niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Czepek na głowie, uśmiech na twarzy

W tradycyjnym czepkowaniu wzięło udział 38 studentek i trzech studentów kierunku pielęgniarstwo Instytutu Medycznego im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyjątkowym gościem uroczystości była Karolina Kaczorowska (lat 82), małżonka ś.p. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (1919 w Białymstoku – 2010 w Smoleńsku), która w ciepłych słowach poprosiła studentki i studentów, aby możliwie najczęściej używali tak cudownych leków jak szczery uśmiech, cierpliwość i dobre słowo dla pacjentów. Pani Prezydentowa prosiła zwłaszcza o czułość i troskę dla dzieci, którymi sama zajmowała się przez wiele lat.

Wdowa po zmarłym tragicznie w katastrofie 10. kwietnia Prezydencie do uczelni w Łomży przybyła po raz pierwszy. Była wzruszona serdecznym powitaniem i pełną szacunku postawą grona profesorskiego i studenckiej braci PWSIiP. Wyraziła chęć uczestnictwa w przyszłorocznych obchodach 10-lecia uczelni przy ul. Akademickiej.

Studentki i studenci drugiego roku pielęgniarstwa nie tylko że przyjęli czepki z rąk dr Joanny Chilińskiej i mgr Agaty Gołębiewskiej, to również złożyli swoje ślubowanie zawodowe, jakie z powaga poprowadziła dr Beta Kowalewska, zastępca dyrektora Instytutu Medycznego. 
Oprócz tego, do odebrania dyplomów zaproszonych zostało 120 absolwentów kierunków inżynierskich i pielęgniarstwa „pomostowego”, którzy bronili się zimą. - Jeśli doliczymy ich do „letnich” absolwentów, to razem naszą uczelnię ukończyło już 2 561 osób – podsumowuje Ewa Zawłocka, rzeczniczka prasowa PWSIiP.

Mirosław R. Derewońko

Fot. Jakub Ogrodnik


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0