poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@
200324103053.gif
170302011643.gif

Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży

Foto: Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży
cz pon, 30 marca 2020 14:58

Młody mężczyzna, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku – to trzy nowe potwierdzone w poniedziałkowe wczesne popołudnie przypadki zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Łomży. W poniedziałkowy poranek służby informowały o potwierdzeniu zachorowania na Covid-19 u starszego mężczyzny z Łomży. Tym samym liczba chorych w mieście i najbliższej okolicy wzrosła już do 15. To więcej niż 1/3 wszystkich przypadków z województwa podlaskiego.

21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikiem rtg

Foto: 21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikie...
cz pon, 30 marca 2020 15:05

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, przekształconym na zakaźny, przebywa pięcioro pacjentów z potwierdzonym koronawirusem oraz dziewięcioro pacjentów hospitalizowanych, w oczekiwaniu na wyniki badania wymazów przez laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sytuacja w dosłownym sensie jest dynamiczna, bo – jak informuje wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska - w poniedziałek rano było to jeszcze 17-oro pacjentów, ale trzech zostało wypisanych do domu, ze względu na wynik ujemny. Szpital nie podaje, czy wśród chorych jest technik rtg szpitala w Łomży.

Badań na koronawirusa musi być więcej

Foto: Badań na koronawirusa musi być więcej
cz pon, 30 marca 2020 13:29

- Zapotrzebowanie na badania bardzo gwałtownie wzrasta - przyznawał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski ogłaszając rozpoczęcia działania drugiego w województwie podlaskim laboratorium do badania próbek pod kątem obecności koronawirusa. Dotychczas badania na Covid-19 wykonywało jedynie laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Białymstoku, a teraz na takie badania przestawiono laboratorium w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Do tej pory na dobę w województwie podlaskim badano około 100 próbek, ale to zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Tylko w Łomży i najbliższej okolicy wczoraj pobrano ponad 100 próbek, a dziś do pobrania wymazów wyznaczono niemal tyle samo osób.

Covid-19. Ile lat ma osoba „w sile wieku”?

cz pon, 30 marca 2020 12:36

W oficjalnych komunikatach dotyczących zachorowań na Covid-19, czyli wywołanych zakażeniem koronawirusem służby opisując poszczególne przypadki nie podają wieku pacjentów. Zamiast tego pojawiają się określenia typu „młoda/y”, „w sile wieku”, „w średnim wieku”, „starsza/y”. Co dokładnie one oznaczają?

Napadli na monopolowy

Foto: Napadli na monopolowy
cz pon, 30 marca 2020 11:03

- Wczoraj po południu otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z osiedlowych sklepów – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. Tym osiedlowym sklepem miał być sklep monopolowy. Póki co szczegóły zdarzenia nie są znane, ale policjanci podają, że zatrzymali cztery osoby.

Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy poddani badaniu na obecność koronawirusa

cz pon, 30 marca 2020 09:04

Osiemdziesięciu pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zostało poddanych badaniu na obecność koronawirusa. Akcję przeprowadzili na szkolnym boisku pracownicy łomżyńskiej Stacji Pogotowia i Grupy Nadzieja.

Jesteśmy ludźmi wielkich serc. Mimo wszystko!

Foto: Jesteśmy ludźmi wielkich serc. Mimo wszystko!
cz pon, 30 marca 2020 08:22

- Po przejściu wstępnych badań pięćdziesiąt trzy osoby oddały niemal 29 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo - mówi Tadeusz Babiel podsumowując niedzielna akcję krowiodawczą w parafii Krzyża Świętego „Oddaj krew... z Chrystusem”. - Do udziału w akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż pięćdziesiąt dziewięć wielkich serc - podkreśla.

Pożar w Taraskowie

Foto: Pożar w Taraskowie
cz pon, 30 marca 2020 08:41

Nad ranem wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Taraskowie na terenie gminy Piątnica. W akcji ratunkowej bierze udział sześć zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej. Strażacy mówią, że pożar został już ugaszony i na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Koronawirus nie zatrzymuje biomasy

Foto: Koronawirus nie zatrzymuje biomasy
cz pon, 30 marca 2020 12:00

- W związku z pandemią koronowirusa nie dostrzegam na tą chwilę problemów z dostawą biomasy - mówi Radosław Żegalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży podkreślając, że dostawy są realizowane na bieżąco bez żadnych opóźnień, jednak z zachowaniem braku kontaktu z przewoźnikami. Pierwszy kocioł opalany biomasą w ciepłowni miejskiej uruchomiono na początku roku. Pracuje w trybie ciągłym, ale nadal na swoistych testach, bo procedura odbioru inwestycji jeszcze się nie rozpoczęła, a prezes miejskiej spółki zapowiada przetarg na budowę kolejnego kotła na biomasę.

Cena mleka znowu trochę niższa

Foto: Cena mleka znowu trochę niższa
cz pon, 30 marca 2020 17:00

Po kilkadziesiąt groszy mniej niż w styczniu otrzymywali rolnicy z regionu za dostarczone do mleczarń mleko. W skali kraju średnia cena skupu mleka niemal o tyle samo wzrosła, co skutkowało spadkiem województwa w rankingu cen GUS. Przez lata średnia cena skupu mleka najwyższa była w województwie podlaskim, a teraz jest na trzecim miejscu.

Nie wypalaj trawy

Foto: Nie wypalaj trawy
cz pon, 30 marca 2020 10:10

Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy pięciokrotnie wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw. Strażacy przypominają, że wiosenne wypalania traw są niszczące dla środowiska i zabronione prawnie. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł, a jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!

 
191115091651.gif
200212091655.png

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę