piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
NY SIĘ WALI pisze polski przedsiębiorca.

Pandemia COVID19, częściowo przez paskudną politykę chińskich władz częściowo przez katatonię liderów państw europejskich, przybrała katastrofalna postać.

Każdy z rządów robił co mógł wtedy gdy skapował ze musi.

Polska skapowała najszybciej.

Per Capita: Wielka Brytania ma nieco więcej łóżek OIOM niż Polska, Hiszpania ma więcej niż Wielka Brytania, ale Włochy maja jeszcze więcej niż Hiszpania a Niemcy maja więcej niż Włochy natomiast USA ma więcej niż Niemcy a Nowy Jork ma więcej niż USA.

I co? I Nowy Jork w którym mieszkam jest @$%#^ ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a prezydenta Trumpa o pomoc armii.

System się zawalił. W Nowym Jorku.

Pada na ryj Nowy Jork, który ma lepszą służbę zdrowia niż USA, które ma lepszą służbę zdrowia niż Niemcy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Włochy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Hiszpanie, którzy maja lepszą służbę zdrowia niż Brytyjczycy, którzy maja lepsza służbę zdrowia niż Polska.

Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? Debile którym się nie podoba polska strategia walki z COVID19?

(...)

Mając DUŻO słabsze karty w łapie niż inne kraje, Polska na razie wygrywa te partie. Zapóźnienia w polskiej służbie zdrowia są faktem, ale sięgają d e k a d. Teraz gra się toczy o to, jak przetrwać bieżąca pandemię. Jak żyć.

(...)

Większość z Was, którzy tak rzygają na polski rząd, prawdopodobnie żyje i normalnie oddycha dlatego, że ten właśnie rząd zrobił to co zrobił.

To Wasze narzekanie, ze nie ma masek, testów. sprzętu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dość respiratorów. NIGDZIE @$% osły. NIKT nie wiedział, że tyle będzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz żebrze o maski po 7 USD za sztukę (a normalnie kosztowały 90 centów) i nikt mu nie chce sprzedać.

NIGDZIE na świecie nie testuje się wszystkich. Testuje się symptomatycznych.

(...)

Uwielbiam być krnąbrnym i dumnym Polakiem.

Jednocześnie są takie cechy polskości których nienawidzę. Jedna z nich jest ta #$% lamentofilia.


- pisze przedsiębiorcaOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NY SIĘ WALI pisze polski przedsiębiorca.

PIERDOLENIE
Cuomo prosi Trumpa o POMOC a nie o armie !!!
tylko ze STAN WYJATKOWY (KASA) jest w pakiecie razem z armia ...
fakt faktem ze przydalo by sie wojsko na ulicy zeby ludzie zrozumieli i zostali w domu !!! a pseudo przedsiebiorca placze bo mu kontrakty wstrzymali i kasy nie wyplacaja !!!!
WIEC PRZESTAN SIAC PANIKE JELOPIE !!!!

mario

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: NY SIĘ WALI pisze polski przedsiębiorca.

Powiem krótko, ale obrazowo, bez politykierstwa, prosto z mostu.
Nie, nie umrzecie na koronawirusa, zdecydowana większość z nas przeżyje, nawet jeśli władze dadzą dupy. Dlaczego więc musicie siedzieć w domach i najlepiej z nich niemal nie wychodzić? Po pierwsze, by pomoc w rozłożeniu zachorowań, ponieważ ich kumulacja kończy się jak we Włoszech. Ale to wcale nie jest najważniejsze. Tak, dobrze widzicie. Znacznie poważniejszy problem może was czekać jak już pokonamy wirusa, albo przechodząc masowo chorobę, albo po szczepieniach.
Jeśli posadzicie dupy teraz, to szaleństwo zakończy się o wiele szybciej, a co za tym idzie, szkody gospodarcze będą mniejsze. Obrazowiej mówiąc: więcej z was będzie miała prace, do której da się wrócić. Więcej, będziemy mieli nadal państwo. Myślicie, że przesadzam? No to posłuchajcie.
Dzisiaj państwo działa na pół gwizdka, bo tego wymaga sytuacja. Rządzący będą utrzymywać taki stan tak długo jak się da, ponieważ totalny lockdown to utrata wpływów do budżetu. Cytat za stroną rządową: \"Dochody budżetu państwa w 2019 r. mają wynieść 387,7 mld zł, z czego blisko 179,6 mld zł z VAT, 34,8 mld zł z CIT oraz 64,3 mld zł z PIT. Wydatki budżetu państwa wyniosą 416,2 mld zł.\"
To jest rachunek ujemny, a teraz wyobraźcie sobie, że budżet przez miesiąc nie ma żadnych wpływów. Oto mamy do dodania kolejne 32 miliardy deficytu i kolejne 32 miliardy, i kolejne 32 miliardy, im dłużej to będzie trwało.
Może wytrzymamy ten miesiąc, ale po dwóch miesiącach totalnego przestoju finansów państwa już nie będzie, bo przy takiej skali strat nie wystarczy dodruk pieniądza i prawda memów o sprzedaży mieszkania za rolkę papieru okaże się nader optymistyczną wizją.
Renty i emerytury? ZUS, NFZ? Naprawdę uważacie, ze te instytucje przetrwają bez dopływu kasy?
Ponura wizja, ale wbrew pozorom możemy temu zaradzić, nawet jeśli rządzący okażą się skończonymi kłamcami i durniami. Możemy być mądrzejsi dla siebie i bliskich. Usiądźmy na dupach, przestańmy jojczyć i zduśmy tę epidemię jak najprędzej, stając się na miesiąc Chińczykami, bez ich partii komunistycznej.
Nie wiem jak wy, ale ja tak zrobię.
PS. Jeśli sami tego nie zrobimy teraz, oni zrobią to za nas, za miesiąc, dwa, kiedy na pewno będzie już za późno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0