niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Brązowy medal Mistrzostw Świata dla Łomży

Karolina Mroczkowska, reprezentantka Łomżyńskiego Klubu Karate, zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się w miniony weekend w Tokio. W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek ze wszystkich kontynentów. - Medal Karoliny jest drugim medalem mistrzostw świata juniorów zdobytym przez zawodnika z Polski – podkreśla Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK. - Pięć lat wcześniej udało się to innej łomżance Aleksandrze Zajkowskiej, która zdobyła srebro w tej samej kategorii. Do tej pory nikomu z kadry polskiej juniorów poza łomżankami nie udało się stanąć na podium mistrzostw świata.

Karolina Mroczkowska pierwsza po prawej
Karolina Mroczkowska pierwsza po prawej

Karolina Mroczkowska rywalizowała w stawce 16 zawodniczek wagi lekkiej juniorek. Już w pierwszym pojedynku trafiła na Japonkę, które uważane są za faworytki kategorii lekkiej triumfując w niej od lat. Łomżanka sprawiła dużą niespodziankę wygrywając już po pierwszej rundzie. Następny pojedynek musiała stoczyć z inną reprezentantką gospodarzy, która wcześniej wygrała rywalizację z Filipinką Karen Joy Arguelles. Nasza zawodniczka sprawiła kolejną niespodziankę. Wygrała również i to starcie już w pierwszej rundzie kwalifikując się do strefy medalowej. W półfinale spotkała się z kolejną  Japonką Sato Nanami, mistrzynią Japonii, która wcześniej wygrała pojedynek z Węgierką Leilą Polack. Tym razem faworytka gospodarzy okazała się lepsza od zawodniczki z Łomży. W finale pokonała ona również Rosjankę Julię Malininę tym samym zdobywając tytuł mistrzyni świata. 

Karolina Mroczkowska uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, jest stypendystką Ministra Edukacji Narodowej. W maju będzie broniła tytułu z ubiegłego roku podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w Warnie w Bułgarii.
Wyjazd na Mistrzostwa Świata był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0