czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

raqlan nie jestem wiatropylnym:))))

JAKBY TWÓJ DEKIEL SIEDZIAŁ NA SANKCJI TO PROKURATOR BY MOŻE BY WYRAZIŁ ZGODĘ NA WASZE WSPÓLNE IGRASZKI:))))))))))))))

No ale nie jestem adwokatem:)))))) więc mogę się mylić


Re: Gdzie jest Zezuś
Autor: raqlan (---.tel.tkb.net.pl)
Data: 24-03-12 08:06

robciu - pod czerwonym borem siedzi :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

jutro z powództwa cywilnego wytaczam sprawe temu panu wiec dane bede mial do wglądu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

Witam, jest w lomzy jakis dietetyk? Ktos kto jest w stanie ulozyc diete oczywisice wzamian za wynagrodzenie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

adamosxx



W opisanej sytuacji można skorzystać z dwóch ścieżek postępowania: karnej oraz cywilnoprawnej.

Znieważenie kogoś na forum internetowym, a więc za pomocą jednego ze środków masowego komunikowania się, stanowi kwalifikowany typ przestępstwa zniewagi, o którym mowa w art. 216 § 2 Kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą grzywny (co do zasady od 10 do 540 stawek dziennych), ograniczenia wolności (od 1 do 12 miesięcy) lub pozbawienia wolności do roku. Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia prywatnego, co oznacza że pokrzywdzony musi sam złożyć prywatny akt oskarżenia w sądzie albo skargę (ustną lub pisemną) na Policji. Zgodnie z art. 487 Kodeksu postępowania karnego, akt oskarżenia może ograniczyć się do oznaczenia osoby oskarżonego, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie.

Obrażanie danej osoby na forum internetowym może zostać zakwalifikowane także jako naruszenie dóbr osobistych, znajdujących się pod ochroną prawa cywilnego, w szczególności czci, na którą składają się: dobre imię (cześć zewnętrzna) i godność (cześć wewnętrzna). W takim przypadku przysługują środki ochrony przewidziane w art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego, obejmujące możliwość żądania od osoby, która dopuściła się naruszenia:

- usunięcia skutków naruszenia naszej, w szczególności poprzez złożenie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie

- zadośćuczynienia pieniężnego

- zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny

Pozew określający żądanie i przedstawiający jego uzasadnienie należy złożyć w sądzie okręgowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby, która dopuściła się naruszenia dobra osobistego. Od pozwu należy uiścić opłatę w wysokości 600 zł.art. 216
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego


Tu masz pełne brzmienie art.216 KK. Zrozum, musi być znieważona konkretna osoba z imienia i nazwiska , żaden nick internetowy pod to nie podchodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

Potem się dziwią że przyjdzie 20 osób..ehh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

to jest smieszne a jak ktos napisze ze podlozyl bombe to beda chodzic od annasza do kajfasza chlopcze polska to najbrdziej policynjuy kraj takie info dostanies w godzine



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

a czemu ja mam zdobywac jego dane? jest panstwo podobno dziala to zdobedzie ten pan raz wymiekl w przedbiegu co do spotkania i na tym sie konczy a chamstwo poszerzyl. to juz nie moja rzecz


***** ***



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

ponieważ:


co do zezowatego to nawet jesli nie pojawi sie na sprawie bede znal jego dane, nie omieszkam ujawnic ale po konsulatacji z moim prawnikiem.

twoja wypowiedz mowi sama za ciebie ze chcesz mu zalozyc sprawe w sadzie - wyzej przedstawilem ci co masz zrobić a skoro uwazasz ze zrobisz to w godzine to czekam :)

zdobadz jego dane jak potrafisz a nie strugasz bohatera
zezowate to nie chłop tylko kobieta :):)
widzisz jak bardzo się pomyliłeś :)
jak w ciągu godziny nie napiszesz jego dane osobowe bo twoim zdaniem panstwo dobrze dziala i policja tu najlepsza to czekam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

uzytkownik- dla mnie to moze byc nawet obojnakiem malo mnie to juz obchodzi

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

kuba1894 przyjeżdża popularny zespół i 0 plakatów widać że niedawno wypadłeś z gimbusu:)))))))))))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

Autor: młody wykrztałcony (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22-04-12 23:05

Razem z Faustyną wsadzilismy naszego maluszka do wózka i spacerkiem udalismy sie do katedry. Jak zwykle wypchana po brzegi co tylko p..(...) a potem Faustyna podała nam obiad na bialej zastawie mam nadzieje grzesznicy, ze chociaż staraliście się spędzić ten dzień tak jak ja



_________________________________________________________

taa...

...przyganiał kocioł garnkowi ?

Z Twojego postu wynika że spędziłeś swoją niedzielę ze swoją rodziną tak samo jak poganie spędzają swoje niedziele ze swoimi rodzinami przed swoimi ołtarzykami odczuwając swoje boskie byty podobnie jak Koreańczycy swój boski kult jednostki - ...

... Twoja niedziela nie różni się od niedzieli pogan tak samo jak ta Twoja obrzędowa "pogańska" albo "arcy kapłańska" komunia grzeszników czytam "nawróconych" (wyspowiadanych) jak kto woli Katolików niekoniecznie Chrześcijan - wszystkich Chrześcijan (?)


Ludzie ślepi tak zwani ociemniali - widzący inaczej - oczami innych prowadzeni przez swoich Duchownych - Kapłanów - pasterzy (dusz pasterzy) są jak religijni wierzący swoim kapłanom w ich jedynie słuszną wiarę a przy tym niewierni Bogu tak samo jak Jego wyznawcy którzy w imię prowadzeni Boże na oślep gnani przez swoich kapłanów takich przywódców religijnych jak Twoi zabili życie Boże nie tylko na Golgocie


Prawdy w Katedrze nie zobaczysz kiedy będziesz na nią patrzył jak przysłowiowy wół na malowane wrota a ...

Twój Biskup całej Prawdy Tobie nie powie jak sam z niego tej Prawdy nie wyciągniesz co widać słychać i czuć nawet w jego Biskupim zawołaniu a nawet we wstępie - czołówce Jego piątkowej audycji ...

... w beznadziejnym radio nadzieja które prowadzone jest w Duchu Arcy Kapłańskim a raczej bez Ducha Prawdy autentycznej nauki Jezusa którego zaszczuli właśnie tacy jak On - Kapłani

O czym to świadczy ...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mec. Kwaśniewski: 9 osób w małym sklepie, w ogromnym kościele - tylko 5. Dlaczego?

http://www.specjalizacja.dti.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org