sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety. Przecież praktycznie w każdej parafii to zakonnice usługują księżom. Gdy byłam jakiś czas temu na Warmii, dowiedziałam się, że w tamtejszym seminarium gotują i sprzątają babcie z okolicznych wsi. A przecież mieszka tam stado dorodnych, młodych i przystojnych mężczyzn. I skoro przychodzili do mnie po autograf, to chyba oglądają telewizję i mają czas na rozrywki. A na umycie podłogi już nie? Musi za nich robić to jakaś kobieta w sile wieku? To jest dla mnie nie do pojęcia.
Niedawno było Boże Narodzenie. Ludzie naprawdę nie widzą analogii między uchodźcami a Maryją i Józefem, których nikt nie chciał przyjąć pod dach? Oni przynajmniej skończyli w stajence, a nie w lesie, jak imigranci. To jest to nasze chrześcijaństwo?

O kant d*py potłuc takie wartości. I nie chcę przez to powiedzieć, że za PO czy SLD było dobrze i wszyscy byliśmy wspaniali. Nie. Wówczas bycie antysemitą czy ksenofobem było obciachem. A teraz okazuje się, że nie ma się czego wstydzić, a nawet można zasłużyć sobie na poklask, prezentując takie postawy. To zmierza w strasznym kierunku. Mam nadzieję, że w końcu wydarzy się coś, co spowoduje, że ten wrzód się rozleje i wszystko zacznie się powoli goić.


...jeszcze POlska nie zginęła skoro są tacy mądrzy ludzie...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

głupiś komuchozydku Rabinowie też nie wierzą w Jezusa za to wierzą w Jahwe i nikt nie drze ryja ,że to poganie ...

Poczytaj ze zrozumieniem Pismo Święte tam jest Bóg Abrahama , Bóg Jakuba , Bóg Izaka , Bóg Dawida , Bóg Muzułmanów i wielu innych , to znaczy ,że było ich trochę więcej niż Jeden, lub ,że jest Jeden ale nazywany jest przez różne ludy różnymi nazwami występuje pod wieloma Nazwami .
Starożytni Polacy Wandalowie wierzyli w Pogodę , Swarożyca , Kosmos , Krysta symbolem była Swastyka , Słońce i utożsamiany był z Inteligentną Energią która nas wszystkich stworzyła i daje Nam Życie i to wg mnie jest najbardziej trafne określenie Słów Boga który Mówi - Jestem który Jestem ....
A tak naprawdę był to Jeden Pan pod różnymi nazwami wśród Chrześcijan i Polska wcale nie musiała być chrzczona i Katolicka ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Można złożyć akt apostazji i po problemie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

Ha ha ha pewno dopiero się zaczną
Ps pluto a ty po akcie czy i akt masz głęboko w poważaniu ? Ale mimo wszystko jest jakiś tam papier i poświadczenie, u ruskich w ZSRR poświadczał sołtys na trzeźwo i po spożyciu gotowy zawsze świadczyć ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

Bóg, a kościół są to dwie odmienne rzeczy.
Duża część hierarchów odwodzi ludzi od wiary w Boga.
Bóg tak naprawdę jest dostępny dla każdego bez pośrednictwa innych ludzi.
Ludzie są grzeszni, a Jezus w akcie swojej miłości umarł za nas, abyśmy mogli dostąpić zbawienia przyjmując go do serca nie w postaci sakramentów ale dobrowolnie.
Jeśli nie chcesz być częścią kościoła katolickiego możesz dokonać aktu apostazji.
Prawdziwe chrześcijaństwo nie polega na poniżaniu tylko dlatego że jesteś kobietą.
Jeśli chcesz odezwij się do mnie
mgg002141@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego

Religia, każda religia ma cos w sobie z szamaństwa. Nawet jeśli przyjąć istnienie bóstwa, absolutu, to każda religia infantelizuje je i pokazuje jako drobiazgowego sędziego, który nie do końca wiadomo jak dzieli nagrodami .

Jakaś pani poseł, która figurką świętego tłumaczyła ochronę od covid.. niech weźmie tego świętego i przejdzie po wodzie. Chrystus ponoć chodził, więc chyba nic jej nie grozi. Zobaczymy te ochronę.

Myślę, że o złej sile religii jako takiej, mogą opowiedzieć ci w Iraku i wielu wielu miejscach, gdzie wojny wybuchały miedzy religiami, czy z powodów religijnych. My katolicy też mamy swoje na sumieniu. Nie przeszkadzało nam zbytnio wyrzucanie dzieci do chociażby puszczy, niecałe 200 km stąd. Zresztą w Polsce udający gorących wierzących chcą wieszać niewierzących, albo mniej żarliwie wierzących. Religią, bóstwem łatwiej wytłumaczyć największe zbrodnie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org