Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Węzła „Łomża Północ” na obwodnicy nie będzie

Główne zdjęcie
Nowy przebieg "łącznika" dk 64 do S61

Drogowcy zrezygnowali z budowy węzła „Łomża Północ” na planowanej obwodnicy Łomży. To węzeł, w którym, zgodnie z pierwotnymi planami, specjalnym łącznikiem z drogą ekspresową S61 miała łączyć się droga krajowa nr 64 dziś prowadząca z Piątnicy do Jeżewa.

Informację o rezygnacji z budowy węzła „Łomża Północ”, który w pierwszych opracowaniach nazywany był też „węzłem Białystok” potwierdza Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDKKIA, która przygotowuje materiały do ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy Łomży w ciągu S61.
- Łącznik drogi krajowej nr 64 zostanie zbudowany na odcinku od Marianowa (na istniejącej drodze krajowej nr 61) do Elżbiecina (na istniejącej dk 64). Na połączeniu powstaną ronda zarówno na dk 61, jak i na dk 64. Przebudowa ta ujęta będzie w ramach budowy S 61 - zadanie nr 4 (przetarg planowany do końca marca tego roku). Połączenie bezpośrednio z drogą ekspresową S61 nastąpi w ten sposób, że dk 64 od Marianowa poprowadzona zostanie starym śladem dk 61 aż do nowopowstałego odcinka pomiędzy węzłem „Kolno”, a starym śladem dk 61 (śladem dzisiejszej drogi powiatowej). Zarówno węzeł „Kolno” jak i odcinek łączący tenże węzeł ze starą drogą dk 61 powstanie w ramach realizacji S61 zadanie nr 5 – od węzła „Kolno” (z węzłem) do Stawisk (przetarg ogłoszony 6.02 br.)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę