Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Teatr Lalki i Aktora

ul. Plac Niepodległości, 18-400 Łomża tel. (086) 2165955 www.teatrlomza.pl e-mail: teatrlomza@hi.pl

Teatr Lalki i Aktora w Łomży powstał w 1987 roku. W ciągu piętnastu lat działalności zrealizował 40 premier, które obejrzało ponad 650 tysięcy widzów.

Teatr Lalki i Aktora w Łomży powstał w 1987 roku. W ciągu siedemnaście lat działalności zrealizował 40 premier, które obejrzało ponad 700 tysięcy widzów. Teatr sięga do najnowszych osiągnięć techniki lalkarskiej.Uprawia z dużym powodzeniem różne gatunki scenicznej wypowiedzi: baśń, przypowieść, balladę poetycką, komedię. Repertuar teatru adresowany jest nie tylko do najmłodszej widowni, oferta programowa wzbogacona jest także propozycjami dla młodzieży. Znakiem rozpoznawczym Teatru są artystyczne podróże. Jego spektakle widzieli już mieszkańcy niemal całej Polski: Warszawy, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Lublina. A także małych miejscowości regionu północno - wschodniego, dla których często to jedyny kontakt z teatrem. Bez wahania można powiedzieć, że łomżyński teatr znany jest już w całym kraju - bieże udział w festiwalach i konkursach odnosząc liczne sukcesy .

Wystawia spektakle również za granicą- w Jugosławii, Rosji, na Litwie, Krymie, Ukrainie, we Francji.Teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatru w Walizce , który skupia interesujące przedstawienia niemal z całego świata.

Po pięciu latach budowy Teatr Lalki i Aktora w Łomży zainaugurował działalność w nowym budynku przy pl.Niepodległości 14.Obiekt w pełni jest przystosowany do potrzeb scenicznych, co wkrótce pozwoli Teatrowi na rozszerzenie oferty kulturalnej.Na nowej scenie obok przedstawień dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez TLiA, działalność prowadzić będzie scena impresaryjna, na której prezentowane będą teatry zawodowe i amatorskie.Z czasem w Teatrze realizowane będą przedstawienia adresowane do widzów dorosłych.Działalność zostanie też wzbogacona o całoroczny cykl edukacji teatralnej "Poznajemy teatr". W programie zaplanowano lekcje i spotkania z ludźmi teatru,konkursy na recenzję, recytatorskie,plastyczne,pokazy teatrów dziecięcych i szkolnych. Organizowane będą również warsztaty teatralne.

Wyrażamy nadzieję, że zafunkcjonowanie nowego budynku teatru przysporzy naszemu regionowi większego znaczenia, podniesie prestiż miasta oraz da szansę instytucji na realizację interesujących projektów artystycznych, które promować będą nasz region.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę