Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO
Zarząd Oddziału w Łomży
ul. Sadowa 2
tel/fax. (086) 216-51-94
e-mail: oddzial-lomza@znp.edu.pl

Informacja o działalności Oddziałowej Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży.

Zarząd Oddziału śr, 21 września 2005 20:46

l. Krótka historia. Zaraz po wyzwoleniu Łomży spod okupacji niemieckiej w 1944 r. zaczęto organizować oświatę, a wraz z nią powstały struktury związkowe - ZNP. W latach 60-tych przy Oddziale Powiatowym zaczęła działać Sekcja Nauczycieli Emerytów. Zorganizowali ją Stefan Wierzbowski a potem Waleria Jachimowicz. Duże zasługi dla uaktywnienia pracy tej Sekcji włożył następny przewodniczący Tadeusz Trembiński. Zebrał wspomnienia o nauczycielach tajnego nauczania. Spotykał się z nimi osobiście lub z rodzinami już wtedy nieżyjących nauczycieli. Włożył bardzo dużo pracy, wysiłku i serca w opracowanie Monografii TON - (Tajnej Organizacji Nauczycielskiej) w dawnym powiecie łomżyńskim.

Zlot Oddziałowych Sekcji Emerytów i Rencistów z okazji 100-lecia ZNP Łomża 08.06.2005 r.

Zarząd Oddziału śr, 21 września 2005 20:44

Tak jak każdy człowiek, tak i każda organizacja chce mieć swoje urodziny, świętować je, zapraszać gości, rodzinę, przyjaciół, mieć okazję mówić o sobie, choć na chwilę stanąć w centrum życzliwego zainteresowania. Związek Nauczycielstwa Polskiego swój setny jubileusz obchodzi właśnie w obecnym 2005r. Dzisiejszy zlot Sekcji Emerytów i Rencistów byłego województwa łomżyńskiego jest również jedną z wielu imprez organizowanych w naszym Oddziale w roku 100 - lecia ZNP. Przygotowania do jubileuszu stulecia rozpoczęliśmy już w roku 2004. Pracujemy intensywnie nad wydawnictwem, które podejmuje próbę opisania historii Związku na ziemi łomżyńskiej.

Kalendarium z działalności Sekcji Emerytów i Rencistów

Zarząd Oddziału śr, 21 września 2005 19:54

Nowy Zarząd wybrany na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży w dniu 24 stycznia 1976 r. Przewodnicząca - Stanisława Karpińska Zastępca przewodniczącej - Maria Bejer Sekretarz - Antonina Ejtminowicz Skarbnik - Aleksandra Salomończyk Członkowie Zarządu: Irena Sokołow, Tadeusz Trembiński, Piotr Wnorowski. Komisja Rewizyjna: Helena Klimaszewska, Zofia Kowalska, Zofia Zakrzewska.

Informacja dotycząca tajnej oświaty w byłym powiecie łomżyńskim.

Zarząd Oddziału śr, 21 września 2005 19:53

Zagadnienia dotyczące tajnej oświaty opracował Pan Tadeusz Trembiński, wieloletni Inspektor Oświaty i Wychowania, a od 1978 r. przez kilka lat przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży. Materiały zebrał od żyjących nauczycieli tajnego nauczania, rodzin lub sąsiadów. Opisał je w „Księdze Pamiątkowej o tajnym nauczaniu w dawnym powiecie łomżyńskim w latach 1941 – 1945” oraz w „Martyrologii nauczycieli byłego powiatu łomżyńskiego w okresie okupacji niemieckiej w latach 1941 - 1945". Wyżej wymienione opracowania znajdują się w Zarządzie Oddziału ZNP w Łomży.

« · «« · 1 · 2 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę