Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydent Brzeziński o sytuacji w ŁKS-ie

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński

W związku z wypowiedzią członka zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego Kazimierza Żochowskiego, zamieszczoną na stronach portalu 4lomza.pl w artykule pt.: „To już będzie koniec ŁKS-u...?” informuję, że Zarząd Klubu do tej pory nie złożył kompletnego wniosku o dofinansowanie z budżetu miasta. Wśród przekazanych w ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego dokumentów, załączono jedynie oświadczenie Prezesa ŁKS-u o wpłaceniu 40 tys. złotych na konto ZUS-u, wraz z pismem z tej instytucji z dnia 10 lipca, iż wniosek ŁKS-u o rozłożenie na raty należności z tytułu składek „zostanie rozpatrzony niezwłocznie”. Żadne inne pismo z ZUS nie zostało załączone!

Na chwilę obecną brak jest zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu przez ŁKS z opłatami wobec tej instytucji, co automatycznie uniemożliwia jakiekolwiek wsparcie klubu z pieniędzy publicznych.
Ustawa o finansach publicznych, a tym bardziej Uchwała Rady Miejskiej o finansowaniu organizacji pozarządowych, nakłada na podmioty ubiegające się o dofinansowanie obowiązek złożenia m.in. zaświadczeń o niezaleganiu w opłatach wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego. ŁKS z powodu braku tych dokumentów nie otrzymał w tym roku wsparcia z Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Najwyższy więc czas, by Łomżyńskim Klubem Sportowym kierowali odpowiedni ludzie, którzy poniosą pełną odpowiedzialność wobec zawodników, członków klubu i jego tradycji.
Jednocześnie cały czas podtrzymuję chęć wspierania ŁKS-u zarówno z Promocji Miasta, jak i poprzez ufundowanie stypendiów dla zawodników z pierwszego zespołu. Będzie to jednak możliwe dopiero w momencie przedstawienia przez władze klubu zaświadczenia z ZUS-u o niezaleganiu z opłatami wobec tej instytucji.
Jerzy Brzeziński
Prezydent Miasta Łomża


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę