Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@

ROK 2007 ROKIEM PRZYJACIÓŁ AMAZONEK 1987 - 2007

Szanowni Państwo, XX-lecie działalności Stowarzyszenia „Amazonki" Warszawa - Centrum Pierwszego w Polsce Klubu Amazonek to niezwykły jubileusz, to święto wszystkich Amazonek. Powstałyśmy, by pomagać sobie nawzajem. Z czasem zaczęłyśmy pomagać innym kobietom chorym na raka piersi.

  W środowisku chorych umiemy działać profesjonalnie. Jesteśmy wrażliwe na potrzeby innej osoby, potrafimy ją wesprzeć i pomóc w chwili, gdy tego najbardziej potrzebuje. Robimy to nieprzerwanie 20 lat i ciągle doskonalimy siebie, uczymy się, jak to robić najskuteczniej i najdelikatniej.Pomagają nam w tym profesjonaliści, głównie psycholożki prowadzące szkolenia, seminaria, warsztaty, spotkania - na wszystkich szczeblach naszej struktury. Edukacja przebiega w „pionie" i w „poziomie". W „poziomie" polega na lokalnej edukacji wszystkich członkiń a przede wszystkim na permanentnym szkoleniu Ochotniczek. W „pionie" na centralnych szkoleniach liderek tj. przewodniczących klubów i liderek Ochotniczek.
         Najważniejszą dziedziną, której poświęcamy najwięcej wysiłku i czasu, jest walka z rakiem piersi. Wiemy, jakie znaczenie ma wcześnie zdiagnozowana choroba. Toteż bardzo aktywnie działamy na rzecz profilaktyki, edukując społeczeństwo, szerząc wiedzę o raku, o konieczności poddawania się kontrolnym badaniom, uczymy samokontroli oraz zmieniamy percepcję pojmowania raka piersi jako choroby śmiertelnej na chorobę przewlekłą. Od lat obserwujemy nasz wpływ na stale rosnącą świadomość kobiet. Dzięki nam wiedza o raku piersi dociera do coraz większej ilości kobiet, coraz więcej kobiet wie, jakie znaczenie ma uchwycenie stanu w pierwszej fazie rozwoju choroby. Świadomość ta powoduje, że z każdym rokiem coraz więcej kobiet poddaje się badaniom kontrolnym, co bezpośrednio ma wpływ na zmniejszanie się z roku na rok ilości zgonów z powodu tej groźnej choroby. Wszystkie osiągnięcia zawdzięczamy ludziom, którzy dostrzegają głęboki sens naszych działań, wierzą w nas i od lat wspierają naszą organizację, nasze poczynania i służą pomocą w codziennej pracy.
         Jubileusz XX-letniej działalności jest najlepszą okazją do wyrażenia wdzięczności.

         W imieniu Członkiń Stowarzyszenia „Amazonki Warszawa - Centrum", Zarzqdu oraz własnym pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pracę naszego Klubu, a przede wszystkim: lekarzom, rehabilitantom, przyjaciołom, którzy są przy nas, gdy tego bardzo potrzebujemy, przedstawicielom instytucji, administracji państwowej i firm, organizacjom oraz wszystkim ludziom, z którymi współtworzymy nową jakość w dziedzinie ochrony życia ludzkiego - bez Was, Drodzy Państwo, nie byłoby możliwości rozwinięcia skrzydeł.
        Rok 2007 dedykujemy Warn Wszystkim Przyjaciołom Amazonek.
                        Dziękujemy i prosimy - Bądźcie z nami.         
                  Elżbieta Kozik

                                                             Prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa – Centrum
                                                                                                Dr med. Wiesław S. Nowak

                                                                                                                                                       
                                                        

Helena Putkowska
so, 02 czerwca 2007 17:13
Data ostatniej edycji: so, 02 czerwca 2007 17:46:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę