poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@

Zwycięstwa Mlekpolu i Mlekovity w 2. kolejce III ligi

Mlekpol Warmia Grajewo - Okęcie Warszawa 2 : 0 To był mecz do jednej bramki. Grający z pełnym zaangażowaniem i niebywałą agresją, grajewianie bez problemu pokonali 2:0 warszawskie Okęcie. Już w pierwszych 20 minutach grajewianie stworzyli kilkanaście sytuacji strzeleckich, a w 23. zdobyli pierwszą bramkę. Po precyzyjnym podaniu Juroka, z 25 metrów ”huknął” Giermasiński.

Po przerwie gra się wyrównała i zaostrzyła, ale grajewscy piłkarze nie odpuszczali. Swoją wygrana potwierdzili w 69. minucie spotkania. Po rzucie wolnym, bramkę strzelił Figurski.

Mlekpol zagrał w składzie: Janowski – Kłosowski, Kołłątaj, Wincel, Soska, Radziński, Paczkowski, Pacholczyk (52 Strózik), Giermasiński, Jurok, Figurski (80 Gutowski).

Mlekovita Wysokie Mazowieckie - Ceramika Paradyż 2 : 0

Był to pierwszy mecz Mlekovity Wysokie Mazowieckie z nowym trenerem Zbigniewem Mandziejewiczem. Zespół na własnym boisku podejmował Ceramikę Paradyż.
Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 30 minucie. Po faulu w polu karnym Ceramiki ”jedenastkę” wykonał Piotr Orliński. Po tym strzale było 1 : 0. Drugi raz bramka tego zospełu padła w 77. minucie po dryblingu Ryszarda Tomczaka, który ograł kilku obrońców i spokojnie pokonał Słowińskiego. Tym samym ustanowio0no wynik spotkania, ustalając wynik meczu.
Krzysztof Sokólski

MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie: Dziuba – Chrupałła, Wolański, Kowalewski (70 Pracz) – Kapelewski (70 Flery), Orliński, Staniórski (74 Plewko), Papiernik, Reyer – Wilczewski, Tomczak (88 Świątek).