piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Rozwijaj swoje pasje, bądź sama dla siebie szefem!
Zapisz się na jeden z najlepszych kierunków:

-technik usług kosmetycznych
nauka 2 lata, egzamin państwowy potwierdzający kwalifikacje;

-wizażystka/stylistka
nauka 1 rok, dyplom CNiB ŻAK;

zajęcia w systemie zaocznym, możliwość obniżenia czesnego, 0zł wpisowego, 0zł za rezygnację

Zapisz się on-line: http://zak.edu.pl/rekrutacja/formularz-kontaktowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Hehe... akurat tego nauczyłam się przez szkolenia zawodowe. Zaocznie? Jak wyglądają zajęcia? U mnie to były niecałe 2 tygodnie nauki - wizaż nie jest zaawansowanym tematem - i tak człowiek musi się sam rozwijać. Ale faktycznie wszystkiego co najważniejsze nauczyłam się właśnie poprzez szkolenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Ludzie - to już nie są lata studiów. W tych czasach radzą sobie ci, którzy po szkole biorą się za naukę zawodu.
Idziesz na studia to tracisz 5 lat, podczas którego kompletnie niczego się nie nauczysz. I gdzie to ma sens?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Nie ma, ale to się prędko nie zmieni, bo powiedzmy, że połowa osób jakie idą na studia kompletnie nie ma pociągu do nauki - nie powinny się tam znaleźć, idą się pobawić, no ale tak właśnie wyglądają teraz polskie studia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

I wpływa to nie tylko na poziom nauczania, poziom pracowników, ale i ilość zakładanych rodzin, ilość pojawiających się dzieci.
Tak na prawdę studia wiele w Polsce zniszczyły, a moda na studiowanie pewnie jeszcze kilka dobrych lat przetrwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Można się wkoło tego tematu kręcić i kręcić. Ja zawód mam ze szkoleń, niższym kosztem, poświęcając temu mniej czasu. Zdecydowana większość osób, które zawód zdobywają innymi metodami, realnie nie uzyskuje kompletnie nic. I tak to niestety wygląda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

W Polsce już dawno powinni mocno ograniczyć miejsca na studiach - wtedy może szli by na nie ludzie, którzy się do tego nadają.
Druga sprawa - na uczelniach przestałaby pracować rodzina wykładowców, a pojawili by się specjaliści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Dojdzie do tego, ale automatycznie. Po prostu ludzie sami już przejrzeli na oczy, widzą jak kończą ci, którzy decydują się na te 5 lat zabawy - na bezrobociu, bez perspektyw. Więc jak tutaj oczekiwać, że ktokolwiek będzie się interesował studiowaniem, skoro nie ma perspektyw?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Hehe... może za 20 lat, bo na pewno nie wcześniej - po prostu dzieciaki chcą się na tych studiach pobawić.
W większych miastach mają co robić, i korzystają z tego. A przyszłość ich nie interesuje, zaczynają się nia interesować dopiero po studiach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Nie ma co gadać o tym samym. Kto ma zamiar się rozwijać i coś osiągnąć, ten na pewno to zrobi. Przy czym jednak zdecydowana większość młodych nie robi w tym kierunku nic, wolą jechać za granicę, a przecież tam jako kosmetyczki mogłyby świetnie zarabiać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Czy pojawiło się w okolicy coś nowego i godnego uwagi? Jeśli tak to dajcie proszę namiary - zakładając, że to bezpośrednio w mieście ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Dobrych szkoleń zawodowych jest jak na lekarstwo, ale rzeczywiście te szkolenia zawodowe są znacznie lepszą drogą do tego zawodu niż nauka w jakiejkolwiek innej formie. Po prostu wymaga to ciągłego rozwoju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

czy w okolicy pojawił się nowy salon fryzjerski?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Co trochę się jakiś pojawia, ale prawda jest taka, że sens jest chodzić wyłącznie tam, gdzie ten poziom jest rzeczywiście wysoki, gdzie mają normalne opinie i istnieją od dawna. Idziesz do kogoś nowego to zupełnie nie wiesz na co trafisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kosmetyczka lub wizażystka/stylistka

Kosmetyczka to bardzo przyszłościowy zawód. Teraz coraz więcej kobiet i mężczyzn dba o siebie dlaczego więc tego nie wykorzystać? Polecam pójść w stronę wypełniaczy i modelowania , w tym miejscu zapiszesz się na szkolenie które sama ukończyłam. grunt żeby polecać coś sprawdzonego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org