wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Seniorzy „Prefbetu” z wicemistrzostwem Polski w Przełajach

W anormalnych warunkach pogodowych - przy silnym wietrze, mrozie i podającym śniegu - w Bydgoszczy na trasach, gdzie za dwa tygodnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata, odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród startujących zawodników byli również biegacze Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA, którzy drużynowo zdobyli srebrny medal.

od lewej: P. Łobodziński, J. Nowak i E. Dobrowolski
od lewej: P. Łobodziński, J. Nowak i E. Dobrowolski

W ramach mistrzostw rozegrano biegi na 4 i 12 kilometrów. 
-  Nasi wszyscy zawodnicy biegali dystans  dłuższy (eliminacyjny do Mistrzostw Świata) a medal został wywalczony w składzie Jakub Nowak (6m), Piotr Łobodziński (10m) i Emil Dobrowolski (15m) – podaje Andrzej Korytkowski, prezes i trener klubu. -. Jak podkreślają zawodnicy w takich fatalnych warunkach jeszcze nigdy nie dane było im startować w całej swojej karierze.  O pechu może mówić Jakub Nowak, który walczył o awans na Mistrzostwa Świata, niestety do reprezentacji kwalifikowało się 5 osób a 6-tego wyznacza trener kadry (wziął swego zawodnika, który …nie biegał w tym biegu eliminacyjnym), naszemu biegaczowi  do awansu zabrakło 11 sekund. 
Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Łobodziński, którego zadaniem było „uzupełnianie” drużyny  a tymczasem Piotrek znalazł się w 10. najlepszych przełajowców Polski. Natomiast Emil Dobrowolski, który w ubiegłym roku na tym samym dystansie był 8. postanowił walczyć o awans i niestety przecenił swoje siły co w takich ciężkich warunkach bardzo się odbiło na zajętym miejscu, na szczęście nie miało to wpływu na lokatę drużyny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0