piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Policyjny wyścig szczurów

W pogoni za awansem i premią policjanci łapią punkty za pracę. Odnalezienie złodzieja warte jest tyle samo co wypisanie kilku mandatów. Komenda Główna nie zamierza zmieniać systemów oceniania


Dlaczego policjanci co noc legitymują piekarzy i nie odpuszczą żadnemu nastolatkowi, który po 22 wyjdzie na ulicę? Bo ścigają się o punkty, które mogą dać im awans lub premię. Takie systemy ocen od lat działają w większości miejskich i powiatowych komend w kraju. Co miesiąc funkcjonariusze patrolujący ulice są rozliczani z pracy. Stawki za rozmaite osiągnięcia ustanawia komendant.

Każdemu zależy na największej liczbie punktów, więc policjanci opracowują specjalne strategie. Na przykład w województwie pomorskim za zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku można dostać 20-25 punktów. To trudne i ryzykowne zadanie, dlatego wielu woli w tym czasie wypisać kilka mandatów za wykroczenia porządkowe - np. spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - po 5 pkt za każdy.

Punkty nakręcają też do wlepiania ludziom jak największych kar. - Jeśli wypiszę mandat 30 zł za "usiłowanie picia" - dostanę tylko jeden punkt, a za 100-złotowy za picie - 5 punktów - opowiada nam Tadeusz, policjant z Pomorskiego. - Mam świadomość, że wielu ludzi na to nie stać, z drugiej strony muszę wyrobić normę - dodaje. W niektórych komendach punktuje się też za samo legitymowanie. Za wpis można zarobić od 0,1 do 1 pkt.


CO TO SIE POROBILO W TYM KRAJU.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Ludzie zarabiaja na zycie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Ptysiek pieski to nie ludzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Zamiast robić to co powinni na siłe próbują normalnym obywatelom utrudnić życie , a potem się dziwią skąd się biorą takie skróty jak CHWDP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

To ja już wiem skąd im przyszła taka chęć do wlepiania mi mandatów. Co spotkanie to mandacik. Najłatwiej wlepić za damski c**j.
Może szanowni panowie policjanci wzieliby się za ściganie przestępców a nie za karanie normalnych obywateli :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

"Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane"

http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,3336792.html

-----------------------------------
Uważam, że należy opodatkować wszystkich, którzy stoją w wodzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

To już wiem czemu dostałem 250 zł a nie np. 50 zł albo pouczenie :P trzeba teraz na wszystko uważac ludzie:D !!!



_,.-*'^'*-.,_,.-*'| HOTVIG |'*-.,_,.-*'^'*-.,_
admin. of DTP TEAM

http://dtpstudio.xt.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Kiedys stanalem na zakazie postoju, bo mialem sprawe do zalatwienia - takie przyslowiowe piec minut. Wieem ze nie mozna stac na takim zakazie zbyt dlugo, ale nie wiedzialem gdzie moge przeparkowac auto i wtedy zobaczylem policjanta. Wiec nauczony niemieckim doswiadczeniem podszedlem do niego- o ja glupi i nieszczesny - i spytalem czy to nie bedzie klopot jezeli auto bedzie stalo nieco ponad norme. Spotkanie rozpoczelo sie sprawdzeniem papierow moich i mojego auta (na niemieckich blaszkach), rozwinelo sie wypisaniem mandatu na stowke i przyznaniu mi jednego punktu, a zakonczylo pouczeniem (po moim protescie- bo zatrzymalem sie przeciez przed chwila i moge odjechac), ze moge przeciez nie przyjac mandatu i skierowac sprawe do Sadu Grodzkiego. Policjant byl tak mily, ze wyznal mi: ´´ Panie ja tutaj jestem, po to, zeby te mandaty wypisywac´´. Krew mnie wtedy zalala, poniewaz:
- stalem nie dluzej niz te nieszczesne dwie, czy trzy minuty, zanim podszedlem do policjanta (potem ten czas mi sie wydluzyl, bo Pan Wladza wykonywal swoje czynnosci),
- wiedzialem, ze lamie jakis przepis, ale w Niemczech kazdy jeden policjant machnalby na to reka (wiem, bo nieraz mi sie to zdarzalo),
- zrobil ze mnie idiote (na moje wlasne chyba zyczenie), bo wiedzial dokladnie, ze nie oplaci mi sie ciagac po sadach za sto zl, a poza tym nie wygralbym tej sprawy (bylem sam bez swiadkow), za to musialbym pokryc koszty sadowe i do tego , jestem pewien na sto procent, mandat nie wynioslby sto zl, ale wielokrotnosc tej sumy.

Dobrze wam radze - jak widzicie policjanta to uciekajcie, w Najjasnieszej on nie jest od pomagania obywatelom, ani od pilnowania porzadku - on jest ´´od wypisywania mandatow´´

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

dwukrotnie zostałem zatrzymany jakoby za przejazd na czerwonym świetle w stolicy i w Łomży i za każdym razem nie miało to oczywiście pokrycia w fakcie bo osoby ze mną jadące także były pewne, że przejeżdzałem jeśli nie na zielonym to na żółtym zapalającym się nad głową - dwukrotnie odmówiłem przyjęcia mandatu - dwukrotnie byłem pouczany, że skierują sprawę do sądu ale tego nie robili i puszczali mnie tylko z pouczeniem.

wydaje się, że przy skierowaniu sprawy do sądu policjanci muszą wypełnić sporo pierków zatem idą w zaparte poprzez odmowę mandatu ratujemy się od konkretnej kary bo policjantom nie chce się wypisywać tych wszystkich papierków

ale to tylko moja teoria i niekoniecznie musicie iść w moje ślady

przy zdarzeniu w stolicy w momencie legitymowania ostentacyjnie mówiłem do swoich pasażerów, że "wyłapuje się tylko osoby z prowincji i wymysla przewinienia" na co mundurowy się obruszył, sprawdził papiery i mnie puścił, potem jechali w tym samym kierunku co ja i widziałem jak przejechali na czerwonym świetle!!!

w ten sposób uchroniłem się od zasponsorowania kolacji w mcdonaldzie do którego pojechali policjanci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

1972 - Mysle, ze odmowa przyjecia mandatu (sprawdzam), moze i bylaby dobra. Ale, jezeli zobaczysz ze policjant juz wypisuje Ci kwity, mozesz zrezygnowac z rozprawy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

pewnie tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

No tak, to moze ci panowie powinni nosic ze soba trzy karty?
Slaczego jak jestem w Lomzy i widze policje, to czuje zimny dreszcz na karku? - pomimo ze tamto nieprzyjemne zdarzenie mialo miejsce lekko ponad pol roku temu?
w Niemczech moj znajomy zaczal sie ze mnie smiac jak spanikowany, drzacym glosem mowilem:´´ o Jezu, gliny za nami jada!´´

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

jaka władza taka policja

Jack Daniels rulezzzzzzz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

No i znowu kur..... kolejny post dotyczący Policji!!! Ludzie czy wy nie macie o kim pisać?? Uczepcie sie mechaników,sprzedaców,lekarzy......... Chlopie zobaczyles jakis artykuł prasowy ktory jest bez sensu.Poprostu jakis dziennikarz chcial zrobic afere (oni czasem tak mają).Moim zdaniem nie warto "klepac" tego tematu gdyz na forum poruszane są tylko tematy POLICJA i ŁKS ;/;/ Ludzie troche rozsądku...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

mieczkoś997 temat Psiarni został znowu poruszony powniewaz są to największe H U J E karają ludzi za to ze ich utrzymują

HWDP ŚMIERĆ K U R W O M I FRAJEROM NAZAWSZE WOLNOSC LUDZIOM I ZŁODZIEJOM


,,Jebac Konfidentów i Scigania Organy"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

No brawo.
Widzę iż poziom dyskusji z każdą chwilą się zwiększa.
Stasieq, masz ładny podpis - naprawdę tak myslisz jak napisałeś? Oświeć mnie.
I.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

W Warszawie najgorsza jest PREWENCJA... drogówka z kolei nic nie robi - każdy jeździ jak chce...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

teksty typu "nie odzywaj sie bo palowanie bedzie" albo "na dolku bedziesz palowany" to norma, najlepiej ich ignorowac. niedawno dwoch bandytow ubranych na czarno zaczepili mnie pod wlasnym domem w celu rutynowej kontroli mialem browca skitranego wiec postawilem go na lawke. wiec dzwonie do domu zeby matula po mnie wyszla,a ci bandyci rzucili sie na mnie jeden z nich pobil tego browca a drugi mi zabral telefon. co ciekawe nie w celu kontroli i nie poprosil mnie o niego ze chce go sprawdzic czy nie kradziony tylko spisywal numery z ksiazki telefonicznej. nie wydaje mi sie zeby to legalne bylo. zaczeli piepszyc cos zebym siedzial cicho bo sasiedzi patrzo, na to ja ze dobrze bo bede mial swiadkow. jeden mowi sprzataj te szkla i **********. na to ja ze sam to pobil i niech to sprzata. to znowu sie na mnie rzucili i probowali mnie do suki wrzucic, poszarpalem sie z nimi troche i na szczescie moja matka przybiegla, tak szybko jak sie pojawili tak szybko znikneli. nie byla to rutynowa kontrola bo nawet nie przedstawili sie, swoich numerow sluzbowych tesz nie chcieli podac. to tylko jedna przygoda, a bylo ich wiele wiecej. powinni powypie... tych dziadow a przyjmowac ludzi myslacych glowo a nie palko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

mieczkos997 - mnie ani piekarz, ani lekarz na ulicy nie zaczepia; a jak do takiego podejde, to bede mial bulke, albo recepte - to o co poprosze, a nie to co mi wlepia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Taka praca ;/ Jeden leczy ludzi,drugi gasi pożary a trzeci czuwa nad bezpieczeństwem...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

hummmmmmmmmmm dziwne!? ale i nie dziwne! wpływ BIALEGOSTOKU!!! a tym bardziej gdy jest komendant z nadania i pochodzenia z B-stoku!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

czuwanie nad bezpieczenstwem to ciekawe stwierdzenie, raz idac wieczorem ze starowki na niemcewicza zostalem spisany trzy razy. ile to mozna pytam, na to per policjant ze wlasnie sprawdzajo. ciekawe ile przestepstw bylo popelnionych w trakcie mojego legitymowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

A może zapytaj ile przestepstw byłoby popelnionych gdyby Cie nie spisywali ?? :):)
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Co za debile znowu zabieraja glos... Qrwa "WOLNOSC LUDZIOM I ZŁODZIEJOM"
1) Masz racje rozdzielajac "ludziom i zlodziejom" -zledzieje to nie ludzie, tylko takie smiecie do zajebania.
2) Przyjdz mi cos ukrasc to skonczysz w kostnicy pedale. Takich jak ty policja ratuje przed takimi jak ja zamykajac was w pierdlu.
3) Ciekawe, do kogo polazlbys z placzem jakby ci corke ruska mafia sprzedala do burdelu?

Ja ci dam wolnosc zlodziejom cwelu zlamany!

ps. "http://kozak8989.fotka.pl/" <-- to ty? ale masz ryj zjebany, widocznie z resztek mozgu "inteligencja" przeswituje przez czaszke :>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Ludzie piszą nie myśląc o tym co piszą. A propo tego kozaka8989 chłopie co ty mozesz w tym wieku wiedziec o Policji ?? Piszesz te głupstwa to tak śpiewa Peja,Hemp Gru,bo starsi koledzy mówią HWDP.Ale powiedz tak szczerze w czym ci Policja zawiniła?? Że kilka razy sie spisali ?? Oj czlowieku ciesz sie ze ta Policja jest bo gdyby jej nie było to za sam nick "kozak" leżałbyś juz w piachu...
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

ps. Kozak to koles dymajacy kozy, prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

mieczkos997 nienawidze tych frajeruw nie dlatego ze mnie kilka razy spisali tylko za to ze mnie spisali za nic np. ide se kiedys do sklepu na zakupy i mnie za to spisali jak mi to wytlumaczysz? a kiedys za glupiego szluga chcei mnie na chate zawozic. co oni8 majo wogule do mojego palniea to chyba moja sprawa czy pale i to ja sie chyba truje a nie oni wiec sie niech niewpier dalajo w moje zycie h uje jeba ne


,,Jebac Konfidentów i Scigania Organy"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

A.D.1. Spisanie(wylegitymowanie)-to nie jest żadna kara!! To jest działanie mające na celu sprawdzenie czy np.nie uciekłes z Domu Dziecka,nie jesteś poszukiwany,nie masz przy sobie narkotyków albo jakiegoś kradzionego sprzętu......... Poprostu normalna czynność prewencyjna!! Ja byłem spisany 2 razy w życiu!! I co?? Myślisz że wkurzyłem sie albo coś?? Wcale nie,wręcz przeciwnie porozmawiałem z policjantami odnośnie naboru,o kłopotach w Policji.. itp itd. Równi ,normalni ludzie!!
A.D.2 Papierosy-nie masz 18 lat więc nie możesz palić.Takie prawo!! I to nie wina policjantów tylko polityków gdyż prawo w Polsce oni ustalają!!
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

mieczkoś997 napisał(a):
> Ja byłem spisany 2 razy w
> życiu!! I co?? Myślisz że wkurzyłem sie albo coś?? Wcale
> nie,wręcz przeciwnie porozmawiałem z policjantami odnośnie
> naboru,o kłopotach w Policji.. itp itd. Równi ,normalni
> ludzie!!



O kur... nie wyrobię...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

Ptysiu to wyrób!! :) Najwyższa pora...
Poprostu trzeba traktowac tych ludzi tak samo jakbyś rozmawiał ze sprzedawcą w sklepie albo mechanikiem!! Normalni ludzie jak każdy inny (tylko praca ciężka)...
Pzdr



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Policyjny wyścig szczurów

CHWDP???????? To proste!!!
Chcemy
Więcej
Dobrych
Policjantów.


Emeryt milicjant.Hehehehe!Frajerstwo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org