sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

To był dobry rok...

Najlepsza piątka sportowców Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża. Od prawej: Justyna Korytkowska, Magda Stankiewicz, Arkadiusz Wojno, w zastępstwie Pawła Olszewskiego jego tata, Krzysztof Baczewski

101 medali imprez mistrzowskich począwszy od mistrzostw województwa, makroregionu, Igrzysk LZS, Czwartków LA do Mistrzostw Polski i imprez międzynarodowych zdobyli w zakończonym już sezonie lekkoatletycznym zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża. Sezon ten - jak ujął prezes i trener klubu Andrzej Korytkowski - „był znakomity, cudowny i wspaniały”. Najlepszą zawodniczka klubu, który skupia 80 zawodników, został Justyna Korytkowska, wyprzedzając w klasyfikacji punktowej Magdalenę Stankiewicz, a także Arkadiusza Wojna i Pawła Olszewskiego, których sklasyfikowano ex aequo na trzecim miejscu.

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża 2008.
Uroczyste podsumowanie sezonu lekkoatletycznego 2008 Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża odbyło się w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Poza sportowcami i trenerami wzięli w nim udział sponsorzy i współpracownicy klubu.
- To zdecydowanie najlepszy obecnie klub w Łomży. Osiągnął w tym roku wiele wyników jakie nie zdarzyły się wcześniej w łomżyńskiej  lekkiej atletyce – mówił z dumą prezes Andrzej Korytkowski.
W ogłoszonym przy tej okazji rankingu najlepszych zawodników klubu zwyciężyła Justyna Korytkowska (6623 pkt), która była reprezentantką kraju, i dwukrotną vice mistrzyni Polski w biegu na 3000 przez płotki Seniorów i Młodzieżowców. Na drugim miejscu z wynikiem 3287 pkt.  Uplasowała się Magdalena Stankiewicz – uczestniczka Mistrzostw Świata Juniorów, 2-krotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski, halowa rekordzistka Polski juniorów na 600m – 1.31,32, a trzecie miejsce  ex aequo zajęli Arkadiusz Wojno (2468) – 5-ty na Mistrzostwach Świata 4x400m, rekordzista i Mistrz Polski Juniorów 4x400m, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów na 400m  i Paweł Olszewski (2454) – rekordzista i mistrz polski juniorów na 4x400m, 3-krotny mistrz Polski LZS, rekord ziemi łomżyńskiej 200m – 21.49, pierwszy wynik w Polsce w br. na 400m 47.44

W minionym sezonie w klubie trenowało 80 zawodników z czego 62 zdobywało punkty.
- Byliśmy na kilku zgrupowaniach w Spale, Szklarskiej Porębie i Portugalii, ale patrząc na sukcesy tego sezonu inwestycje opłaciły się – podkreślał Korytkowski przytaczają te najlepsze osiągnięcia:
  • 211 punktów, w klasyfikacji sport dzieci i młodzieży, a najwięcej w historii do tej pory w dyscyplinach olimpijskich mieli kajakarze 131pkt. – w latach 80-tych ubiegłego wieku (inf. Łebkowski Karol)
  • 101 medali imprez mistrzowskich (od mistrzostw województwa, makroregionu, Igrzysk LZS, Czwartków LA do Mistrzostw Polski i imprez międzynarodowych)
  • 25 medali imprez ogólnopolskich
  • 12 osób zdobyło 10 medali Mistrzostw Polski (do tej pory w LA najwięcej inny klub miał 9 medali w jednym roku – 2006r.); 8 indywidualnie i 2-e sztafety 4x400m
  • 2-a znakomite Rekordy Polski Juniorów –Stankiewicz Magdalena 600m na hali-1.31.32 oraz 4x400chłopców-3.11.66. Klub „PREFBET” posiada w tej chwili 4-ry aktualne Rekordy Polski – 2 juniorów, 1 juniorów młodszych i 1 młodzików. Żaden inny klub LA w Łomży nie ustanowił nigdy żadnego rekordu kraju
  • LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” – PEPEES ŁOMŻA jest pierwszym klubem ziemi łomżyńskiej, który awansował do I LIGI JUNIORÓW, w lekkiej atletyce. W LA I Liga jest największą klasą rozgrywkową
  • 3-ech z naszych zawodników wystąpiło w reprezentacji Kraju. Justyna Korytkowska w meczu POLSKA – NIEMCY (3000prz. – 2 miejsce), a Magdalena Stankiewicz (el. 800m) i Arkadiusz Wojno El. 400m i 5 miejsce 4x400m) na Mistrzostwach Świata Juniorów. Do tej pory z 1-go klubu LA najwięcej reprezentantów w jednym roku było 2-óch – „PREFBET ŚNIDOWO” 2006 i NAREW Łomża – 2006r.
  • Na przyszły rok 5 osób zostało powołanych do Kadry Narodowej, a 6 jest rezerwową
  • Podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego zdobyli medale we wszystkich 5-ciu kategoriach wiekowych tj.: Młodzicy, Juniorzy Młodsi, Juniorzy, Młodzieżowcy, Seniorzy
  • Justyna Korytkowska zdobyła 1-szy w historii dla Łomży medal otwartych Mistrzostw Polski Seniorów w LA. Biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny olimpijskie, jest to 2-gi medal Seniorski (1-szy 22 lata temu zdobył w podnoszeniu ciężarów pan Bałdyga (inf. Łebkowski Karol)
  • Justyna Korytkowska zdobyła medale w 2-ch kategoriach (młodzieżowych i seniorskich) na otwartym stadionie co wcześniej w LA nigdy się nie zdarzyło (w innych dyscyplinach olimpijskich prawdopodobnie też nie)
  • Zawodnicy ustanowili 5 rekordów województwa podlaskiego
  • Andrzej Korytkowski poprzez swoich podopiecznych zdobył 160 pkt. w rankingu trenerów LA woj. podlaskiego co dało mu 1 miejsce w tym sezonie wśród 40 sklasyfikowanych szkoleniowców
  • Najwięcej punktów dla klubu zdobyła Justyna Korytkowska 47 (w sumie w karierze zdobyła ich już 84pkt. jest to największa ilość jaką nazbierał lekkoatleta ziemi łomżyńskiej)
Podczas imprezy wręczono pamiątkowe tablice sponsorom klubu: PPB PREFBET ŚNIADOWO, PEPEES SA ŁOMŻA, SWEiRP w Łomży oraz statuetki współpracownikom i trenerom klubu.
Miłym akcentem było wręczenie pamiątkowej tablicy z gratulacjami wieloletniemu współpracownikowi klubu Panu Krzysztofowi Piszczatowskiemu, który jako jeden z dwóch pierwszych olimpijczyków ziemi łomżyńskiej brał udział w Igrzyskach olimpijskich w Pekinie jako fizjoterapeuta lekkoatletycznej Kadr Polski.