Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
MDK-DŚT www.mdk.4lomza.pl, mdk-dst@wp.pl, tel/fax (086) 216 32 26

Czarny Teatr "Sivina II"

ul. Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża, tel: (0-86) 216-45-53 tel/fax: (0-86) 216-32-26 e-mail: sivina2@wp.pl

Czarny Teatr "Sivina II" powstał w lipcu 1988 r. założony przy MDK-DŚT z inicjatywy wybitnego polskiego aktora-lalkarza Tomasza Brzezińskiego, któremu z ramienia MDK-DŚT partnerował instruktor d/s teatru Jarosław Antoniuk.
Teatr ten jest repliką bułgarskiej grupy teatralnej "SIVINA" założonej przez wielkiego twórcę teatralnego Bułgarii, znakomitego aktora, Zasłużonego Artystę Bułgarii, Ivana Sivinowa.
W styczniu 1989 r. odbyła się pierwsza premiera: widowisko teatralne pt. "Miniatury" do muzyki J.M. Jarre'a i J. Vangelisa. W połowie tegoż roku Teatr występował gościnnie w Szkole Teatralnej w Kazaniu, a jesienią na OFTA w Puławach widowisko zdobyło nagrodę I stopnia. W 1990 r. na Barbórkowych Spotkaniach Teatrów Nieprofesjonalnych, przy międzynarodowej konkurencji, teatr zdobył nagrodę GRAND PRIX.
"Sivina II" realizuje krótkie formy: etiudy, miniatury sceniczne, a każda jest esencją dzieła muzycznego, literackiego lub plastycznego; w przypadku skojarzeń z literaturą i plastyką jest do nich dobierana muzyka podkreślająca nastrój i charakter dzieła.
Podstawowym tworzywem pozostaje jednak muzyka, "zobaczyć muzykę". Naturalną cechą tej konwencji teatru jest budowanie scenografii spektaklu i jego dramaturgii z chust, szarf itp., scenografii która może podlegać transformacji podporządkowanej muzyce co w świetle lamp ultrafioletowych daje niezmiernie oryginalne efekty.
Budowa poszczególnych scen odbywa się na oczach widza, z jego udziałem, na zasadzie magicznych przekształceń materii. Jest to swoista kombinacja teatru lalkowego, animowanej plastyki i żywego planu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę