nim 50 osób.

Ta sama zawodniczka wygrała także w Botanicznej Piątce, którą rozegrano w Powsinie, gdzie udział wzięło 250 osób.

W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego U-20 i U-18 odbywających się w Łomży zawodnicy KS PREFBET-SONAROL zdobyli 12 medali z czego aż 11 uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego. Po dwa medale wywalczyli: Martyna Krawczyńska (1m. 400-58,59 m i 2m. 200-26,95), Paweł Dąbrowski (1m. 100-11.16 r. życ. i 2m. 200-22.82) oraz Piotr Dąbrowski (1m. 200-22,69 i 3m. 100-11,31). Kolejne medale zdobywali: Dawid Wołyniec (1m. Oszczep 700g- 48,29 r. życ. i minimum na MP U-18), Karolina Dzwonkowska (1m. 2000prz-8.13,22), Bartosz Jurak (2m. 800-1:58,05) , Bartłomiej Folga(2m. 400-53,69), Dominika Łapszys (3m. wzwyż-155) i Wiktoria Grabowska (3m. 200-27,56).

W rzucie dyskiem Beata Trzonkowska i po raz pierwszy w karierze przekroczyła 50 metrów (50,67m) i wygrała.

Finał Wojewódzki LDK w Białymstoku to podwójne zwycięstwa młodzika Bartosza Rogińskiego na 100m-12.00 i 300-38,57- rekord życiowy.

Bielsko-Biała gościła studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski. Dwukrotnie studenci PWSIiP Łomża Przemysław Łyskawy (trójskok-14,21m) i Rafał Pogorzelski (1500-3:59,26) otarli się o podium zajmując czwarte lokaty, dodatkowo Rafał zajął ósmą lokatę na 3000m-8:45,47. W przypadku Rafała oba wyniki dały mu wygrane swoich serii biegowych.

W Gdańsku podczas memoriału Żylewicza Sandra Michalak zajęła 9 miejsce w biegu na 3000m-9:44,81 co nie jest zapewne jej szczytem możliwości, ale zawodniczka była 6 dni po zjeździe z obozu w Zakopanem i miała prawo mieć kryzys.

- W sumie w tym tygodniu nasi zawodnicy wywalczyli 21 miejsc na podium – podsumowuje Korytkowski.