czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Nauczyciele z medalami

Z trzema medalami – we wszystkich możliwych barwach - wrócili łomżyńscy nauczyciele wychowania fizycznego z XXII Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Dariusz Szymański nauczyciel w Publicznym Gimnazjum Nr 2 oraz Paweł Grygo z Zespoł Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rywalizowali w biegu na dystansie 1000 m i 3000 m.

Złoty medal wywalczył Paweł Grygo w biegu na 3000 m. Był najszybszy - 9.44 - w kat. M35. 
Startujący w tym samym biegu Dariusz Szymański z czasem 10.32  uplasował się na IV miejscu w kategorii M50 przegrywając brązowy medal zaledwie o 3 sekundy.
W biegu na 1000m Grygo w swojej kategorii wiekowej drugi (z czasem 2.50.49), a Szymański trzeci (3.09.40).

Przed zawodnikami Klubu Sportowego ŁOMŻANIE teraz spokojne przygotowania do zdecydowanie dłuższych wiosennych biegów ulicznych. Dariusz Szymański (prezes KS Łomżanie) wraz z kilkunastoma biegaczami z Łomży i okolic planuje wystartować  pod koniec miesiąca w Półmaratonie Warszawskim, a Paweł Grygo powoli wznawia codzienne treningi po kontuzji ścięgna Achillesa i poważnie rozważa,  start w Mistrzostwach Europy które odbędą się pod koniec maja w Czechach. 
Zawodnicy składają podziękowanie dla Filip’ s  School Paweł Filipkowski za wsparcie finansowe, dzięki któremu doszło do wyjazdu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0