wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Bartosz Kotarski wygrywa w Białymstoku

Bartosz Kotarski zawodnik Klubu Szachowego MARATON, wygrał w bardzo dobrym stylu rozgrywany w Białymstoku Turniej B Memoriału im. Ludwika Zamenhofa w szachach. Zawodnik z Łomży zdobył 8,5 pkt z dziewięciu partii (osiem zwycięstw i jeden remis) i z przewagą 1,5 pkt nad kolejnym rywalem wygrał cały turniej. Oprócz pucharu, medalu, nagrody finansowej i oczywiście satysfakcji, dodatkowo łupem Bartka padły kolejne punkty do rankingu międzynarodowego FIDE oraz uzyskana II klasa sportowa.

Bartosz Kotarski (w środku)
Bartosz Kotarski (w środku)

- W zasadzie Bartek powinien grać w silniejszym turnieju A, bo wyraźnie widać było, że w tej umownej „II lidze” jest poza zasięgiem rywali -  mówi Grzegorz Kotarski, prezes KSz MARATON Łomża, a prywatnie ojciec młodego szachisty. - Niestety, turniej A trwa jeszcze aż do 31 grudnia i nie było możliwości, żeby mógł on przez pięć dni codziennie jeździć do Białegostoku. Z drugiej strony, patrząc przed turniejem na listę startową, „na papierze” rywale byli w większości na podobnym poziomie. Tym bardziej więc cieszy nas tak wysoki wynik, bo oznacza to, że praca trenera Vafy Mammadova przynosi wymierne efekty. Dość powiedzieć, że rówieśnik Bartosza z Białegostoku, który jeszcze pół roku temu na Mistrzostwach Województwa Juniorów sprawiał mu duże problemy, w tym turnieju został przez naszego zawodnika dosłownie rozbity.
W tym samym turnieju zagrała też Monika Marcińczyk. Niestety, dla naszej zawodniczki zdecydowanie nie był to najlepszy występ. Tym razem Monika zagrała poniżej swoich możliwości, co wystarczyło na zdobycie 4,5 pkt. Dało jej to 8. miejsce w turnieju, a drugie w klasyfikacji kobiecej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0