wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Brąz MP Korytkowskiej na 10 km

Justyna Korytkowska, zawodniczka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w nadmorskim Postomino koło Ustki Mistrzostwach Polski Seniorów na 10000 metrów. - Wynik 35:21,03 jest co prawda 28 sek. słabszy od jej ubiegłorocznego rekordu życiowego, ale Mistrzostwa nie są tylko od biegania rekordów życiowych, lecz przede wszystkim walki o medale – podkreśla Andrzej Korytkowski mąż i trener biegaczki przypominając, że Justyna brązowy medal Mistrzostwach Polski na 10 km wywalczyła też przed rokiem.

- To był to chyba najbardziej wymęczony medal MP jaki zdobyłam, nie pamiętam kiedy biegło mi się, aż tak ciężko – mówi Justyna Korytkowska. - Jestem kilka dni po powrocie ze zgrupowania sportowego w wysokich górach i myślę, że trafił się dzień kryzysowy. 
Jej słowa potwierdza także trener, który relacjonuje, że do 6 km Justyna biegła w pierwszej trójce, ale koleje 4 km walczyła już tylko z Angeliką Mach z Lublina, która próbowała ją zgubić. 
- Na szczęście Justyna przetrwała kryzys i na końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść – cieszy się  Andrzej Korytkowski.

Oprócz biegów na 10 000 metrów w Postomino odbył się mityng, w ramach którego rozegrano kilka konkurencji, w których uczestniczyli także inny zawodnicy z łomżyńskiego klubu. Swoje rekordy życiowe na dystansie 400m uzyskali: Michał Wądołowski (53,31), Kamil Bugnacki (53,73) i Piotr Wołyniec (55,72). Natomiast w biegu na 3000m Ewelina Lubiejewska zajęła 4 miejsce z rezultatem 10:09,60.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0