czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
,,Cejrowski w kiblu,,

Adaś jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Cejrowski w kiblu,,

Chyba nie wszyscy podzielają tę opinię.W piątek były straszliwe tłumy,a pózniej kolejka do kasy przez pół sklepu.Można więc sądzić,że ludzie zadowoleni i z cen i z obsługi ( o klimatyzacji nie wspomnę)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Cejrowski w kiblu,,

No !! dokładnie :):)

I sam sobie mogłeś wybrać jaki ci najlepiej odpowiadał :):):):)

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Cejrowski w kiblu,,

Kiedy przestaniemy trwonić pieniądze (nasze oczywiście, nie kościelne) na ratowanie pseudo zabytków takich jak brama cmentarna, mur cmentarny albo mur wokół Katedry? Kiedy przestaniemy trwonić pieniądze na nieustanne remontowanie zabytkowej Katedry przez etatowych pseudo konserwatorów, którzy są jednocześnie ekspertami technicznymi, projektantami, kosztorysantami i wykonawcami remontów? I ciągle ta sama procedura: zaczyna się od rozmowy mediów z księdzem, następny krok- pojawia się wywiad z Etatowym Konserwatorem, Etatowy Konserwator wykonuje ekspertyzę, prezydent w trybie pilnym znajduje kasę na ratowanie łomżyńskich zabytków, Etatowy Konserwator wykonuje projekt ratowania zabytku i wycenia robotę (robi przedmiar do celów przetargowych), ksiądz ogłasza przetarg, w którym bierze udział jedynie Etatowy Konserwator i oczywiście wygrywa. A wszystko dlatego, że np. taki mur cmentarny nazywany jest zabytkiem i inni potencjalni wykonawcy są z góry wyeliminowani. Ale pomijając już fakt, że tę robotę można by zrobić 2-3 razy taniej (gdyby była uczciwa konkurencja) trzeba zastanowić się: po co remontować te nic niewarte twory budowlane? Od czasów „zaraz powojennych” mur przy katedrze jest ciągle remontowany- przemurowywany, tynkowany, rozbierany... i tak w kółko. Kiedyś za państwowe pieniądze, teraz za miejskie i z Unii, do czego Miasto zawsze musi dołożyć. Teraz będziemy remontować jakiś gówniany (a nie zabytkowy) mur cmentarny! Oczywiście przetarg wygra Etatowy Konserwator a przedtem „opracuje” ekspertyzy techniczne, wyceni robotę, zrobi przedmiary.... . Ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że te twory budowlane były wybudowane bez żadnego pojęcia i logiki. Przede wszystkim te mury (zarówno przy Katedrze jak i przy cmentarzu) nie mają żadnej izolacji poziomej i remonty są syzyfową pracą. Za rok- dwa będzie konieczny następny remont bo mury będą się sypać. Niech ktoś w końcu wykona jakąś konkurencyjną i fachową ekspertyzę a moje słowa z pewnością się potwierdzą. Nie można polegać jedynie na opinii księdza i Etatowego Konserwatora. Ja twierdzę, że te mury absolutnie nie nadają się do remontu (tak samo zresztą jak i brama, ale to inny temat) i należy je rozebrać i pobudować na nowo.
Tak samo nasze pieniądze wydawane są na budowę i rozbudowę obiektów kościelnych (szkoły katolickie). Tam z kolei wszelkie przetargi wygrywa jeden jedyny bezkonkurencyjny Etatowy Wykonawca (ale to też inny i dłuższy temat).


***** ***



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Cejrowski w kiblu,,

ja tez jezdze takim samochode na takich blachach ale to nie znaczy ze jestem ze wsi odrazu poza tym nie gadajcie glupot ze jak ktos ma fajny samochod to ukradl albo sie zku***** to przykre az

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org