Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Liga zagra po raz dziesiąty

Już tylko dwa tygodnie mają wszyscy chętni, którzy planują wziąć udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji singlowej Łomżyńskiej Ligi Tenisowej. Podobnie jak w latach ubiegłych, tenisiści amatorzy rywalizować będą o tytuł najlepszego zawodnika w I lidze oraz o awanse do wyższych klas rozgrywkowych. Zapisy potrwają do 14 kwietnia.

Rozgrywki Łomżyńskiej Ligi Tenisowej przez ostatnie 9 lat na dobre wpisały się w krajobraz łomżyńskiego sportu. W tym czasie na kortach Skate Parku zlokalizowanego na osiedlu Perspektywa o zwycięstwa walczyło w sumie ponad stu zawodników nie tylko z naszego miasta, ale również z Ostrołęki, Zambrowa czy Białegostoku. W poprzednim sezonie na trzech poziomach rozgrywkowych rywalizowało łącznie 34 osoby.
- Pierwsza liga liczy 14 zawodników i jej skład jest już ustalony. Chcemy powiększyć na stałe także jej zaplecze, na którym w poprzednim roku walczyło tylko 10 osób - tłumaczy Lech Malinowski z Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży, główny organizator Ligi. - Najprawdopodobniej nastąpi to poprzez przesunięcie zawodników z III ligi bądź też przyznanie "dzikiej karty".

Do rozgrywek na najniższym szczeblu Ligi mogą zgłaszać się wszyscy chętni, którzy ukończyli 15 lat i przez ostatnie 5 lat nie byli notowani na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego na miejscu wyższym niż 50. w jakiejkolwiek kategorii wiekowej oprócz skrzatów. Zapisy trwają do 14 kwietnia bieżącego roku, następnie odbędzie się spotkanie organizacyjne, a informacje dotyczące terminu tego spotkania oraz startu rozgrywek będą pojawiać się na bieżąco na stronie internetowej Ligi www.lomzynskaligatenisowa.ligspace.pl. Zgłoszenia przyjmuje Pan Lech Malinowski, osobiście lub pod numerem telefonu: 602 570 797. Można także zapisać się za pośrednictwem formularza, który dostępny jest na stronie rozgrywek. - Mam nadzieję, że pandemia coronavirusa nie przeszkodzi nam w sprawnym rozegraniu tego sezonu i że uda się nam go zakończyć tak jak w latach ubiegłych, czyli w okolicach końca wakacji - podkreśla Malinowski.

W trakcie trwania sezonu planowana jest także Liga Deblowa, w której udział mogą wziąć wszyscy chętni. O jej starcie organizatorzy poinformują w oddzielnym komunikacie na stronie ligi.

is

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę