czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Witam,

bardzo proszę o podpowiedź rodziców wcześniaków na temat tego:
KTO, GDZIE I Z JAKIM SKUTKIEM rehabilitował wasze maleństwa
oraz jakich kosztów się spodziewać jeśli chodzi o rehabilitację przedwcześnie
urodzonych dzieciaczków ??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Ps. czy ktoś używał monitorów oddechu albo pulsoksymetu w domku ?

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

witam ja miałam te szczęście że moja córeczka urodzono w 7 miesiącu nie potrzebowała żadnej rehabilitacji przebywała w szpitalu trzy tygodnie i do tej pory oprócz migdałow nie choruje a obecnie 1 rudnia skonczyla 14 lat i nie różni się od innych dzieci.Życze wszystkim rodzicom wcześniakow aby ich pociechy były zdrowe i uśmiechnięte.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

...trzeba dokładnie, a nie chybcika robić dzieci...





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Paplik zastanów się 2 razy zanim coś napiszesz na temat dzieci, bo to dla rodziców wcześniaków nie jest temat do żartów;(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

ze skierowaniem rehabilitacja na Rybakach.my jezdzilysmy tam raz w tygodniu .tam pokazuja cwiczenia i cwiczy sie tez w domu.prywatna rehabilitacja w domu to koszt ok 70 zl za wizyte.rehabilitacja trwa zazwyczaj do momentu az dziecko zacznie raczkowac.

kasIA12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

rehabilitacje nalezy zaczac jak najszybciej. Pani dr rehabilitacji z Rybaków przyjmuje prywatne.przyjezdza tez do domu.

kasIA12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

u moich dzieci rehabilitacja przyniosła zamierzony skutek.chociaz dlugo czekalismy na postepy .raczkowanie zaczelo sie tuz przed ukonczeniem roku.podobnie jak samodzielne siadanie. ale chodzenie przyszlo szybko w 14 miesiacu. polecam monitor oddechu. nie trzeba sprawdzac co chwile czy dziecko nie ma bezdechu.

kasIA12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Podaj swój adres mailowy lub nr telefonu to mogę udzielić parę wskazówek dotyczących rehabilitacji wcześniaków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Polecam Rehabilitację Dzieci i Niemowląt Fizjo-Practica Białystok. Pani magister przyjeżdża na konsultacje do Łomży raz w tygodnia, w soboty. Bardzo kompetentna osoba. Na pewno pomoże. Godna zaufania i polecenia. Po wielu kursach , doświadczony terapeuta w pracy z wcześniakami.
https://pl-pl.facebook.com/RehabilitacjadzieciBialystokFizjoPractica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Do

hibiskus123: podaję maila i proszę o wskazówki: magia_2@poczta.onet.pl

KasiA12: o której dokładnie Pani Doktor mówisz ??

iii: jeśli możesz to napisz o której Pani Doktor mówisz ??

Kobietki z góry dziękuje za wskazówki i informacje :-)

magia_2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

uważam że nie warto wydawac pieniedzy na prywatne sesje bo :

1 na rybakach w zależnosci od potrzeb są wizyty z tym samym lekarzem i tymi samymi paniami co prywatnie raz lub 2 razy w tygodniu, maja tam potrzebny sprzęt nie wiem jak jest z wizytami domowymi

2 taka wizyta nie da za wiele bo i tak musisz cwiczyc w domu chyba że 3 razy dziennie bedzie przychodziła rehabilitantka... zazwyczaj cwiczy sie 3 razy dziennie ok pol godziny

3 chyba najbardziej przemawia do mnie jako matki- rehabilitantka nie zwraca uwagi ze dziecko płacze, owszem robi to dla jego dobra i nie robi mu krzywdy, dziecko po prostu marudzi ale i tak nie zniosłabym płaczu swojej kruszynki gdy obca kobieta je ciąga, ja co prawda nie miałam aż takich wymogów do ćwiczen bo moje dziecko miało asymetrię ale sama podczas cwiczeń jakos je zagadywałam , zabawiałam


umów sie do pani elisz kosinskiej prywatnie, niech pokaze ci cwiczenia by nie tracic czasu a w miedzy czasie idz po skierowanie z sub \"pilne\" tam czekasz okolo 3,4 tyg przez ten czas sama cwiczysz do momentu wizyty , a potem juz tam bo takie cwiczenia zazwyczaj trwaja ok 3,4 mies.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

sory Eliasz - Kosińska Joanna bodajże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

u nas dziś właśnie była Pani z Rybaków. Synek jest tzw \\\"dużym wcześniakiem\\\" z 36 tygodnia. Pokazała nam ćwiczenia, wszystko ładnie wytłumaczyła, wskazała na co zwracać uwagę. Nazywa się Marta i za wizytę zapłaciliśmy 60 zł także niedużo. No i nie trzeba było czekać, co w przypadku małych dzieci jest bardzo ważne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

pani dr Eliasz Kosińska

kasIA12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

mgr Alicja Dyjas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

ja proponuje umówić się ze skierowaniem na Rybaki.jesli na wizyte będzie trzeba dkugo czekac to umowiw się prywatnie z panią dr Eliasz Kosinska (ktora przyjmuje na Rybakach).ona zleci badania .nauczy Cię ćwiczyć. wtedy dopiero można umowic rehabilitantke lub ćwiczyć samemu.cwiczyc trzeba nawet 3 razy dziennie.

kasIA12

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Podobnie jak powyżej wcześniaka 36 tc rehabilitowaliśmy na Rybakach. Zajęcia raz w tygodniu a w pozostałe dni ćwiczyłam sama w domu. Rehabilitacja trwała do momentu raczkowania. Maluch zaczął raczkować mając 8 mies. Lekarzem prowadzącym była dr. Eliasz, niestety nazwiska rehabilitantki już nie pamiętam
Monitoru nie używaliśmy, dziecko nie miało bezdechów. Teraz to tryskający energią 4 latek zdrów jak ryba. Życzę maluchowi szybkiego powrotu do zdrowia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Rehabilitacja odbywała się w ramach NFZ więc była bezpłatna. Efekty jak dla mnie bardzo dobre. Przed roczkiem maluch zaczął chodzić. Wszystko zależne oczywiście co było powodem rehabilitacji. U nas było wskazanie ze wzgll. na asymetrie ułożeniową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Wiem, że tutaj https://constancecare.pl/pobyty-rehabilitacyjne/ organizowane są pobyty rehabilitacyjne. Ośrodek zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną i neurologiczną. Może będą mogli pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

W wielu klinikach oferowana jest rehabilitacja dla dzieci. Warto poszukać informacji o danej placówce w sieci albo popytać wśród znajomych. Odpowiednia rehabilitacja znacząco pomoże w walce o zdrowie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Orientujecie się czy w przypadku rehabilitacji dzieci na fundusz tak samo długo się czeka jak u dorosłych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

Zwykle okres oczekiwana na przyjęcie jest trochę krótszy chociaż nadal mozna czekać na przyjęcie wiele miesięcy. Niestety ale służba zdrowia w Polsce tak właśnie wyglada i niewiele możemy z tym zrobić.

Często warto jest wybrac się prywatnie. Tak aby pokazali nam jakie ćwiczenia można wykonać samodzielnie w domu:
http://ortopedycznie.pl/rehabilitacja-dzieci-najpierw-w-gabinecie-potem-w-domu/

Regularna rehabiilitacja dziecka prowadzona przez rodziców jest również bardzo ważna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: REHABILITACJA WCZESNIAKÓW ??

magia_2 napisał(a):

> Witam,
>
> bardzo proszę o podpowiedź rodziców wcześniaków na temat
> tego:
> KTO, GDZIE I Z JAKIM SKUTKIEM rehabilitował wasze maleństwa
> oraz jakich kosztów się spodziewać jeśli chodzi o
> rehabilitację przedwcześnie
> urodzonych dzieciaczków ??
> Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
>
> Ps. czy ktoś używał monitorów oddechu albo pulsoksymetu w
> domku ?
>


Rehabilitacja - im wcześniej tym lepiej, zerknij może na oferty które udostępnia https://e-rehabilitacja.biz.pl/zespol/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org