czwartek, 23 maja 2019 napisz DONOS@

Faszczewski kupuje, sprzedaje i PEPEESu ma coraz więcej

cz nie, 26 września 2004 14:42

Niemal 63,5 tys. akcji łomżyńskiego PEPEESu zgromadził już Wojciech Faszczewski - jeden z członków Rady Nadzorczej spółki. Dzięki ostatnim transakcjom stał się on czwartym pod względem liczby zgromadzonych akcji właścicielem zakładu. Od Faszczewskiego, który ma niemal 5,5% akcji spółki, więcej PEPEESu mają tylko Józef Gierowski (21,85%), Skarb Państwa (10,43%) i Krzysztof Borkowski (5,98%).

Abonentom ma być leiej - Szeptel z TP SA na nowych zasadach

cz nie, 26 września 2004 13:38

Szepetl jako jeden z pierwszych w kraju niezależnych operatorów telefonicznych podpisał umowę z Telekomunikacją Polską SA o połączeniu sieci obu Operatorów i wymianie ruchu telekomunikacyjnego według zatwierdzonych w tym roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty tzw. zasad RIO. Zawarta umowa pozwoli Szeptelowi na znaczące rozszerzenie zakresu i możliwości działania oraz oferowania nowych rodzajów usług, a jako pierwsi mają to odczuć abonenci z województwa podlaskiego.

Kolejne dotacje dla przedsiębiorców

cz pon, 20 września 2004 14:41

Od poniedziałku małe i średnie firmy mogą składać wnioski o wsparcie z funduszy strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw". W ciągu roku do małych i średnich przedsiębiorstw trafi łącznie 393 mln euro na inwestycje oraz doradztwo. Polska Aagencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapewnia, że przedsiębiorcy, którzy złożą wnioski do 2 grudnia tego roku (w przypadku wsparcia inwestycji) i do 16 grudnia (wsparcie doradztwa) mogą liczyć na to, że pieniądze trafią do nich już w marcu 2005 .

Europejskie dotacje to rzeczywistość

cz wt, 14 września 2004 13:58

Coraz więcej łomżyńskich firm wpisuje się na listę tych które dostały pieniądze z Unii Europejskiej. Tylko z programu Fundusz Dotacji Inwestycyjnych realizowanych w ramach Phare 2001 Spójność Społeczna i Gospodarcza pieniądze otrzymały 23 firmy z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego. Łącznie jest to niemal 470 tysięcy EURO czyli ponad 2 miliony złotych.

38 x Łomża (Browar)

Foto: 38 x Łomża (Browar)
cz pon, 13 września 2004 15:16

W niedzielę odbyły się ostatnie dwie imprezy plenerowe sponsorowane przez Browar Łomża. “Lato z Browarem Łomża” trwało od 1 maja aż do 12 września. Przez 135 dni Browar Łomża był obecny na około czterdziestu imprezach. Największą i najdłuższą z nich była wspólna z Polskim Radiem Białystok wyprawa po regionie w ramach Studia Lata Radia Białystok. Browar Łomża był głównym sponsorem tegorocznej edycji imprezy.

"Łomży" lało się więcej

cz cz, 09 września 2004 06:07

W II kwartale 2004 roku Browar Łomża uzyskał najwyższy w branży piwowarskiej wzrost sprzedaży. Jak twierdzi na łamach firmowej gazetki „Pełna Pianą” Andrzej Rutkowski Prezes Browaru sprzedaży łomżyńskiego piwa od kwietnia do końca czerwca 2004 roku wzrosła o 42% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Tymczasem globalnie w kraju sprzedaż piwa spadła o 2,7%.

ZUS daj nam luz!

Foto: ZUS daj nam luz!
cz pon, 06 września 2004 14:14

Przyłącz się do protestu przeciwko wzroscie skłądek ZUS. Rządowy projekt zmian w dwóch ustawach o ubezpieczeniach społecznych stanowi zagrożenie dla około miliona polskich przedsiębiorców. Z analiz Rady Przedsiębiorczości wynika, że podwyższenie wymiaru podstawy składki spowoduje wzrost kosztów działania 37 proc. przedsiębiorców, osiągających miesięczny dochód rzędu 2,2-4,0 tys. zł. Wzrost kosztów będzie się wahać od 137 do 1100 zł miesięcznie! To może spowodować falę bankructw, szczególnie najmniejszych firm.

Szeptel "dodaje" w Austrii

cz pt, 03 września 2004 21:53

Zarząd PT SZEPTEL SA poinformował, że zawarł umowę z Austriacką Firmą VASCON Telekommunikationsdienstleistungs GmbH dotyczącą integracji oraz wdrożenia pakietu usług dodanych dla abonentów Austriackich Operatorów Telekomunikacyjnych. Umowa ta jest realizacją nowej strategii Spółki zakładającej obok tradycyjnych usług telekomunikacyjnych, integrację i dostarczanie telekomunikacyjnych usług z wartością dodaną dla abonentów.

Regionalne "Filary gospodarki"

cz cz, 02 września 2004 06:56

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża, PFLEIDERER GRAJEWO, OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W PIĄTNICY, Fabryki Mebli FORTE w Ostrowi Mazowieckiej, a także ostrołęcki INTERCELL S.A. i Zespół Elektrowni Ostrołęka – to firmy z regionu, które znalazły się na liście nominowanych do tytułu "Filar Polskiej Gospodarki". Konkurs ogłosił dziennik "Puls Biznesu", a nominowani to najlepsze najlepsze firmy z poszczególnych regionów Polski.

Duże zainteresowanie programami Phare 2002

cz pt, 27 sierpnia 2004 14:34

Ze względu na bardzo dużą liczbę wniosków do „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” Phare 2002, które wpłynęły do PARP w pierwszym terminie składania wniosków, najbliższy termin – 13 września 2004 może zostać odwołany – informuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, będąca Regionalna Instytucją Finansującą. W pierwszym terminie składania wniosków w ramach „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wpłynęło ich 60 na łączną kwotę dotacji 182.207 euro.

Dotacje dla przedsiębiorców

cz cz, 26 sierpnia 2004 09:44

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nowe wersje programów dotacyjnych w ramach PHARE 2002. Programy te dają możliwość uzyskania dofinansowania m.in. na: * działalność inwestycyjną w maksymalnej kwocie do 100 tys. EUR * działalność doradczą m.in. w zakresie innowacyjuności przedsiębiorstw, podnoszenia jakości, rozwijania dział. eksportowej w kwocie do 30 tys. EUR, * inwestycje (do 50 tys. EUR) i doradztwo (4 tys. EUR) w zakresie BHP.

Ustawa o swobodzie gospodarczej, a relacje przedsiębiorców ze „skarbówką”

mm pt, 20 sierpnia 2004 14:02

Długo oczekiwana przez wszystkich Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Większość jej przepisów wejdzie w życie 21 sierpnia br. Akt ten, będąc swoistą „konstytucją” przedsiębiorców, porządkuje wiele spraw, także w sferze kontaktów na linii przedsiębiorca - administracja skarbowa.

Niemcy sprzedali część akcji Grajewa

cz cz, 19 sierpnia 2004 09:30

Niemiecka firma Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH – główny udziałowiec Pfleiderer Grajewo poinformował o sprzedaży niemal 300 tysięcy akcji tego zakładu. Pakiet stanowi ponad 4% dostępnych na rynku walorów tej spółki. W komunikacie nie podano, kto został nabywcą pakietu akcji dawnego Zakładu Płyt Wiórowych w Grajewie. Nie podano także ceny po której akcje sprzedano. Gdyby transakcja odbyła się po cenach z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych nabywca musiałby zapłacić za nie niemal 65 milionów złotych.

Szeptel inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci telekomunikacyjnej

cz wt, 17 sierpnia 2004 12:11

Operator telekomunikacyjny Szeptel SA wypracował w I półroczu 2,6 mln PLN środków, z których znaczną cześć przeznaczył na inwestycje w rozbudowę i modernizację swojej sieci telekomunikacyjnej. To działania mające na celu osiągnięcie na koniec 2004 roku szacowanych wyników. Operator, który uzyskał w I połowie 2004 roku ponad 2,6 mln PLN w postaci nadwyżek finansowych, podjął decyzję o przeznaczeniu środków na inwestycje w infrastrukturę, spłatę zobowiązań oraz opłaty związane z prowadzeniem koncesjonowanej działalności telekomunikacyjnej.

Grajewo dużo zarabia

cz pon, 16 sierpnia 2004 21:38

Zysk netto po pierwszym półroczu 2004 roku grajewskiego Pfleiderera wyniósł ponad 47 milionów złotych. Spółka opublikowała skonsolidowany raport kwartalny. Wynika z niego, że przez pierwszych sześć miesięcy tego roku sprzedała swoich wyrobów za niemal 320 milionów złotych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrost sprzedaży wyniósł niemal 33%.

VAT? Tylko polski!

mm cz, 12 sierpnia 2004 12:07

Polscy przedsiębiorcy nie mają prawa odliczać VAT-u z faktur, na których wykazany został obcy (nie polski) podatek VAT. I tak na przykład niemiecka faktura z 16% VAT-em nie daje nam prawa do odliczenia tego podatku.

Łaciate – Superbrands

cz so, 07 sierpnia 2004 17:27

Marka „Łaciete” należąca do Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL z Grajewa znalazła się w gronie najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych w Polsce marek. Ranking marek przygotowała organizacja Superbrands, a listę najlepszych ustaliła Rada Marek. Organizacja Superbrands powstała 10 lat temu w Wielkiej Brytanii, w tej chwili działa już w 36 krajach. W tym roku konkurs Superbrands zawitał do Polski, na Węgry, do Rosji oraz Czech.

Grajewo na czysto w tym roku zarobi 84 miliony złotych

cz cz, 05 sierpnia 2004 18:30

Pfleiderer Grajewo SA, producent płyt meblowych i oklein, podtrzymał po pierwszym półroczu prognozę wyników na 2004 rok, zakładającą 84 mln zł zysku netto i 107 mln zł zysku operacyjnego - poinformowała spółka w komunikacie.

Niemal 4 miliony zysku przez pół roku w PEPEESie

cz śr, 04 sierpnia 2004 17:12

3 miliony 729 tysięcy złotych – to zysk netto (już po odprowadzeniu podatku) łomżyńskiego PEPEESu po pierwszym półroczu. To wręcz rewelacyjny wynik gdy porównamy go do tego osiągniętego przez pierwsze sześć miesięcy roku ubiegłego. Wówczas PEPEES zanotował sięgającą 353 tysięcy złotych stratę. Po dwóch kwartałach 2004 roku przychody netto ze sprzedaży produktów największego w mieście zakładu przemysłowego wyniosły 46 milionów 682 tysiące złotych (ponad 13 milionów więcej niż rok temu).

Jaskuła odszedł z zarządu PEPEES

cz wt, 03 sierpnia 2004 06:27

Przemysław Jaskuła, zaledwie po miesiącu, został odwołany z funkcji członka zarządu łomżyńskiego PEPEES SA. Jak podano w komunikacie Rada Nadzorcza odwołała Przemysława Jaskułę po złożeniu przez niego rezygnacji z tej funkcji. Pochodzącego z Łomży Jaskułę w Zarządzie największej działającej w mieście firmy zastąpił wywodzący się z Lublina Mariusz Przystupa – dotychczasowy dyrektor Finansowy PEPEES.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę