Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Mammograf coraz bliżej

Blisko 18 tys. złotych zebrały łomżyńskie amazonki podczas Balu Życzliwych Serc. Pieniądze będą przeznaczone na zakup mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stowarzyszenie już po raz 4. organizowało karnawałową zabawę, z której dochód przeznaczony jest na zakup sprzętu do diagnostyki raka piersi.

W hotelu Zbyszko w Nowogrodzie zebrało się ponad 90 osób, które aktywnie wspierały charytatywną akcję również poprzez udział w loterii fantowej i aukcji. Licytowano m.in.: prace plastyczne słynnych łomżyńskich artystów: Teresy Adamowskiej, Iwony Sielskiej i Grzegorza Gwizdona. Były również prace młodych talentów z Liceum Plastycznego w Łomży. Kilkadziesiąt upominków przekazali też łomżyńscy przedsiębiorcy i instytucje. Te wykorzystane zostały jako nagrody w organizowanej podczas imprezy, loterii fantowej. Grupa z Ostrołęki specjalnie na tę okazję przygotowała kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Na razie nie wiadomo jaka ostatecznie kwota pojawi się na koncie łomżyńskich „amazonek”. Organizatorzy czekają bowiem jeszcze na realizację niektórych deklaracji. Dochód z aukcji powinien wynieść 4850zł. Na razie wpłynęła zaledwie 1/3 deklarowanych wpłat. Jeszcze w środę Stowarzyszenie czekało na jedną z największych wpłat. Za kwotę tysiąca złotych dyrektor radia BAB wylicytował porcelanowego aniołka i rysunek dworku Jakuba Wagi autorstwa Grzegorza Gwizdona. 2330 zł przyniosła również loteria fantowa. Pozostałą sumę Stowarzyszenie uzyskało ze sprzedaży zaproszeń na bal.
Chciałam bardzo gorąco podziękować wszystkim organizatorom, sponsorom i uczestnikom balu – mówi Prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży – Anna Dąbrowska. Najważniejsze że wszyscy okazali życzliwe serce – dodaje. Hasłem tegorocznego balu organizowanego przez amazonki były słowa Karla Bartha – Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym – przypomina Anna Dąbrowska. Na konto Stowarzyszenia wpłyną również pieniądze, które były zbierane na innej charytatywnej imprezie. 16,5 tys. złotych przekażą amazonkom łomżyńscy farmaceuci. W hotelu Gromada w Łomży bawił się zespół z firmy Multipharme – Apteki Sąsiedzkie. Uczestnicy tej imprezy przekazali po 100 zł od osoby na szczytny cel zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Również tam organizowana była aukcja. Już drugi raz organizowaliśmy zbiórkę, by wspomóc Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym – mówi prezes Irena Dobrakowska. Charytatywne bale firma organizuje już od siedmiu lat. Trzy lata temu dochód przeznaczono na Hospicjum im Św. Ducha przy ulicy Rybaki.
Stowarzysznie od kilku już lat organizuje takie i podobne akcje, z których dochód przeznaczany jest na zakup mammografu. Jeszcze przed tegoroczną edycją balu amazonki zgromadziły ponad 113 tys. zł. Nowy sprzęt jest jednak drogi. Jego koszt szacuje się na 600 tys zł. Ten, który w tej chwili funkcjonuje w szpitalu jest już wysłużony. Pomoc w dofinansowaniu inwestycji z budżetu samorządu wojewódzkiego zadeklarował były marszałek, Sławomir Zgrzywa. Mammograf wraz ze specjalną przystawką stereotaktyczną pozwala w szybki i dokładny sposób zdiagnozować komórki rakowe – mówi dr Ryszard Wagner, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej łomżyńskiego szpitala. Dr Wagner przypomina o konieczności badań profilaktycznych w tym zakresie. Jeszcze przez dwa miesiące szpital może wykonywać bezpłatnie badania pod kontem wykrywania raka piersi. Umowę w tej sprawie podpisał Narodowy Fundusz Zdrowia.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę