niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@

Dobry początek lekkoatletycznego sezonu

K. Smakowska przed biegiem

Z dobrymi wynikami wrócili z mitingu halowego, który został rozegrany na Warszawskiej AWF lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża . Pomimo iż były to pierwsze zawody w nowym sezonie kilkoro zawodników uzyskało bardzo wartościowe rezultaty i halowe rekordy życiowe. - Na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Smakowska, Monika Bagińska, Paweł Szczech, Tomasz Olszewski oraz Łukasz Nabiałek, który startował dzień później w Białymstoku - mówi Andrzej Korytkowski, trener i prezes Klubu.

Katarzyna Smakowska w biegu na 2000m była w swojej serii jedyną juniorką młodszą, ale nie przestraszyła się rywalek i zajęła 3 miejsce (ogólnie 5), poprawiając, aż o 22 sek. swój rekord życiowy.
Monika Bagińska zajęła 4 miejsce na 1000m (wśród juniorek młodszych była druga), również uzyskując nowy rekord życiowy.
Z dobrej strony pokazali się nasi sprinterzy Paweł Szczech (tr. Andrzej Korytkowski)  w swoim debiucie na 60m dwukrotnie uzyskał bardzo dobry wynik, w finale zajął 3 miejsce minimalnie przegrywając z dwoma Reprezentantami Polski, natomiast w eliminacjach Tomasz Olszewski (tr. Cezary Koziarski), wśród młodzików uzyskał najlepszy wynik, ale w finale spóźnił start i zajął 3 miejsce.
Na mitingu w Białymstoku Łukasz Nabiałek (tr. Adrian Mydlarz) również „błysnął” formą i wygrał bieg sprinterski z nowym rekordem życiowym.

WYNIKI - WARSZAWA 09.01.2010
Dystans         Nazwisko i Imię Rezultat
2000m   Smakowska Katarzyna   93        6.44,91 rek. żyć.
1000m   Bagińska Monika            93   3.04,80 rek. żyć.
1000m   Lubiejewska Ewelina     93      3.10,38
1000m   Jabłońska Martyna        93     3.12,02 rek. żyć.
60m     Szczech Paweł                91 7.04 rek. żyć.(el. 7.06)
60m     Olszewski Tomasz          95    7.60 (el. 7.53 rek. żyć.)
300m    Gawrych Kamil               94  40.02 rek. żyć.

WYNIKI - BIAŁYSTOK 10.01.2010
60m     Nabiałek Łukasz             88  6.99 rek. żyć.

Kolejny start już w najbliższy weekend, a 22-24 styczeń zostaną rozegrane Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w Spale.