czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@

Tenisistki AZS PWSiP „Wałkuscy” Łomża przed pierwszoligowymi rogrywkami

Tenisistki stołowe AZS PWSiP „Wałkuscy” Łomża intensywnie przygotowują się do kolejnego sezonu w pierwszej lidze. Ostatnio swoje umiejętności sprawdzały na turniejach w Krakowie i w czeskiej Pradze. Na obu doskonałą formę potwierdziła czołowa łomżyńska zawodniczka Ren Bingran. W Krakowie „łomżyńska Chinka” okazała się bezkonkurencyjna i w każdej kategorii zdobyła złoto, począwszy od juniorek przez deble, mixty a skończywszy na seniorkach, a w Pradze wywalczyła złoty medal w juniorkach i w kategorii do 21 lat.

Podczas turnieju w Krakowie i Pradze dobrze zaprezentowały się także inne zawodniczki AZS PWSiP „Wałkuscy” Łomża. Oto skróty relacji jakie otrzymaliśmy od Karoliny Gołąbiewskiej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Krakowie 26-27.08.2009r
Monika Narolewska w juniorkach uległa tylko Ren i zajęła drugie miejsce natomiast Łuba była trzecia. Edyta Szabłowska wraz z Ren wywalczyły złote medale w debla. Na drugim miejscu były Łuba i Narolewska. W kategorii Seniorek w debla Karolina  Gołąbiewska oraz Kamila Świniarska wywalczyły srebro pokonując w ćwierćfinale Żak i Mazur 3:0, uległy zaś w finale zawodniczkom z Extraklasy Łuczakowskiej i Lipińskiej. W mixta  w kategorii juniorek złoto wywalczyła Ren, srebro Łuba natomiast Narolewska i Szabłowska zajęły miejsce w przedziale 5-8. W Kategorii seniorek w mixta Gołąbiewska i Świniarska zajęły miejsce w przedziale 5-8 natomiast Katarzyna Listwon była10.

Prague Open 28-30.08.2009r.
Cały turniej był rozgrywany pod dyktando Polek. Najpierw Ren Bingran wywalczyła złoty medal w juniorkach, pokonując w swojej grupie 3:0  Kerousove Michaela oraz Halgasikova Radka.
Pozostałe zawodniczki wyeliminowały ze swoich grup reprezentantki Czech, Słowacji i tak do turnieju głównego weszły Ren Bingran (1 miejsce),  Monika Narolewska (3), Weronika Łuba (5) oraz Edyta Szabłowska (9).
W kategorii do lat 21 poza złotem Ren, medal – brąz - zdobyła Monika Narolewska.  Łuba poniosła w tej kategorii jedynie porażkę z Narolewską i zajęła wraz z Gołąbiewska  miejsce w przedziale 5-8. Edyta Szabłowska natomiast przegrała z Hošková Denisa (Slavoj Praha) uzyskując 9 pozycję.
W kategorii ELITE z grup do turnieju głównego dostały się jedynie Ren i Szabłowska. Jednak już w drugiej rundzie Szabłowską wyeliminowała Matelová Hana, a Ren odpadła w trzeciej kolejce ulegając Xu Jie 3:0.
W turnieju można było także wyróżnić kategorię MiXt w której zagrały Narolewska odpadając już w pierwszej kolejce oraz Katarzyna Listwon która zakończyła gry w drugiej rundzie.

Oto szeroki skład drużyn KU AZS PWSIP Łomża zgłoszony do rozgrywek I Ligi Kobiet - gr. Północna w sezonie 2009/2010