wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Karatecy na medale

11-letni Marcin Kozikowski uczeń SP nr 9 w Łomży i wychowanek Akademii Sztuk Walki „Dragon” dwukrotnie sięgnął po złoty medal, uzyskując tytuł Mistrza Polski - zarówno w kata, jak i w kumite indywidualnym podczas rozgrywanego w Warszawie Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan. Na matach stanęło 180 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

- Marcin wywalczył również brązowy medal w kata drużynowym, razem ze swoimi kolegami z sekcji: Mikołajem Jastrzębskim (12 lat, SP nr 5) oraz Mateuszem Jabłecki (12 lat, SP Konarzyce) – przekazuje Bartłomiej Dąbrowski. prezes ASW „Dragon”. - Wszyscy trzej chłopcy trenują karate już po kilka lat i są to ich kolejne sukcesy na tej rangi zawodach karate.
Natomiast pierwszy start i triumf na tych zawodach odnieśli podopieczni z najmłodszej grupy  klubu. Przedszkolacy Maciej Bączek, Nikodem Oleksy oraz Michał Zaręba zdobyli brązowy medal, w kata drużynowym, w kategorii 7 lat i młodsi.

Bardzo dobrze zaprezentowali się także: Martyna Kopeć, Lena Oleksy oraz Paweł Chojnowski. Był to ich pierwszy udział w zawodach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0