środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@

Na Zjeździe ŁKS niepokonany

ŁKS Łomża wygrał kolejny, już szósty, mecz rozgrywany na własnym stadionie. Tym razem 2 : 1 Łomży uległa Gwardia Warszawa. Wszystkie gole strzelono w drugiej części spotkania, a dająca zwycięstwo bramka padła w ostatniej minucie. Gole dla ŁKS zdobyli: Marcin Łukaczyński i Jacek Lis.

ŁKS Łomża – przynajmniej teoretycznie był faworytem spotkania. Nie dość, że znajduje się na czele tabeli, a Gwardia Warszawa okupuje jej doły, to jeszcze grał przed własną publicznością, a to zawsze pomaga. Tymczasem na boisku, choć przewaga jedenastki z Łomży była widoczna, to przez bardzo długo nie przekładała się ona wynik bramkowy.
Ogólnie pierwsza połowa meczu charakteryzowała się wielką kopaniną. Zawodnicy jakby od niechcenia biegali po boisku, aczkolwiek częściej przy piłce byli ełkaesiacy. Po przerwie gra przyspieszyła, a ŁKS zaatakował jeszcze bardziej. Sytuacji do zdobycia bramki było dużo, ale udało się to Marcinowi Łukaczyńskiemu w 67 minucie spotkania. 16 minut później Gwardia, po strzale Wójcika wyrównała. Remis sprawił, że gospodarze ponownie ruszyli do ataku dążąc do zdobycia zwycięskiego gola i udało się to tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Na 2 : 1 wynik spotkania ustalił Jacek Lis w 89 minucie meczu.
ŁKS zagrał w składzie: Kamil Ulman, Paweł Galiński, Zbigniew Kowalski, Marcin Łukaczyński, Wojciech Tomaszewski, Sławomir Lewicki (85. Jakub Maćkowski) Arkadiusz Chrobot (72. Marcin Sawko), Karol Bortnik, Mariusz Marczak, (75. Adam Kamiński), Rafał Boguski, Jacek Lis.