niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Przetarg na dokończenie obwodnicy Szczuczyn

13 miesięcy, tyle czasu na roboty dostanie firma, która będzie kończyła budowę obwodnicy Szczuczyna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosiła dziś przetarg na to zadanie. Budowę ośmiokilometrowej obwodnicy Szczuczyna hiszpańska firma FCC Construccion rozpoczęła przed rokiem, czerwcu porzuciła prace zarzucając GDDKiA błędy w przygotowanej dokumentacji obwodnicy.

źródło: http://www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl
źródło: http://www.s61-obwodnica-szczuczyna.pl

Obwodnica Szczuczyna, to druga obok obwodnicy Stawisk tzw. mała obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S–61 (Via Baltica). Póki co jednak ekspresówką nie będzie. W pierwszym etapie zbudowana ma być jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu i tylko na krótkim odcinku w rejonie bezkolizyjnego węzła Szczuczyn - Pisz mają powstać dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Oprócz drogi głównej zbudowane zostaną także drogi autobusowe i dojazdowe, skrzyżowania, chodniki. W ramach budowy obwodnicy zbudowany także zostanie most nad rzeką Wissą oraz przepusty ekologiczne dla zwierząt. W stosunku do pierwotnego zlecenia nowe obejmuje budowę mniejszej liczby ekranów dźwiękoszczelnych, co ma związek z nowelizacją rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

Pierwotnie planowano, że Obwodnica Szczuczyna, podobnie jak Stawisk, będzie gotowa pod koniec tego roku – po 15 miesiącach budowy. Teraz wychodzi, że powinna być ukończona najwcześniej w połowie 2015 roku.  Zgodnie z ogłoszeniem drogowcy dają nowej firmie 13 miesięcy na dokończenie prac, ale do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. 
Firmy chcące budować obwodnicę mają czas na złożenie ofert do końca października, co sprawia, że jest mało realne aby prace rozpoczęły się jeszcze w tym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0