Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
210315114453.png
210305062041.gif

Radość gości i personelu z otwarcia ogródków

Foto: Radość gości i personelu z otwarcia ogródków
mm so, 15 maja 2021 20:21

- Kamień spadł mi z serca, że luzowane są ograniczenia sanitarne - uśmiecha się Pani Małgorzata z Łomży, która w sobotnie popołudnie wyszła z synkiem i córeczką na spacer. Wreszcie można było zamówić U Lodziarzy przy Starym Rynku orzeźwiająco zimną słodycz w wafelkach i przysiąść w ogródku z huśtawką na lody, więc mama i pociechy w dobrych humorach. Pogodne nastroje panują w każdej pizzerii i restauracji w Łomży, które odwiedziliśmy z okazji otwarcia dla gości ogródków. Rankiem i w południe słońce nie gościło nad miastem Hanki Bielickiej, ale szybko się uśmiechnęło.

Noc Muzeów drugiego roku pandemii

Foto: Noc Muzeów drugiego roku pandemii
mm nie, 16 maja 2021 11:29

Noc Muzeów 2021 cieszyła się w Łomży bardzo dużym zainteresowaniem. Poluzowanie obostrzeń sanitarnych i piękna pogoda sprawiły, że setki osób, nierzadko całych rodzin z dziećmi, wybrały się na spacer połączony ze zwiedzaniem. – Jaka to ulga, że wreszcie można gdzieś pójść, coś zobaczyć! – podkreślali uczestnicy. Oferta placówek i instytucji kulturalnych była dość bogata i zróżnicowana, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy w Muzeum Diecezjalnym, Muzeum Północno-Mazowieckim i artystów związanych z Łomżą w Galerii Sztuki Współczesnej oraz plenerowy koncert Magdy Sinoff przed Galerią Pod Arkadami.

210512021408.png

Bibliotekarki docenione

Foto: Bibliotekarki docenione
mm nie, 16 maja 2021 16:13

Dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesława Kłosińska otrzymała Honorową Odznakę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. To kolejny dowód uznania dla zasłużonej bibliotekarki, kierującej najlepszą w województwie podlaskim i piątą w Polsce biblioteką. Doceniono również zaangażowanie w pracę Katarzyny Konopki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, która za aktywną promocję czytelnictwa w tradycyjnej i elektronicznej formie otrzymała Dyplom honorowy nagrody Srebrnej Róży. – Lubię swoją pracę – mówi Katarzyna Konopka. – Cieszę się z każdej nowej książki, która zasili księgozbiór naszej biblioteki, z zadowolonego czytelnika, który zachwycił się jakąś lekturą, z poszukującego wiedzy młodego człowieka.

Emerytury w Podlaskiem niższe od średniej krajowej

Foto: Emerytury w Podlaskiem niższe od średniej krajowej
mm nie, 16 maja 2021 12:56

Średnia emerytura w Polsce wynosi prawie 2 500 zł, natomiast w województwie podlaskim emeryci średnio otrzymują 2 244 zł brutto – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Najwyższa przeciętna emerytura wypłacana jest jest w województwie śląskim i wynosi 2 950 zł miesięcznie. Spowodowane dość wysokimi świadczeniami górniczymi, na co zwraca uwagę ZUS. Natomiast najniższa średnia emerytura jest województwie podkarpackim i wynosi 2 217 zł miesięcznie.

Procesja bobolańska na motocyklach

Foto: Procesja bobolańska na motocyklach
mm so, 15 maja 2021 18:08

Tradycyjna procesja bobolańska, w tym roku miała niecodzienny charakter. Relikwie św. Andrzeja Boboli trzymała w rękach motocyklistka, a towarzyszyło jej 200 motocykli.

Perspektywy na nowe fundusze unijne

Foto: Perspektywy na nowe fundusze unijne
mm so, 15 maja 2021 16:32

O planach, zamierzeniach i możliwościach rozwoju regionu oraz o nowej odsłonie programu unijnego Polska Wschodnia rozmawiali uczestnicy Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe.

Od dziś (soboty) bez masek na wolnym powietrzu, ale …

Foto: Od dziś (soboty) bez masek na wolnym powietrzu,...
mm so, 15 maja 2021 11:09

Od 15 maja w Polsce obowiązują zmienione zasady związane z pandemia koronawirusa. Na świeżym powietrzu możemy zdjąć maski. Zaczną działać ogródki gastronomiczne i kultura w plenerze.

Prognoza na weekend

Foto: Prognoza na weekend
mm so, 15 maja 2021 09:38

Najbliższe dni zapowiadają się pochmurne i deszczowe. Temperatura niższa od tej notowanej ostatnio. Możliwe burze z porywami wiatru i intensywnym deszczem.

Wicepremier Jarosław Gowin w Łomży o popandemicznej gospodarce

Foto: Wicepremier Jarosław Gowin w Łomży o popandemic...
mm pt, 14 maja 2021 23:10

Na piątkowym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia Łomżyńskiego Forum Samorządowego gościł wicepremier Jarosław Gowin. Poruszył wiele kwestii dotyczących przyszłych funduszy unijnych czy braku rąk do pracy. Zdradził, że w Nowym Ładzie znacząco zwiększy się kwota wolna od podatku.

TOTO wyrzucone z budowy obwodnicy Łomży

Foto: TOTO wyrzucone z budowy obwodnicy Łomży
mm pt, 14 maja 2021 15:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powiadomiła w piątek 14. maja o odstąpieniu z winy wykonawcy - firmy TOTO, od umowy na realizację drogi ekspresowej S61 na odcinku pomiędzy węzłami Łomża Zachód i Kolno, czyli najistotniejszego fragmentu obwodnicy Łomży. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony nowy przetarg.

Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki najnowszego badania ankietowego firmy TECH Sterowniki

Foto: Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki najn...
JJS pt, 14 maja 2021 12:05

Od połowy lutego do końca marca trwała internetowa ankieta firmy Tech Sterowniki pod hasłem „Ciepły i inteligentny dom w 2021 roku”. Na podstawie udzielanych przez internautów odpowiedzi powstał raport prezentujący jej wyniki, z którym można się zapoznać na blogu firmowym.

Jak urządzić ogródek restauracyjny, który przyciągnie klientów?

Foto: Jak urządzić ogródek restauracyjny, który przyc...
JJS pt, 14 maja 2021 11:54

Od 15 maja 2021 roku restauratorzy mogą oddychać z wyraźną ulgą. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia właściciele knajp i kawiarni otworzyli ogródki gastronomiczne, w których po ponad półrocznej przerwie znów mogą witać gości. W trudnych pandemicznych czasach działania, mające na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów, stają się jeszcze ważniejsze – odpowiednio zaaranżowany ogródek z pewnością przykuje uwagę i stanie się atrakcyjną wizytówką Twojego lokalu.

„Baczność! Spocznij! Zespół Szkół Akademickich zaprasza w swoje szeregi.”

Foto: „Baczność! Spocznij! Zespół Szkół Akademickich ...
JJS pt, 14 maja 2021 08:03

Nabór uczniów do szkół średnich na zbliżający się rok szkolny 2021/2022 rusza od poniedziałku 17 maja. Oferta Zespołu Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży wciąż jest wzbogacana. Oprócz prężnie rozwijającego się i znanego nie tylko w naszym województwie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym oraz Akademickiej Szkoły Ponadpodstawowej, w skład której wchodzi technikum informatyczne z możliwością kształcenia informatyczno - mundurowego, w swojej ofercie posiadamy także technikum elektryczne oraz zupełnie nowy kierunek browarnictwo przemysłowe i rzemieślnicze.

Instrukcja mycia i dezynfekcji rąk: jakich zasad należy przestrzegać?

Foto: Instrukcja mycia i dezynfekcji rąk: jakich zasa...
JJS pt, 14 maja 2021 07:51

Wydawać by się mogło, że mycie rąk to czynność tak prosta, że nikomu nie trzeba jej szczegółowo objaśniać. To jednak tylko pozory. Aby prawidłowo dezynfekować dłonie – nie tylko w czasie pandemii – należy stosować się do kilku istotnych zasad. Myjąc ręce regularnie i zachowując przy tym standardy dezynfekcji, jesteśmy w stanie znacząco zminimalizować skalę transmisji niebezpiecznych dla zdrowia i życia bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów.

 
210430124214.gif
200518120325.gif
200518120813.gif
200907013647.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę