Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Wicemistrzowie Polski LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża z Liceum Mistrzostwa Sportowego

W weekend lekkoatleci LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża zdobyli 3 medale Mistrzostw Polski w sztafetach: 4x400 juniorów młodszych, 4x800 juniorów i juniorów młodszych. Zawody rozgrywano w Łodzi.

W sobotę I sztafeta juniorów młodszych 4x400 Mix (Maja Łyskowka, Igor Duchnowski, Martyna Krawczyńska i Piotr Dąbrowski) wywalczyła II miejsce ustępując AZS KU Politechniki Opolskiej. W tym samym biegu II skład PREFBEU zajął szóstą lokatę. Bieg 4x200 młodzików dostarczył dużo emocji, ponieważ do ostatniej prostej nasza sztafeta była na drugim miejscu. Niestety, na finiszowych metrach nie udało się odeprzeć ataku i przypadło nam w udziale czwarte miejsce. W niedzielę rozegrano sztafety 4x800 juniorów i juniorów młodszych. W obu przypadkach zawodnicy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża skończyli rywalizację także na drugim stopniu podium. W biegu juniorów młodszych (Jurak Bartosz, Dzwonkowska Karolina, Krawczyńska Martyna i Folga Bartłomiej) nasi zawodnicy byli jednymi z faworytów, natomiast medal srebrny w kategorii juniorów (Likwiarz Dawid, Grabowska Wiktoria, Dąbrowski Piotr i Lipska Weronika) to ogromna i miła niespodzianka. - W tym biegu postawiliśmy na bardzo ryzykowną taktykę – mówi Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża -  aby najlepszych zawodników wystawić na pierwszych trzech zmianach a zakończyć najwolniejszą zawodniczką (wszystkie sztafety kończyły najszybszym zawodnikiem). Ryzyko w tym wypadku bardzo się opłaciło – tłumaczył -  ponieważ przez ponad 3 zmiany prowadziliśmy ulegając na ostatniej zmianie żelaznemu faworytowi SMS Szklarska Poręba, a pozostałe ekipy widząc naszą bardzo dużą przewagę, jakby się zniechęciły i zajęły się walką o brązowy medal – zakończył trener.

Z pośród 10-ciu medalistów, którzy zdobyli te 3 tytuły v–ce mistrzów Polski aż 9 osób uczęszcza do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Obecnie zawodnicy „PREFBETU” mają już na swoim koncie zdobyte w tym sezonie 12 medali Mistrzostw Polski-PZLA, 3 medale górskich Mistrzostw Polski i co chyba najważniejsze, rekord Polski i start w reprezentacji kraju.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pon, 05 października 2020 07:13
Data ostatniej edycji: pon, 05 października 2020 08:18:56

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę